Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu Św. powinno się zlikwidować straż miejską?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Wybory 2014 - zostaję w domu

Ilość postów: 184 | Odsłon: 13097 | Najnowszy post
  • Wybory 2014 - zostaję w domu

    w tym roku mamy wybory do Europarlamentu i samorządowe, ciekaw jestem jaka będzie frekwencja, bo dużo się słyszy że ludzie mają dość i w tym razem nie pójdą w ogóle ani na jedne ani na drugie.

    Jakie jest wasze zdanie na ten temat??

    Ja już podjąłem decyzję i patrząc na to wszystko co się wokół nas dzieje i że nie mam żadnego wpływu na to kto przejdzie ZOSTAJĘ W DOMU

    Gość_igor
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Wybory 2014 - zostaję w domu

      Ja idę. Głosuję przeciwko obecnym rządom. Zarówno w wyborach parlamentarnych jak i samorządowych. Dosyć tego. Jeśli zostanę w domu tym samym dam przyzwolenie na to co jest. Im przecież o to chodzi. Sami się wybiorą. Trzeba iść i głosować. Nawet na te najmniejsze partie.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Wybory 2014 - zostaję w domu

        Niech nie ida, mlodzi zawzieci pojda i moze wkoncu KNP wejdzie, mam taka nadzieje

        Gość_ddddd
        Zgłoś
        Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 5

      Odp.: Wybory 2014 - zostaję w domu

      Ważne - zagłosować, by później wymagać

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Wybory 2014 - zostaję w domu

        jest ktoś z Ostrowca ?

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Wybory 2014 - zostaję w domu

          głosuję na Bogdana Wentę !!!

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Wybory 2014 - zostaję w domu

            idzcie, ale oddajcie głos niewazny a nie siedzcie w domu - przez takie siedzenie tez glosujecie

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 9

            Odp.: Wybory 2014 - zostaję w domu

            Jak wiadomo, jest dobrze, a będzie jeszcze dobrzej. Tak w każdym razie wynika że „tu i ówdzie” trafiają się również niedociągnięcia. Ale jak ktoś nie dociąga to sam sobie winien. Niech bierze przykład z pana prezydenta, jak rośnie razem z naszym nieszczęśliwym krajem, a jeszcze lepiej - z pana generała Dukaczewskiego, co to sukces wyborczy Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich uczcił otwarciem szampana. Z jakichś zagadkowych przyczyn musiało mu na tym wyborze specjalnie zależeć, ale mniejsza z tym, bo teraz chciałbym o reformach.

            Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego, więc Umiłowani Przywódcy prześcigają się w reformatorskich pomysłach, A to chcą głosować za dzieci, a to zainwestować bilion złotych w gospodarkę, a to wprowadzić 49 województw... To oczywiście nie jest ostatnie słowo, bo w miarę zbliżania się terminu wyborów amok będzie narastał, więc tylko patrzeć, jak doczekamy się głosowania za zwierzęta domowe, obietnicy dziesięciu albo jeszcze lepiej - dwudziestu bilionów do zainwestowania, no i nie 49 tylko 490 województw. Zwłaszcza ten ostatni pomysł przyprawia o zawrót głowy na myśl o ilości wesołych posad, jakie mogliby objąć nasi Umiłowani Przywódcy, ich rodziny, a nawet - naturalne przyjaciółki płci obojga.

            Ja wprawdzie do żadnego Parlamentu kandydować nie zamierzam, ale skoro wszyscy mówią o reformach, to i ja chciałbym wskazać na jedną, zasadniczą. Chodzi o przywrócenie ludziom władzy nad bogactwem, jakie swoją pracą wytwarzają, a z jakiej zostali podstępnie wyzuci przez Umiłowanych Przywódców pod pretekstem opieki. Jak zauważył nieżyjący już amerykański noblista Milton Friedman, mamy cztery sposoby wydawania pieniędzy. Pierwszy - kiedy wydajemy własne pieniądze na siebie samych. Wydajemy oszczędnie, a przede wszystkim - celowo, bo doskonale własne potrzeby znamy. Sposób drugi - kiedy wydajemy własne pieniądze na kogoś innego. Nadal wydajemy oszczędnie, ale już nie tak celowo, bo potrzeb tego innego człowieka nie znamy tak dobrze, jak własnych. Sposób trzeci - gdy wydajemy cudze pieniądze na nas samych. Nie liczymy się wtedy z kosztami, ale przynajmniej wydajemy celowo. I wreszcie sposób czwarty - gdy wydajemy cudze pieniądze na kogoś innego; ani oszczędnie, ani celowo, zwłaszcza gdy tych „innych” jest 38 milionów.

            Państwo wydaje pieniądze w sposób trzeci i czwarty - bo nigdy nie ma własnych, tylko zawsze „cudze” tzn. - podatkowe. Wydaje w sposób trzeci na tzw. własne potrzeby państwa, a więc dziedziny, których wspólnym mianownikiem jest przemoc: wojna i siły zbrojne, bezpieczeństwo wewnętrzne, wymiar sprawiedliwości, polityka zagraniczna, no i administracja konieczna do zarządzania tymi sektorami. Trzeci sposób obejmuje około 20 procent wydatków państwowych. Reszta wydatków dokonywana jest w sposób czwarty - najbardziej i nieuchronnie marnotrawczy. Reforma polegałaby zatem na likwidacji czwartego sposobu wydawania pieniędzy i przesunięcia ich do sposobu pierwszego - kiedy każdy wydaje swoje na siebie. Krótko mówiąc, państwo nie powinno odbierać obywatelom pieniędzy, pod pretekstem, że demoralizuje ich dzieci za pomocą „studiów genderowych”, czy, że ich leczy za pośrednictwem NFZ. Skutkiem takiej reformy byłoby odwrócenie obecnych proporcji, kiedy państwo odbiera rodzinom ponad 80 procent dochodów i z tego finansuje im później różne „darmowe” świadczenia. Państwo nie zabierałoby więcej, jak 20 procent dochodów, pozostawiając 80 proc, w dyspozycji obywateli, którzy dzięki temu sami by sobie finansowali edukację dzieci i ochronę zdrowia. Niewątpliwie oni by na tym zyskali, natomiast Umiłowani Przywódcy straciliby złotą żyłę, dzięki której tak się w naszym nieszczęśliwym kraju rozpanoszyli.

            Gość_grajek
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Wybory 2014 - zostaję w domu

              mądrze gada...

              Gość_BVK
              Zgłoś
              Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 10

            Odp.: Wybory 2014 - zostaję w domu

            ja też miałem głosować na Wentę, ale to zdjęcie w dodatku do Echa z pospolitą ostrowiecką szują mnie ostudziło.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Wybory 2014 - zostaję w domu

              Ja pójdę ale nie będę głosował na żadnego celebrytę ani też polityka.Tym pierwszym zależy żeby zaistnieć medialnie i brać za to kasę,ci drudzy całe życie zajmują się polityką i często oprócz tego nie umią nic a żeby zostać europarlamentarzystą lub radnym obiecają nam wszystko.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Wybory 2014 - zostaję w domu

                Hahaha a na kogo głosować w wyborach jak nie na polityka? To tak jakbyś szedł do salonu fryzjerskiego i poprosił o strzyżenie, ALE ŻEBY NIE ROBIŁ TEGO FRYZJER... hahha

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 18

            Odp.: Wybory 2014 - zostaję w domu

            podpisz Volksliste od razu.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 24

            Odp.: Wybory 2014 - zostaję w domu

            Już mamy sportowca Pana Posła Pacelta, Ziobro wystawaia Adamka.

            co Oni wiedzą np. o GMO?

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 13

      Odp.: Wybory 2014 - zostaję w domu

      super igorku, zostajac w domu wyrzadzasz wszysktim i sobie jeszcze wieksza krzywde, przez takich cwiercinteligentow jak ty, mamy wlasnie taka sytuacje jaka mamy.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Wybory 2014 - zostaję w domu

        trzeba iść,wybrać nowe twarze,tych już mamy dosyć!))

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 14

      Odp.: Wybory 2014 - zostaję w domu

      Nie wiem już jak zwracać się do młodych aby wreszcie ruszyli swoje kochane nóżki,podjeli zmianę pokoleniową w rządzeniu państwem ,miastem,gminą.

      Być może należy ustalić parytet w kandydowaniu w wyborach samorządowych.

      Widzę to tak na 10 kandydatów 8 młodych wyrośniętych do 30 lat obojga płci startuje

      Każde sformułowanie" zostaje w domu",jeden efekt przyniesie zainterowani swoją prywatną działalnością i prywatnym społecznictwem wybiorą się sami.

      Ludzie opamiętajcie dajcie wreszcie odpocząć ludziom ,którzy wywalczli dla Was wolność.

      Przejmijcie ciężar odpowiedzialności za państwo,bo postkomuna nie jest zmęczona życiem.

      To oni bili,zamykali w wiezieniach,żyli na stanowiskach kierowniczych,rozgrabili państwo w wolnej Polsce,dziś pokazują jak wygląda sprawiedliwość w ich wykonaniu.

      Dla młodych jest dziś pole do działalności społecznej. Wszystkie osoby urodzone do 1971roku są umoczone w nawozie jakim się zwał komunizm ,socjalizm w wykonaniu PRL.

      Dlatego to młodzi powinni przejąć schedy po pokoleniu ,które dało im wolność.

      PIsmen,Wykluczony ,Kałamaga,Grabowski itp osoby - do lamusa.

      Na wybory samorządowe,parlamentarne Rzeczypospolitej Polski -to obowiązek wyborcy.

      Wykluczony
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Wybory 2014 - zostaję w domu

        Rozumiem założycielu tego wątku, że opowiadasz się za pozostawieniem tego stanu rzeczy, który trwa.

        Nie będę polemizować, bo szkoda mojego czasu, a wierzę, że ludzie pójdą i zagłosują, jeśli chcą coś w tym mieście zmienić. Tym bardziej, że walczyliśmy przecież o prawo do demokratycznych wyborów. Popieram Wykluczony Twój punkt widzenia.

        Do gościa_grajek : Bardzo wyczerpujący i odzwierciedlający rzeczywistość wywód.

        Gość_gość_wyborca
        Zgłoś
        Odpowiedz
17 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
Druk Technika Drukarki Komputery Serwis
Branża: materiały eksploatacyjne do drukarek
Dodaj firmę