Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj

Szanowni Użytkownicy i Odwiedzający witrynę Ostrowiecnr1.pl, czyli tak (na)zwane (przez Was) Forum Ostrowca,

Założyłem witrynę Ostrowiecnr1.pl dwadzieścia lat temu, w czerwcu 1997 roku. To sporo czasu, ponad pół mojego życia. Przez ten czas zrobiłem na prawdę dużo, aby ta witryna powstała i nieprzerwanie istniała. Setki tysięcy linii kodu programistycznego głównie mojego autorstwa, dzięki któremu powstała część nazywana przez mnie szkieletem. To co ważniejsze, czyli duszę witryny zapewniliście Wy – Użytkownicy i Odwiedzający. Witryna przyczyniła się do bardzo wielu pozytywnych chwil w życiu osób związanych z Ostrowcem. Mimo tego zdecydowałem, że nie będę już rozwijał i prowadził witryny Ostrowiecnr1.pl. Witryna będzie dostępna wkrótce w wersji tylko do odczytu. Decyzja nie była łatwa i rozważałem ją od około dwóch lat. 20-ta rocznica to dobry moment, aby podsumować ten internetowy sukces.

Forum Ostrowca dostarczało emocji, ale też i rzeczowości o niespotykanym i wyjątkowym wyrazie. Wielu ludzi, którzy rozmawiali ze mną na temat Forum Ostrowca, wielokrotnie stwierdzali: „to jedyne w pełni wolne i niezależne medium informacyjne Ostrowca”.

Dodaliście tysiące wyjątkowych zdjęć Ostrowca, które są świetnym zapisem zwłaszcza ostatnich 10 lat życia Ostrowca i nie tylko Ostrowca. Mnóstwo ogłoszeń firm i osób prywatnych, dzięki którym tysiące mieszkańców Ostrowca zrealizowało swoje mniejsze lub większe cele zakupowe czy biznesowe. Można by było pisać długo, może nawet w formie wielostronicowego wspomnienia, o wszystkich niewymienionych tutaj pozytywach istnienia witryny Ostrowiecnr1.pl.

W czasie, gdy decyduję o wygaszeniu Witryny Ostrowiecnr1.pl wciąż powraca do mnie ważne pytanie dotyczące Ostrowca: jak będzie wyglądać mój rodzinny Ostrowiec w bliższej i dalszej przyszłości? Pamiętam, że od dziecka marzyłem o Wielkim Ostrowcu, wertowałem przeróżne opracowania i książki o historii Ostrowca, słuchałem opowieści starszych o przeszłości Ostrowca i snułem wewnętrzne refleksje i plany o tymże Wielkim Ostrowcu. Ale co mamy dziś? Zastój w rozwoju gospodarczym, tragiczna demografia... Jako z wykształcenia urbanista mogę z bardzo dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że jeśli dosłownie dziś nie rozpocznie się nowy realny dynamiczny gospodarczy rozwój Ostrowca, który przyniósłby pierwsze zadowalające efekty za 5-10 lat, to wówczas miasto za 10, 20 czy 30 lat będzie jedynie mglistym wspomnieniem jego lat świetności, czyli lat z drugiej połowy XX wieku. I niech nikt nie twierdzi, że jest dobrze, dlatego że jest kolorowo i rozrywkowo. Wystarczy zapoznać się z prognozami demograficznymi Głównego Urzędu Statystycznego czy średnimi zarobkami w Ostrowcu upublicznianymi także przez ten Urząd – nie napawają optymizmem nawet skrajnie niepoprawnych optymistów, czyli – delikatnie mówiąc – ludzi roztargnionych.
Namawiam Was gorąco: Walczcie o Miasto! Żądajcie i oczekujcie od obecnych czy przyszłych zarządzających Miastem oraz od właścicieli i zarządzających największych spółek z terenu Ostrowca natychmiastowego rozpoczęcia nowego realnego dynamicznego rozwoju gospodarczego Ostrowca. Rozwój taki dałby pierwsze efekty może nawet już za 5 lat, ale chcąc być realistą należałoby przyjąć perspektywę 10-20-letnią. Może nie jest jeszcze za późno.

Wracając do witryny Ostrowiecnr1.pl. Obecnie witrynę odwiedza ponad 140 tysięcy unikalnych użytkowników w miesiącu (na podstawie statystyk Google Analytics), czyli ponad około 2 razy więcej osób niż liczy Ostrowiec. W czerwcu 2017 r. witryna Ostrowiecnr1.pl zacznie być dostępna wersji tylko do odczytu, czyli bez możliwości dodawania nowych treści.

Dziękuję bardzo Wam wszystkim za udział i wsparcie przy tworzeniu Ostrowiecnr1.pl,
Wojciech Krajewski
Wrocław, 28 maja 2017 r.

PS Gdyby ktoś chciał się ze mną skontaktować czy porozmawiać, wówczas chętnie odpiszę na wiadomości wysłane na mój e-mail wojckr@interia.pl lub porozmawiam z telefonicznie, mój nr telefonu to +48 796 11 40 11. Facebook: @wojciech.krajewski. Możemy się także spotkać i porozmawiać we Wrocławiu lub w Ostrowcu.

Reklama
Logowanie
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu powinny być oddziały wojska?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.
Ligerek - zadbaj o przyszłość swojego dziecka z Ligerkiem. Logopeda. Neurologopeda. Integracja sensoryczna
Reklama

Wynagrodzenie za staż netto i brutto

Ilość postów: 16 | Odsłon: 10659 | Najnowszy post
 • Wynagrodzenie za staż netto i brutto

  Hey,

  Od lipca odbywam swój pierwszy staż i niedawno przyszło mi pismo z PUP, w którym napisane było, że wynagrodzenie za staż wynosi 988 zł z groszami, ale nie jest napisane czy to netto czy brutto.

  Orientuje się ktoś czy to jest kwota na ręke czy brutto?Chodź podejrzewam, że jednak brutto :/

  Gość_Kamil
  Zgłoś
  Odpowiedz
  • Odp.: Wynagrodzenie za staż netto i brutto

   Jeżeli z EFS to do ręki. Jeżeli z PUP to brutto. Zadzwoń do staży, podaj swoje nazwisko i Ci pani powie jaki masz.

   Gość_m
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: Wynagrodzenie za staż netto i brutto

    jesli to staż unijny to do ręki tyle.

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Wynagrodzenie za staż netto i brutto

     dziwne bo ja miałam staż unijny i też otrącali mi kasę. Na konto wpływało około 850 zł.,

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4

   Odp.: Wynagrodzenie za staż netto i brutto

   zawsze podaje się kwotę brutto w wynagrodzeniu

   Gość
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: Wynagrodzenie za staż netto i brutto

    to i tak dużo jak na tylko staż gdzie się tylko siedzi

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Wynagrodzenie za staż netto i brutto

     Gosciu z 22,13 pleciesz głupoty , moja córka na stażu ma tyle pracy że nie ma chwili dla siebie . Skąd ty się urwałeś , chyba z choinki , co ?

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: Wynagrodzenie za staż netto i brutto

      U mnie w pracy stażystka tylko siedziała i przeszła z listami od czasu do czasu z pokoju do pokoju

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Wynagrodzenie za staż netto i brutto

       No firma i tak za nią nie płaci, więc o co ból? Pracownikowi trzeba zorganizować czas w pracy, a nie dziwić się że potem się nudzi. Sam ma szukać sobie zajęć na siłę żeby się wykazać?

       Gość
       Zgłoś
       Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 9

     Odp.: Wynagrodzenie za staż netto i brutto

     Staż to ciężka praca, niczym się nie rożni w wysiłku od pracy na umowę a kasa taka sobie i jeszcze w soboty o pocie.

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: Wynagrodzenie za staż netto i brutto

      zależy gdzie

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Wynagrodzenie za staż netto i brutto

       Na stażu się tylko siedzi? Ha ha chyba z 15 lat temu tak było. Wykonuje się pracę taką jak zatrudniony pracownik i odpowiedzialną. Pracy dużo ale dobrze bo te 8 godzin "leci jak z bata strzelił". Owszem jeśli czegoś nie wiesz możesz dopytać, ale masz się strać tak, żeby robić jak najmniej błędów, tym bardziej jeśli pracujesz w takim miejscu, że niezauważone błędy mogły by mieć naprawdę konsekwencje.

       Gość
       Zgłoś
       Odpowiedz
       • Odp.: Wynagrodzenie za staż netto i brutto

        Ja niedawno zaczęłam staż i widzę, że niestety nie wszędzie jest dużo roboty. Najczęściej przesiedzę 8h, nie robiąc nic. Czasem przelecę gdzieś z listem, pójdę pozałatwiać jakieś podpisy w innych firmach, albo przepiszę jakieś krótkie pisma. Generalnie jestem w takim miejscu, gdzie pracy jest dużo, ale tylko sezonowo, więc przez te kilka miesięcy jeszcze trochę się ponudzę i to już zostało mi zapowiedziane. Wszystko zależy od miejsca. Jedni będą mieć pełne ręce roboty, inni będą się nudzić. Nie ma na to reguły...

        Też mam napisane, że dostanę 988 zł i na pewno jest to brutto, bo w jakichś innych papierkach się tego doszukałam, ale nie mam pojęcia, co od tej kwoty trzeba odliczyć, żeby wyszło mi to, ile dostanę.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 13

     Odp.: Wynagrodzenie za staż netto i brutto

     Ja na stażu zapierdzielam przez całe 8 godzin z łopatą w syfie i wkurzają mnie ci co myślą że na każdym stażu sie siedzi i wgl. Moim zdaniem staż to jest jeden wielki wyzysk na biednych ludziach bo bogaty piepszy robić za 830 (988 zł tak jak podali w kopercie kwote) zł co z tego jeszcze ma odjąć cene biletu. W moim przypadku ok 270zł PUP nie dofinansuje biletów bo nie mają pieniędzy!!! Na ręke ok.560 Zł

     Gość_Dyzio
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: Wynagrodzenie za staż netto i brutto

      Było nie iść, łopaty byś nie amortyzował. To nie jest tak, że ludzie myślą, że na stażu się nic nierabi, porostu czasem jest luz a czasem go niema. Zależy gdzie się trafi.

      Gość_asd
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Wynagrodzenie za staż netto i brutto

       przeciez to parodia w tym kraju zeby od tak niskiego wynagrodzenia odtracali jeszcze podatek, tak samo jak od zasilkow - DZIEKUJEMY CI PO

       Gość
       Zgłoś
       Odpowiedz
Losowe zdjęcie
Miniatura zdjęcia „Okólna”Okólna
Zdjęcie dodał/a: sternik
Losowa firma:
Salon Bielbaw Home Greno
Branża: Wystrój wnętrz
Dodaj firmę