Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj

Szanowni Użytkownicy i Odwiedzający witrynę Ostrowiecnr1.pl, czyli tak (na)zwane (przez Was) Forum Ostrowca,

Założyłem witrynę Ostrowiecnr1.pl dwadzieścia lat temu, w czerwcu 1997 roku. To sporo czasu, ponad pół mojego życia. Przez ten czas zrobiłem na prawdę dużo, aby ta witryna powstała i nieprzerwanie istniała. Setki tysięcy linii kodu programistycznego głównie mojego autorstwa, dzięki któremu powstała część nazywana przez mnie szkieletem. To co ważniejsze, czyli duszę witryny zapewniliście Wy – Użytkownicy i Odwiedzający. Witryna przyczyniła się do bardzo wielu pozytywnych chwil w życiu osób związanych z Ostrowcem. Mimo tego zdecydowałem, że nie będę już rozwijał i prowadził witryny Ostrowiecnr1.pl. Witryna będzie dostępna wkrótce w wersji tylko do odczytu. Decyzja nie była łatwa i rozważałem ją od około dwóch lat. 20-ta rocznica to dobry moment, aby podsumować ten internetowy sukces.

Forum Ostrowca dostarczało emocji, ale też i rzeczowości o niespotykanym i wyjątkowym wyrazie. Wielu ludzi, którzy rozmawiali ze mną na temat Forum Ostrowca, wielokrotnie stwierdzali: „to jedyne w pełni wolne i niezależne medium informacyjne Ostrowca”.

Dodaliście tysiące wyjątkowych zdjęć Ostrowca, które są świetnym zapisem zwłaszcza ostatnich 10 lat życia Ostrowca i nie tylko Ostrowca. Mnóstwo ogłoszeń firm i osób prywatnych, dzięki którym tysiące mieszkańców Ostrowca zrealizowało swoje mniejsze lub większe cele zakupowe czy biznesowe. Można by było pisać długo, może nawet w formie wielostronicowego wspomnienia, o wszystkich niewymienionych tutaj pozytywach istnienia witryny Ostrowiecnr1.pl.

W czasie, gdy decyduję o wygaszeniu Witryny Ostrowiecnr1.pl wciąż powraca do mnie ważne pytanie dotyczące Ostrowca: jak będzie wyglądać mój rodzinny Ostrowiec w bliższej i dalszej przyszłości? Pamiętam, że od dziecka marzyłem o Wielkim Ostrowcu, wertowałem przeróżne opracowania i książki o historii Ostrowca, słuchałem opowieści starszych o przeszłości Ostrowca i snułem wewnętrzne refleksje i plany o tymże Wielkim Ostrowcu. Ale co mamy dziś? Zastój w rozwoju gospodarczym, tragiczna demografia... Jako z wykształcenia urbanista mogę z bardzo dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że jeśli dosłownie dziś nie rozpocznie się nowy realny dynamiczny gospodarczy rozwój Ostrowca, który przyniósłby pierwsze zadowalające efekty za 5-10 lat, to wówczas miasto za 10, 20 czy 30 lat będzie jedynie mglistym wspomnieniem jego lat świetności, czyli lat z drugiej połowy XX wieku. I niech nikt nie twierdzi, że jest dobrze, dlatego że jest kolorowo i rozrywkowo. Wystarczy zapoznać się z prognozami demograficznymi Głównego Urzędu Statystycznego czy średnimi zarobkami w Ostrowcu upublicznianymi także przez ten Urząd – nie napawają optymizmem nawet skrajnie niepoprawnych optymistów, czyli – delikatnie mówiąc – ludzi roztargnionych.
Namawiam Was gorąco: Walczcie o Miasto! Żądajcie i oczekujcie od obecnych czy przyszłych zarządzających Miastem oraz od właścicieli i zarządzających największych spółek z terenu Ostrowca natychmiastowego rozpoczęcia nowego realnego dynamicznego rozwoju gospodarczego Ostrowca. Rozwój taki dałby pierwsze efekty może nawet już za 5 lat, ale chcąc być realistą należałoby przyjąć perspektywę 10-20-letnią. Może nie jest jeszcze za późno.

Wracając do witryny Ostrowiecnr1.pl. Obecnie witrynę odwiedza ponad 140 tysięcy unikalnych użytkowników w miesiącu (na podstawie statystyk Google Analytics), czyli ponad około 2 razy więcej osób niż liczy Ostrowiec. W czerwcu 2017 r. witryna Ostrowiecnr1.pl zacznie być dostępna wersji tylko do odczytu, czyli bez możliwości dodawania nowych treści.

Dziękuję bardzo Wam wszystkim za udział i wsparcie przy tworzeniu Ostrowiecnr1.pl,
Wojciech Krajewski
Wrocław, 28 maja 2017 r.

PS Gdyby ktoś chciał się ze mną skontaktować czy porozmawiać, wówczas chętnie odpiszę na wiadomości wysłane na mój e-mail wojckr@interia.pl lub porozmawiam z telefonicznie, mój nr telefonu to +48 796 11 40 11. Facebook: @wojciech.krajewski. Możemy się także spotkać i porozmawiać we Wrocławiu lub w Ostrowcu.

Reklama
Logowanie
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu powinny być oddziały wojska?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.
Ligerek - zadbaj o przyszłość swojego dziecka z Ligerkiem. Logopeda. Neurologopeda. Integracja sensoryczna
Reklama

Złomowanie samochodu

Ilość postów: 34 | Odsłon: 7133 | Najnowszy post
 • Złomowanie samochodu

  witam mam stary samochód i chciałbym go zezłomować, gdzie najlepiej go oddać, aby jeszcze na tym troszkę zarobić i jakie trzeba spełnić warunki?

  można wyjać silnik i skrzynię biegów i oddać całą resztę?

  Gość
  Zgłoś
  Odpowiedz
  • Odp.: Złomowanie samochodu

   nie, złomowany samochód musi być kompletny, no chyba że wyjmiesz silnik i włożysz jakiś na sztukę jakiś stary. warunków nie ma :) jaki samochód chcesz złomować?

   Gość_Adrian
   Zgłoś
   Odpowiedz
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 3

   Odp.: Złomowanie samochodu

   jedź na Kilińskiego do Renomed recykling za MAG KAS-em, tam załatwisz wszystko.

   Gość
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: Złomowanie samochodu

    mało dają lepiej dzwoń gdzie indziej.

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Złomowanie samochodu

     tylko gdzie? wiem że za gutwinem jest auto kasacja, można oddać samą ramę w zamian za papiery ale wtedy nic nie płacą, a ja chciałbym wyjąc same części mechaniczne i resztę oddać żeby mi jeszcze zapłacili za budę, bo to troszkę waży. nie wiem czy na złomhucie można oddać auto bez silnika i skrzyni.

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: Złomowanie samochodu

      Samochód chcą kompletny. takie są przepisy. Każdy wg tabeli ileś tam waży. Wiedzą, więc co i ile z takiego auta mają - chodzi że tyle a tyle złomu, tyle szkła, akumulator itp. Płacą za w miarę kompletne auto. Oni potem oczywiście wymontowują i sprzedają co się da, ale skupują kompletne. Jeśli chcesz coś zostawić to albo musisz z nimi uzgodnić ile ci zapłaca bez tego czegoś co wymontowałeś lub zapłacą ile wychodzi wg tabeli a ty dorzucisz coś, żeby waga się zgadzała. Przelicz ile będziesz stratny na tym, że cos będzie brakować, bo w sumie kasa jest mała. Tobie do wyrejestrowania potrzebne zaświadczenie, a zaświadczenie możesz mieć już z samej ramy. Kwestia jest dogadać np telefonicznie czy jak sama rama - bo sam części zdemontujesz i sprzedaż - to ile im dopłacić musisz i czy w ogóle musisz dopłacać. To zależy od dofinansowania jakie mają. W każdym bądź razie dogadaj telefonicznie. Każdy złomiarz bezpłatnie na terenie miasta przyjedzie po auto jak samo na kołach nie dojedzie. Poza miastem - w zależności od odległości - jest dopłata.

      Moje poszło na Gutwin :)

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Złomowanie samochodu

       Na Kilińskiego koło MAG-KASu :) zezłomują twój samochód.Bez Problemu bez prowizji ;P

       pogi
       Zgłoś
       Odpowiedz
       • Odp.: Złomowanie samochodu

        rozmyśliłem się, nie opłaca mi się go od dawać na złom

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Złomowanie samochodu

         na kilińskiego za moje auto (20 letnie) powiedzieli ze mogą dać 300zł i to jeszcze jak bedzie miał katalizator bo jak nie to mniej. to jest śmieszne. potem go rozmontują i za głupi przełącznik 40zł. silnik jeścze daje rade więc pewnie coś można z niego wymontować.

         Gość
         Zgłoś
         Odpowiedz
         • Odp.: Złomowanie samochodu

          tak, tak dodatkowo to są niezłe cwaniaki, lepiej rozbiesz se na częśći i za samo aluminim tyle weźmiesz co te cwaniaki dają he he he

          Gość_:)
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Złomowanie samochodu

           Zgadza się -najgorzej płacą, najwyższe ceny przy próbie zakupu u nich. Jakaś pani, we własnym mniemaniu niezwykle elokwentna i atrakcyjna, otwiera sieć i zerka na ceny z Allegro, zazwyczaj te u marzycieli. O jej uwagach i komentarzach przy wycenie auta złomowanego/części zakupowanych nie wspomnę.

           Naprawdę traktują tam petenta jakby wodę na Atakamie sprzedawali...

           Katalizatora im się zachciewa?! No w mordę -niech się trzymają przepisów, a te mówią wyraźnie, że auto musi posiadać 90% swojej masy(a co do ważenia na miejscu to już inna kwestia jak słyszałem), części uznawane za istotne, a więc silni, zawieszenia, koła, akumulator i podobnie. Warto w sieci poczytać, bo frajerów szukają i jeszcze im się pełnych katów zachciewa -kto chce niech poczyta po ile takie schodzą, zrozumie, czemu kradną gnidy po parkingach -kilka nocek z brzeszczotem i taki wszarz ma pensję posła.

           Gość
           Zgłoś
           Odpowiedz
       • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 12

        Odp.: Złomowanie samochodu

        pogi a kto ci takich głupot nagadał, że za złomowanie pojazdu płaci sie prowizje????????????????????????????

        Gość_:)
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Złomowanie samochodu

         ja mogę tylko polecić pana za gutwinem, bańda chyba się nazywa, można oddać ramę gołą, nawet bez szyb, ale nie da za to ani grosza, tylko dokumenty. a że stare auto i ciężko jest jakiekolwiek graty sprzedać to chciałbym oddać całe auto w rozsądnych pieniązkach, powiedzmy 600zł.

         Gość
         Zgłoś
         Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 15

     Odp.: Złomowanie samochodu

     a dasz wiecej ??

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 14

   Odp.: Złomowanie samochodu

   Na Złom-Hucie dają papier kasacji, płacą z kilograma, (np w styczniu było to 85gr za kilogram, nie wiem jak teraz), tam może brakować do 40% masy. Potrącają do 20% za materiały niemetalowe. Na kilińskiego słabo płacą bo tam handlują częściami. A Złom-Hut to skup złomu więc dla nich to obojętne w jakim jest stanie auto i co z niego się wyjmie byle zostało te 60% masy.

   Gość
   Zgłoś
   Odpowiedz
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 16

   Odp.: Złomowanie samochodu

   do RENOMETU na Kilińskiego ! tam najlepiej

   Gość_Sebek
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: Złomowanie samochodu

    No i to jest jawne okradanie tych co sprzedają i tych co kupują i gdzie ta władza się pytam że przymykają oczy oj, bo chyba coś z tego haniebnego procederu czerpią korzyści. Kropka.

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Złomowanie samochodu

     A nie sorki tych co skupują to żyła złota.

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
3 posty w tym wątku zostały wyłączone z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.
Losowe zdjęcie
Miniatura zdjęcia „Dla kobiet z jajami”Dla kobiet z jajami
Zdjęcie dodał/a: Gość