Myślę, że duzo ludzi bedzie miec tam problem bo jeżdżą na pamięć i glownie dlatego moga byc jakies wypadki jesli ktos nie zwróci uwagi na znaki
Kolejny spece od ruchu drogowego się na forum uaktywniają... :D Czy wy ludzie w ogóle jeździcie samochodami, czyli krytykujecie dla samego krytykowania?
Odnośnie znaków to może poczekaj do końca remontu tej drogi aż uporządkują wszystko. Obecnie trwa remont i nie da się wszystkiego na raz zrobić. Chyba nie kojaże, ale gdzie na 11-go listopada masz dwupasmówke? Chodzi o ten odcinek zaraz przy skrzyżowaniu? Proszę Cie ale nie nazywajmy poszerzonej jezdni w dodatku nie oznakowanej drogą dwupasmową. Odnośnie bałtowskiej i radwana, bałtowska do droga wojewódzka, zapewne dlatego tam jest pierwszeństwo. Dlatego też jest niewyremontowana. Na chrzanowskiego nie wydaje mi się że po jednym pasie to tylko prawo skręty. No ale jak to ostrowieckie społeczeństwo, jest remont - źle, droga do dupy, brak remontów - też źle. Zamiast się cieszyć że cokolwiek jest robione, to jak zwykle narzekacie na wszystko.
No to jest właśnie takie typowo ostrowieckie - narzekać na wszystko. Jeszcze nawet jedna warstwa asfaltu nie była położona, a specjaliści od budowania dróg dopatrzyli się za wysokich krawężników. Teraz nie pasuje pierwszeństwo przejazdu, mimo że będzie sygnalizacja świetlna. To jest dosłownie tragedia. Jak ktoś jest dobrym kierowcą to nie narzeka na takie pierdoły jak większość tutaj.
Ten watek i autor to ZENADA ! Egzamin kontrolny natychmiast !
Jak nie poprawiło się?Zmusi to pieszych do przechodzenia po pasach a nie jak dotychczas, że każdy szedł jak chciał.
A wnioskujesz tak po czym?
pierwszeństwo obecnie ma Chrzanowskiego
Tylko ronda. Daleko nie trzeba szukać Iłża - Radom , Radom - Warszawa i wiele innych , ruch jest płynny o dużym natężeniu. Może jeszcze coś pomyśleć.
UWAGA na takich jak marvin68 ! On nawet pod czarna folie noca zagladal i teraz prawi nawiedzone dyrdymaly.
Mam pytanko jeśli wyłączą światła a huta będzie jechała z pracy to jak mam wyjechać z parkingu kolo 5 Rosochy .
Jakoś nie widziałem, żeby jakiekolwiek oznaczenia zostały tam zamalowane i namalowane ponownie...
Poruszanie się wg oznaczeń nie stanowi dla mnie problemu
Ustanowienie drogi mniej uczęszczanej jako głównej jest dla mnie niezrozumiałe
Ty skoro bronisz tego pomysłu jesteś pewnie z tych którzy mieli problem ze skrętem w lewo na skrzyżowaniu (z chrzanowskiego w JP2)
Rondo do skrętu w lewo i bezkolizyjne prawoskrety - taniej, łatwiej i płynniej w tym miejscu niż te choinki z kamerami
W Ostrowcu o małych rondach włodarze nie słyszeli, jak już to od razu kopiec kreta lub dyskoteka.
Na obydwu remontowanych krzyżówkach wystarczyło zrobić ronda, mniejsze Polna / Chrzanowskiego i większe z prawoskrętami przy spółdzielni. W obu przypadkach układając małe kółka z kolorowej kostki bez sypania kopców
ronda ruch płynniejszy , sygnalizacja świetlna nie zawsze lepsza.
Zrobili tak że korki stały się normą.
Problemem nie jest to że więcej się stoi w korkach.
Większym problemem dla miasta jest to że stworzyli infrastrukturę która zwiększa zanieczyszczenia środowiska.
Samochody muszą stać w korku, przez co spalane jest niepotrzebnie większa ilość paliw oraz do środowiska trafia więcej zanieczyszczeń.
Sygnalizacja świetlna również działa cały czas co jest również powiązane z większą ilością spalin ( jak wiemy duża większość elektrowni mamy na paliwa stałe ).
Kolejna sprawa to wybudowanie takiego bubla to ogromny koszt, który mógł być przeznaczony na wiele innych inwestycji, mógł się ograniczyć jedynie do zrobienia nowej nawierzchni i chodników ( bez nowych pasów, świateł ).
Sprawa będzie poruszana tam skąd środki zostały pozyskane.
Miasto nie jest z nami tylko przeciwko, liczą się tylko partie rządzące które się zmieniają i zmieniają rządy.
Tak, mamy teraz w Ostrowcu korki niczym w stolycy :/ Kierowcy skracają sobie drogę z huty i do huty jeżdżąc w obie strony przez parking Leclerka- tym samym omijając światła. W ten sposób ruch samochodowy w okolicach sklepu w godzinach szczytu jest również bardzo duży. Czy jest bezpieczniej? Mam wątpliwości :/
3 samochody,jestem sam przy swiatłach i czekam,czekam,czekam żeby zaświeciło się zielone ,tak samo samochody ,na drodze pusto-czekają ,czekają,czekają -szok,rondo tu było potrzebne a nie światła,jak przy targowicy to do dzisiejszego dnia ludzie nie mogą się doprosić