Zagraniczne media o Wałęsie: Był komunistycznym informatorem
Jak długo jeszcze będziemy tolerować ukrytych KOMUNISTÓW?
Akta znajdujące się w teczkach to akta personalne i akta współpracy współpracownika SB o pseudonimie "Bolek" - poinformował prezes IPN. - W teczce personalnej znajduje się 90 kart dokumentów. Teczka jest w oryginalnych okładkach. W teczce personalnej znajduje się koperta a w niej zobowiązanie do współpracy z SB podpisane Lech Wałęsa "Bolek" - powiedział szef IPN. - Wśród dokumentów mają być też odręczne pokwitowania odbioru pieniędzy przez Wałęsę - dodał.
Po konferencji IPN o sprawie napisały zagraniczne media. "Wałęsa był komunistycznym informatorem" - informuje na głównej stronie BBC. Reuters informuje, że "Wałęsa będzie bronił się w sądzie przed zarzutami o współpracę szpiegowską".
"Financial Times" zwraca z kolei uwagę, że oświadczenie IPN nastąpiło kilka miesięcy po tym, gdy w Polsce do władzy doszła "konserwatywna partia Prawo i Sprawiedliwość, która twierdzi, że autorytety z czasów ery komunizmu w Polsce wciąż zajmują czołowe pozycje i muszą zostać usunięci". "FT" dodaje, że zdaniem PiS "za mało zrobiono w celu pozbawienia wysokich urzędników z czasów PRL ich wpływów i władzy".
Holenderski dziennik Volkskrant przypomina, że Lech Wałęsa został w 1990 pierwszym demokratycznie wybranym prezydentem Polski. Dziennik dodaje, że Wałęsa zawsze zaprzeczał, jakoby miał współpracować ze służbami bezpieczeństwa. Volkskrant wspomina też o wyroku z 2000, w którym Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że oświadczenie lustracyjne złożone przez kandydata na prezydenta RP Lecha Wałęsę jest zgodne z prawdą.
Proszę wymienić nazwiska tych sędziów, którzy wydali taki wyrok.
a które to zagraniczne media?? sowiecka Prawda? BBC i Router zawiadamiały a nie orzekały!!!!! a to dwie całkiem różne sprawy. A dokumenty i nie okładka z tej niby prawdziwej teczki nie zostały jeszcze przebadane przez specjalistów, czyli nie ma dowodu na to że są prawdziwe! no, chyba, że dowodem jest stwierdzenie prowadzącego wiadomosci w tvp, które potem odwołał.. na facebooku.......a po pobieżnych badaniach specjalistów już zauważono, że podpisy Wałęsy są różne i nijak się mają do tych autentycznych.... więc gościu z 19.14 nie kłam!!!!!!!!
Kiedy to niby stwierdzono, że podpisy są różne?
Nie zniszczycie tego człowieka. A przyjdzie taki moment że skończy się wasz czas. Wtedy bedziecie wy rozliczani.
Bolek sam się zniszczył. Ta szuja powinna stracić wszelkie przywileje jakie ma i które dostał od kolegów z SB.
Najchętniej cofnąłbym czas, wymazał wszędzie to nazwisko i.............. Teraz bylibyśmy na poziomie Kuby, Korea, Chin lub jeszcze niżej. Teraz możesz pisać co chcesz, gdyby nie było tego człowieka, pisałbyś kreski na ścianie w ciurmie ile zaliczyłeś wojtków za to, że krzywo spojrzałeś na sekretarza pzpr. Co miesiąc podwyżki jedzenia i wiadomości, że tanieją lokomotywy. Paszport na MO obowiązkowo jedna słuszna linia. Zapytaj starszych jak było. Poczytaj lepiej bajki La ` Fonte.
To że Wałęsa nas wszystkich oszukał to niezaprzeczalny fakt.Olać dziada ,mało pokazywać w TV ,ignorować ale nie pozwolić mu mieszać.Czy warto odtwarzać procesy sądowe pisac prace doktoranckie dotyczące czy był, czy nie był ..tego człowieka? prawda jest jedna albo jest uczciwym albo oszustem.Na 100 % to oszust i było,minęło większość z nas wierzyła w niego (ja też) że uczciwy,że poświęcił się ect.Prezydentem wybraliśmy go uważam demokratycznie czyli większościa głosów-to był nasz błąd ale..nie tkwijmy w tym.Olać dziada,nie pokazywać w TV ,nie pokazywać w gazetach,nic o nim nie gadać niech to wszystko umrze śmiercią naturalną.W Polsce teraz gospodarka to temat numer jeden a drugi temat to zrbić wszystko aby powstrzymać emigrację młodzieży ,Wałęsa to ostatni temat.
Jest jeden sposób by zatrzymać młodzież. Odebrać im prawo do podróżowania. Chcesz ruszyć za granicę to podpisz lojalkę że wrócisz albo rodzina straci majątek. Za komuny młodzi podpisywali to mogą też teraz. O taki Bolek np podpisał.
Za co Bolek kupił nowego Mercedesa?
Za dwóch kolegów.
Jarek będzie siedział i to niedługo za niszczenie Polski i Wałęsy też
Nie sądzę. Od ukazania się książki Cenckiewicza wiele lat temu stopniowo upada mit Wałęsy, a przypominam że przez ostatnie lata to PO było u władzy. Apogeum tego upadku były teczki Marii Kiszczak, a raczej uwłaczające tłumaczenia Wałęsy i codziennie inna coraz bardziej absurdalna wersja wydarzeń. Tego się nie da obronić, a ci którzy próbują robią to tylko po to żeby zrobić na przekór PiSowi. Tak naprawdę mają zdanie o Wałęsie takie samo jak Gazeta Wyborcza w latach '90. Spytajcie dzisiejszej młodzieży co sądzą o Wałęsie, można było zobaczyć swego czasu na wykopie. Dlatego gościu 16.58 nie da się zniszczyć moralnego wraka.
chyba masz na myśli siebie drogi gościu z 16;58
Tak i oczywiście wygrywał zawsze w totka jak nie miał pieniędzy
Nie słuchajcie takich proroków. Już było wielu którzy chcieli wszystko zniszczyć, a siebie postawić na piedestale jako najlepszego, nieomylnego. Jak skończyli to historia nam pokazuje. Czy Jarosław Polskę zbawi? Myślę że nie. Narobi tylko zamieszania i skłóci naród jak w naszej historii jeszcze nie był skłócony. Obserwuje to wszystko i pytam: czy tak miało być Panie "Nadprezesie"?
Ciekawe jest to że bronią go ci z którymi walczył, a może to swego rodzaju syndrom sztokcholmski.
Ja bym tak chciała jak p wałęsa ....
Naprawdę wierzycie że człowiek bez szkoły oszukał generałów szkolonych w ZSRR