Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj

Szanowni Użytkownicy i Odwiedzający witrynę Ostrowiecnr1.pl, czyli tak (na)zwane (przez Was) Forum Ostrowca,

Założyłem witrynę Ostrowiecnr1.pl dwadzieścia lat temu, w czerwcu 1997 roku. To sporo czasu, ponad pół mojego życia. Przez ten czas zrobiłem na prawdę dużo, aby ta witryna powstała i nieprzerwanie istniała. Setki tysięcy linii kodu programistycznego głównie mojego autorstwa, dzięki któremu powstała część nazywana przez mnie szkieletem. To co ważniejsze, czyli duszę witryny zapewniliście Wy – Użytkownicy i Odwiedzający. Witryna przyczyniła się do bardzo wielu pozytywnych chwil w życiu osób związanych z Ostrowcem. Mimo tego zdecydowałem, że nie będę już rozwijał i prowadził witryny Ostrowiecnr1.pl. Witryna będzie dostępna wkrótce w wersji tylko do odczytu. Decyzja nie była łatwa i rozważałem ją od około dwóch lat. 20-ta rocznica to dobry moment, aby podsumować ten internetowy sukces.

Forum Ostrowca dostarczało emocji, ale też i rzeczowości o niespotykanym i wyjątkowym wyrazie. Wielu ludzi, którzy rozmawiali ze mną na temat Forum Ostrowca, wielokrotnie stwierdzali: „to jedyne w pełni wolne i niezależne medium informacyjne Ostrowca”.

Dodaliście tysiące wyjątkowych zdjęć Ostrowca, które są świetnym zapisem zwłaszcza ostatnich 10 lat życia Ostrowca i nie tylko Ostrowca. Mnóstwo ogłoszeń firm i osób prywatnych, dzięki którym tysiące mieszkańców Ostrowca zrealizowało swoje mniejsze lub większe cele zakupowe czy biznesowe. Można by było pisać długo, może nawet w formie wielostronicowego wspomnienia, o wszystkich niewymienionych tutaj pozytywach istnienia witryny Ostrowiecnr1.pl.

W czasie, gdy decyduję o wygaszeniu Witryny Ostrowiecnr1.pl wciąż powraca do mnie ważne pytanie dotyczące Ostrowca: jak będzie wyglądać mój rodzinny Ostrowiec w bliższej i dalszej przyszłości? Pamiętam, że od dziecka marzyłem o Wielkim Ostrowcu, wertowałem przeróżne opracowania i książki o historii Ostrowca, słuchałem opowieści starszych o przeszłości Ostrowca i snułem wewnętrzne refleksje i plany o tymże Wielkim Ostrowcu. Ale co mamy dziś? Zastój w rozwoju gospodarczym, tragiczna demografia... Jako z wykształcenia urbanista mogę z bardzo dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że jeśli dosłownie dziś nie rozpocznie się nowy realny dynamiczny gospodarczy rozwój Ostrowca, który przyniósłby pierwsze zadowalające efekty za 5-10 lat, to wówczas miasto za 10, 20 czy 30 lat będzie jedynie mglistym wspomnieniem jego lat świetności, czyli lat z drugiej połowy XX wieku. I niech nikt nie twierdzi, że jest dobrze, dlatego że jest kolorowo i rozrywkowo. Wystarczy zapoznać się z prognozami demograficznymi Głównego Urzędu Statystycznego czy średnimi zarobkami w Ostrowcu upublicznianymi także przez ten Urząd – nie napawają optymizmem nawet skrajnie niepoprawnych optymistów, czyli – delikatnie mówiąc – ludzi roztargnionych.
Namawiam Was gorąco: Walczcie o Miasto! Żądajcie i oczekujcie od obecnych czy przyszłych zarządzających Miastem oraz od właścicieli i zarządzających największych spółek z terenu Ostrowca natychmiastowego rozpoczęcia nowego realnego dynamicznego rozwoju gospodarczego Ostrowca. Rozwój taki dałby pierwsze efekty może nawet już za 5 lat, ale chcąc być realistą należałoby przyjąć perspektywę 10-20-letnią. Może nie jest jeszcze za późno.

Wracając do witryny Ostrowiecnr1.pl. Obecnie witrynę odwiedza ponad 140 tysięcy unikalnych użytkowników w miesiącu (na podstawie statystyk Google Analytics), czyli ponad około 2 razy więcej osób niż liczy Ostrowiec. W czerwcu 2017 r. witryna Ostrowiecnr1.pl zacznie być dostępna wersji tylko do odczytu, czyli bez możliwości dodawania nowych treści.

Dziękuję bardzo Wam wszystkim za udział i wsparcie przy tworzeniu Ostrowiecnr1.pl,
Wojciech Krajewski
Wrocław, 28 maja 2017 r.

PS Gdyby ktoś chciał się ze mną skontaktować czy porozmawiać, wówczas chętnie odpiszę na wiadomości wysłane na mój e-mail wojckr@interia.pl lub porozmawiam z telefonicznie, mój nr telefonu to +48 796 11 40 11. Facebook: @wojciech.krajewski. Możemy się także spotkać i porozmawiać we Wrocławiu lub w Ostrowcu.

Reklama
Logowanie
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu powinny być oddziały wojska?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.

Ze starego albumu

Zdjęcie znajduje się w albumie Stare zdjęcia. Zdjęcie dodał zibi.
Zdjęcie. Ostrowiec Świętokrzyski. Tytuł: "Ze starego albumu". Opis: "...".
Dodaj do wartościowych
Opis: Trudno uwierzyć,ale to fragment ulicy Wiejskiej.Druga połowa lat 50.
Słowa kluczowe:
Autor/źródło: Autor nieznany
Data zrobienia: nieznana
Odsłon: 524
Komentarze
Wpisz swój komentarz:
Podpis:  (Gość)
Usuń
W okresie który opisałem na wzgórzu przy Winnicy nie było nawet jednego drzewa.
zibi, 2016-12-23, 09:33
Usuń
Pamiętam jak kładli asfalt na Winnicy, to był chyba 1986 r., a rok później był czyn społeczny i zrywanie asfaltu aby podłączyć gaz. Wąwozy bardzo się zmieniły, przynajmniej od strony ul. Wiejskiej, to zupełnie inna ulica. My zjeżdżaliśmy stamtąd na rowerach, a na sankach jeździliśmy w tzw. górkach, czyli bliżej ul. Winnicy, tam gdzie mnie więcej jest droga łącząca ją z ul. Partyzantów (obok ogródków działkowych).
Gość_SP3 info, 2016-12-22, 16:12
Usuń
Nie mam żadnych zdjęć tych miejsc.Winnica od ul.Opatowskiej poza tym,że ma utwardzoną nawierzchnię i kilka domów więcej,niewiele się zmieniła.Od ul.Wąwozy to była polna droga między polami p.Redlicha.Chodziłem tamtędy do szkoły.
zibi, 2016-12-22, 11:48
Usuń
Zibi, a pamiętasz może ulice Partyzantów i Winnicę z tamtych czasów. Mieszkałem tam w latach ok. 70-90. Ciekaw jestem jak wcześniej te ulice wyglądały. Nie masz może jakichś fotek stamtąd?

Przejeżdżałem latem rowerkiem po terenie dzieciństwa i zmian dużych nie ma. Ogródki działkowe i altanki wyglądają niemal tak samo jak 30 lat temu...
Gość_SP3 info, 2016-12-16, 10:41
Usuń
Już nie ma tego domu.Jest nowy budynek i inny właściciel.
zibi, 2016-12-16, 08:53
Usuń
Znam te tereny z dzieciństwa - z lat 80-tych, ale przyznam, że nie rozpoznałbym tego miejsca. Za mostem, już prawie na Wąwozach, po lewej stał drewniany dom już na górce, teraz ta część chyba jest ścięta, lub stoi tam murowany budynek. Jeździliśmy z kolegami na rowerach w tamtych okolicach (mieliśmy gdzieś po ok. 10 lat) i w tym drewnianym domu znaleźliśmy wielką czaszkę należącą do konia. Ale było przeżycie...
Gość_SP3 info, 2016-12-15, 15:53
Usuń
To nie jest to miejsce o którym piszesz.To na końcu ulicy w kierunku Wąwozów.Po lewej stronie trzy domy od mostu.
zibi, 2016-12-15, 10:20
Usuń
Chyba gdzieś w tej okolicy jeszcze w latach 80-tych i na początku 90-tych stały takie dwie drewniane chaty, w tym jedna taka dość duża, a druga miała okna tuż przy samej ziemi. Zibi jeśli masz jeszcze jakieś stare fotki wrzucaj :)
Gość_SP3 info, 2016-12-14, 15:41
Powiązane
zdjęcia:Miniatura zdjęcia "Przed zachodem".Przed zachodem...Miniatura zdjęcia "Noc".Noc...
Miniatura zdjęcia "Most na rzece Kamiennej w Ostrowcu Świętokrzyskim".Most na rzece ...Miniatura zdjęcia "JP II".JP II...Miniatura zdjęcia "Częstocice - staw 2".Częstocice - s...Miniatura zdjęcia "Garbarnia".Garbarnia...Miniatura zdjęcia "Staw parkowy".Staw parkowy...