Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj

Szanowni Użytkownicy i Odwiedzający witrynę Ostrowiecnr1.pl, czyli tak (na)zwane (przez Was) Forum Ostrowca,

Założyłem witrynę Ostrowiecnr1.pl dwadzieścia lat temu, w czerwcu 1997 roku. To sporo czasu, ponad pół mojego życia. Przez ten czas zrobiłem na prawdę dużo, aby ta witryna powstała i nieprzerwanie istniała. Setki tysięcy linii kodu programistycznego głównie mojego autorstwa, dzięki któremu powstała część nazywana przez mnie szkieletem. To co ważniejsze, czyli duszę witryny zapewniliście Wy – Użytkownicy i Odwiedzający. Witryna przyczyniła się do bardzo wielu pozytywnych chwil w życiu osób związanych z Ostrowcem. Mimo tego zdecydowałem, że nie będę już rozwijał i prowadził witryny Ostrowiecnr1.pl. Witryna będzie dostępna wkrótce w wersji tylko do odczytu. Decyzja nie była łatwa i rozważałem ją od około dwóch lat. 20-ta rocznica to dobry moment, aby podsumować ten internetowy sukces.

Forum Ostrowca dostarczało emocji, ale też i rzeczowości o niespotykanym i wyjątkowym wyrazie. Wielu ludzi, którzy rozmawiali ze mną na temat Forum Ostrowca, wielokrotnie stwierdzali: „to jedyne w pełni wolne i niezależne medium informacyjne Ostrowca”.

Dodaliście tysiące wyjątkowych zdjęć Ostrowca, które są świetnym zapisem zwłaszcza ostatnich 10 lat życia Ostrowca i nie tylko Ostrowca. Mnóstwo ogłoszeń firm i osób prywatnych, dzięki którym tysiące mieszkańców Ostrowca zrealizowało swoje mniejsze lub większe cele zakupowe czy biznesowe. Można by było pisać długo, może nawet w formie wielostronicowego wspomnienia, o wszystkich niewymienionych tutaj pozytywach istnienia witryny Ostrowiecnr1.pl.

W czasie, gdy decyduję o wygaszeniu Witryny Ostrowiecnr1.pl wciąż powraca do mnie ważne pytanie dotyczące Ostrowca: jak będzie wyglądać mój rodzinny Ostrowiec w bliższej i dalszej przyszłości? Pamiętam, że od dziecka marzyłem o Wielkim Ostrowcu, wertowałem przeróżne opracowania i książki o historii Ostrowca, słuchałem opowieści starszych o przeszłości Ostrowca i snułem wewnętrzne refleksje i plany o tymże Wielkim Ostrowcu. Ale co mamy dziś? Zastój w rozwoju gospodarczym, tragiczna demografia... Jako z wykształcenia urbanista mogę z bardzo dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że jeśli dosłownie dziś nie rozpocznie się nowy realny dynamiczny gospodarczy rozwój Ostrowca, który przyniósłby pierwsze zadowalające efekty za 5-10 lat, to wówczas miasto za 10, 20 czy 30 lat będzie jedynie mglistym wspomnieniem jego lat świetności, czyli lat z drugiej połowy XX wieku. I niech nikt nie twierdzi, że jest dobrze, dlatego że jest kolorowo i rozrywkowo. Wystarczy zapoznać się z prognozami demograficznymi Głównego Urzędu Statystycznego czy średnimi zarobkami w Ostrowcu upublicznianymi także przez ten Urząd – nie napawają optymizmem nawet skrajnie niepoprawnych optymistów, czyli – delikatnie mówiąc – ludzi roztargnionych.
Namawiam Was gorąco: Walczcie o Miasto! Żądajcie i oczekujcie od obecnych czy przyszłych zarządzających Miastem oraz od właścicieli i zarządzających największych spółek z terenu Ostrowca natychmiastowego rozpoczęcia nowego realnego dynamicznego rozwoju gospodarczego Ostrowca. Rozwój taki dałby pierwsze efekty może nawet już za 5 lat, ale chcąc być realistą należałoby przyjąć perspektywę 10-20-letnią. Może nie jest jeszcze za późno.

Wracając do witryny Ostrowiecnr1.pl. Obecnie witrynę odwiedza ponad 140 tysięcy unikalnych użytkowników w miesiącu (na podstawie statystyk Google Analytics), czyli ponad około 2 razy więcej osób niż liczy Ostrowiec. W czerwcu 2017 r. witryna Ostrowiecnr1.pl zacznie być dostępna wersji tylko do odczytu, czyli bez możliwości dodawania nowych treści.

Dziękuję bardzo Wam wszystkim za udział i wsparcie przy tworzeniu Ostrowiecnr1.pl,
Wojciech Krajewski
Wrocław, 28 maja 2017 r.

PS Gdyby ktoś chciał się ze mną skontaktować czy porozmawiać, wówczas chętnie odpiszę na wiadomości wysłane na mój e-mail wojckr@interia.pl lub porozmawiam z telefonicznie, mój nr telefonu to +48 796 11 40 11. Facebook: @wojciech.krajewski. Możemy się także spotkać i porozmawiać we Wrocławiu lub w Ostrowcu.

Reklama
Logowanie
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu powinny być oddziały wojska?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.
Zasady
  1. Celem działu Zdjęcia jest zainteresowanie nim jak największej liczby ostrowieckich fotografów-internautów, ponieważ wtedy będzie można zyskać istotny zbiór zdjęć związanych z Ostrowcem Świętokrzyskim i nie tylko.
  2. Szczególnie ważne są zdjęcia, które zostały wykonane w ciekawym miejscu i czasie. Kolejnym ważnym elementem zdjęcia jest jego jakość techniczna.
  3. Zdjęcia mogą pokazywać wydarzenia i miejsca w każdym zakątku świata, ale najważniejsze są zdjęcia związane z Ostrowcem Świętokrzyskim.
  4. Dział Zdjęcia podzielony jest na ogólnodostępne albumy.
  5. Nowy album może założyć każdy zalogowany użytkownik.
  6. Nowe zdjęcie dodaje się do wybranego albumu. Dodawane zdjęcie musi być związane tematycznie z tytułem i opisem albumu, do którego jest dodawane, ponieważ zwiększa to wartość albumu i jest dobrze postrzegane przez wszystkich oglądających album.
  7. Zdjęcia powinny mieć dobrze dobrane tytuły i opisy.
  8. Jeśli jesteś zalogowany i któreś zdjęcie jest dla Ciebie wartościowe, możesz dodać to zdjęcie do Twojej listy wartościowych zdjęć. Dodatkowo możesz sprawdzić, które z Twoich zdjęć są najczęściej uznawane za wartościowe przez innych użytkowników portalu - dzięki temu odkryjesz, które z Twoich zdjęć są średnie, a które doskonałe!
  9. Jeżeli jesteś zalogowany, możesz ustalić w swoich ustawieniach, kto może komentować Twoje zdjęcia (wszyscy lub tylko zalogowani lub nikt).
  10. Inne zasady są zawarte w poniższych pytaniach i odpowiedziach dotyczących działu Zdjęcia.
Jakiego rodzaju zdjęcia dodawać?
Portal jest bezpośrednio związany z Ostrowcem, ale mimo to zdjęcia nie muszą dotyczyć tylko Ostrowca. Jeśli posiadasz wartościowe zdjęcia miasta, stare lub nowe, jeśli chcesz pokazać zdjęcia z ważnego wydarzenia, to znajdujesz się we właściwym miejscu i czasie! Tu zawsze można łatwo i przyjemnie prezentować swoje zdjęcia ostrowieckim (i nie tylko) internautom w zakładanych przez siebie albumach.
Jak założyć album?
Album może założyć zalogowany użytkownik poprzez formularz zakładania albumu.
Dlaczego nie można zmieniać tytułu i opisu albumu?
Albumy są ogólnodostępne, a dodawane do nich zdjęcia są związane tematycznie z opisem i tytułem albumu. Zmiana tytułu i/lub opisu spowodowałaby, że zdjęcia przestałyby do nich pasować. Zamiast zmieniać tytuł i/lub opis albumu zakłada się nowy album i ewentualnie przenosi do niego wybrane zdjęcia.
Jak dodać zdjęcie?
Zdjęcie można dodać poprzez formularz dodawania zdjęcia. Dodawanie składa się z dwóch kroków. W pierwszym wybiera się zdjęcie do dodania ze swojego komputera, natomiast w drugim wybiera się album dla zdjęcia, tytuł, opis, autora, datę wykonania itp.
Dlaczego mogę usuwać zdjęcia tylko co pewien czas?
Zdjęcia można usuwać co pewien czas, ponieważ częste dodawanie i usuwanie zdjęć powoduje obciążenie serwerów. Chcielibyśmy także, aby dodanie zdjęcia było poprzedzone chwilą zastanowienia - wówczas można skupić się jedynie na dodawaniu zdjęć.
Zdjęcie zostało przeniesione do innego albumu. Czy to oznacza, że zdjęcie nie pasowało do tytułu i/lub opisu albumu?
Tak. Stało się tak po otrzymaniu przez nas zgłoszenia, że zdjęcie nie pasuje do tytułu i/lub opisu albumu.
Jak przenieść zdjęcie, które dodałem, do innego albumu?
Przeniesienie do innego albumu jest dostępne dla zdjęć dodanych przez zalogowanych użytkowików.
Najpierw przejdź na stronę zdjęcia, które chcesz przenieść. Następnie kliknij "Edytuj" przy tym zdjęciu, po czym pojawi się strona z formularzem - tu wybierz inny album i kliknij "Zapisz".
Czym jest promowany album lub promowane zdjęcie?
Promowany album to taki, który zawiera dużo promowanych zdjęć, natomiast promowane zdjęcie to takie, które posiada większą wartość niż inne zdjęcia. Innymi słowy promujemy głównie wartościowe albumy i zdjęcia, dzięki czemu z przyjemnością realizujemy cele działania tego portalu.


Powyższe zasady i pytania zostały ostatnio zaktualizowane w grudniu 2008 roku i mogą ulec kolejnej aktualizacji. Portal zastrzega sobie prawo do niezamieszczania zdjęć, które są niezgodne z powyższymi zasadami.
Losowy wątek na Forum