Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy jesteś dumny, że jesteś Polakiem?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.

W jesiennym słońcu

Zdjęcie znajduje się w albumie Ostrowiec dzisiaj. Zdjęcie dodał i wykonał Bosman.
Zdjęcie. Ostrowiec Świętokrzyski. Tytuł: "W jesiennym słońcu". Opis: "...".
Dodaj do wartościowych
Opis: Widok z parku miejskiego
Słowa kluczowe:
Autor: Bosman
Data zrobienia: grudzień 2015r
Odsłon: 2754
Komentarze
Zaloguj się teraz, jeśli chcesz dodać komentarz.
Usuń
Rzeczywiście zdjęcie jest ładne. Mnie też się podoba. Śmiało mogę poprzeć to co napisał Asmodeusz. Jednak ja już nie będę miłym facetem. Osobiście bardziej sobie cenię szczere opinie, niż te miłe. Miłe opinie są tylko miłe i nic więcej.
Moro ma rację co do wyostrzania zdjęć. Trzeba zwracać uwagę na to aby nie powstawały świecące obwódki wokół kontrastowych krawędzi i nie przesadzać z wyostrzaniem. Przy tak forsownej obróbce obrazu lepiej jest wstawić mniejszy rozmiar zdjęcia, który w pewnym stopniu ukryje różne mankamenty i niedostatki.
Bosman może mnie znielubieć po takiej opinii, ale teoretycznie są szanse, że coś poprawi w swoich pracach. Może też iść w zaparte ... ;-)
W takim razie niech tylko przyjmie do siebie trzy pierwsze zdania tego postu.
Resztę uzna za nie istniejące.
benko, 2015-12-16, 19:47
Usuń
Miło od Ciebie asmodeuszu przeczytać taką ocenę.
Pozdrawiam
Bosman, 2015-12-16, 08:38
Usuń
Dobre zdjęcie z pewnością zapisze się do panteonu zdjęć na tej stronie .
świetny kadr jak na panoramę ,chodnik prowadzi wzrok do centrum ,świetna dynamika kolorów ,miła -prawie malarska gra cieni do swiateł ,dzięki temu zdjęcie jest interesujące
przemyślana kompozycja .
Nic tylko pogratulować !
asmodeusz, 2015-12-15, 22:04
Usuń
Dziękuję Ci talar.
Bosman, 2015-12-14, 12:40
Usuń
Fajne.
talar, 2015-12-13, 21:56
Usuń
Moro, to co napisał wczoraj ostatnio panthomas, to jest kwintesencją tych rozważań. Wszystko co jest na zdjęciu było celowo zrobione.
Pozdrawiam
Bosman, 2015-12-12, 08:45
Usuń
Licentia poetica
panthomas, 2015-12-11, 20:23
Usuń
Pytanie czy "wyeksponowane ziarno,przerysowane kontrasty"były zamysłem autora czy ..........
moro, 2015-12-11, 16:46
Usuń
Wszelkiego rodzaju środki ekspresji użyte w sztuce, jak chociażby malarstwo czy fotografia, nie służą poprawianiu natury lecz odwołują się do odczuć związanych z jej indywidualnym postrzeganiem i kontemplacją. Wystarczy odnieść się do dzieł przedstawicieli różnych nurtów w sztuce. W fotografii o znamionach ponad reporterskich, choć i to nie zawsze, wyeksponowane ziarno, przerysowane kontrasty, rozmycie obrazu czy też inne efekty związane z użyciem dostępnych narzędzi, służą temu samemu celowi. Może się to podobać lub nie, ale czerpanie inspiracji z natury zdecydowanie nie stanowi ingerencji w jej formę.
panthomas, 2015-12-11, 14:10
Usuń
Nie krytykuje wrażliwości estetycznych fotografa bardzie chodzi o nadużywanie tych możliwości sprzętowych przez co traci foto.Czasami należy zostawić naturę w spokoju niż ją na siłę upiększać.
moro, 2015-12-11, 13:09
Usuń
Większość prezentowanych tu zdjęć zawiera niedociągnięcia lub błędy natury technicznej wynikające z możliwości sprzętowych, obróbki, bądź jej braku, a nierzadko przyczyn związanych z poziomem wrażliwości estetycznej fotografa. Część spośród nich zawiera jednak inne walory i o tych nie należy zapominać wyrażając krytykę.
panthomas, 2015-12-11, 11:00
Usuń
... tu bym się zgodził...ale to indywidualne podejście autora do jakiegoś pr.graficznego...osobiście uważam ,że tu należy ostrożnie z ustawieniami i nie przesadzać..,choć HDR to właśnie zdjęcia intensywne w barwach i bardziej powiedziałbym wyostrzone...
kost, 2015-12-11, 05:05
Usuń
Zbyt wyostrzone jak większość zdjęć Bosmana
moro, 2015-12-10, 22:00
Usuń
Świetna oprawa w postaci domykających kadr fragmentów zadrzewień. Ładne, jednoznacznie opisujące miejsce i dobrze wyważone kompozycyjnie ujęcie. Światłocienie na wszystkich planach nadają obrazowi plastyczności i głębi.
panthomas, 2015-12-10, 16:34
Powiązane
zdjęcia:Miniatura zdjęcia "Uroki jesieni".Uroki jesieni...Miniatura zdjęcia "Pamiętasz była jesień.....".Pamiętasz była...
Miniatura zdjęcia "Staw".Staw...Miniatura zdjęcia "Drzewo".Drzewo...Miniatura zdjęcia "Jesień".Jesień...Miniatura zdjęcia "Metamorfoza".Metamorfoza...Miniatura zdjęcia "Przemijanie".Przemijanie...