Czy mieszkańcy powiatu ostrowieckiego stracą dostęp do Oddziału Okulistycznego w dotychczasowej formie? To pytanie od wielu tygodni zadają nam Czytelnicy zaniepokojeni informacjami pojawiającymi się w przestrzeni publicznej. O wyjaśnienia zwróciliśmy się zarówno do Starosty Ostrowieckiego, jak i dyrekcji Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. Niestety, mimo upływu kilku dni, nasi Czytelnicy nie doczekali się odpowiedzi. Odpowiedział natomiast Świętokrzyski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, przedstawiając szczegółową historię zmian dotyczących funkcjonowania okulistyki w ostrowieckiej lecznicy
Myślą, czy pomieszczenia po okulistyce mogą nadawać się na salonik VIP. Wszystko jest na dobrej drodze. Takiego Kasprzyka to mieliśmy już kilka lat wcześniej. 1,073.898,54 zł – z umowy o pracę w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Ostrowcu Świętokrzyskim, 88.796,73 zł – Centrum Medyczne Zdrowie PLUS Spółka z o.o, 3000 zł – ANS Ostrowiec, 350 zł – Bioton Marketing Agency Sp.z o.o – to wszystkie dochody, jakie w najnowszym oświadczeniu majątkowym za rok 2024 zamieścił Dariusz Tumulec, dyrektor naczelny Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św. Co ciekawe oświadczenie w Biuletynie Informacji Publicznej opublikowane zostało dopiero po sesji absolutoryjnej.