Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Jak oceniasz Salę Weselną u Dula?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.

Wołyń

Ilość postów: 189 | Odsłon: 10795 | Najnowszy post | Post rozpoczynający
            • Odp.: Wołyń

             W wigilię Bożego Narodzenia 1943 roku.

             We wsi Kotłów pow. Złoczów upowcy zamordowali 7 rodzin polskich podczas wieczerzy wigilijnej, 35 Polaków. „Wieczorem, przy silnej zadymce, ruszyliśmy do Kotłowa. Szło nas dziesięciu. W szkolnym budynku znaleźliśmy pomordowanych. Siedem rodzin: kobiety, dzieci, starcy i młodzi mężczyźni. Naliczyłem trzydzieści pięć osób. Widok był makabryczny: długi, zastawiony wigilijnymi potrawami stół cały był poplamiony krwią. Szczególnie utkwił mi w pamięci opłatek przesiąknięty krwią. Głowy niektórych pomordowanych tkwiły w miskach z potrawami. /.../ Od cudem ocalałego starca dowiedzieliśmy się, że wspólny wieczór wigilijny miał być wieczorem pożegnalnym: wszyscy pomordowani zaraz po świętach mieli opuścić wieś i przenieść się do miasta. /.../ Tam były pomordowane młode dziewczęta i jakże okrutnie... jedną powieszono za włosy na drzwiach i rozpruto jej brzuch, a drugiej z kolei ręce przybito gwoździami do stołu, a stopy – do podłogi. Albo ten maleńki chłopczyk... powieszony za genitalia na klamce..”. (Franciszek Sikorski: Iwa zielona, Wrocław 1984, s. 189 – 190 i 202).

             #Polishholokaust

             antyNwo
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Wołyń

             Gorzej ci?

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Wołyń

             72 lata temu, w nocy z 28 na 29 grudnia 1946 roku w Szegdach, strzałem lewą ręką w usta odebrał sobie życie kpt. Józef Zadzierski ps. "Wołyniak", dowódca oddziału partyzanckiego NOW.

             Po utworzeniu własnego liczącego 30 osób oddziału walczył z niemieckim okupantem, rozbrajając posterunki policji oraz likwidując grupy kontyngentowe. Dzięki Jego akcjom Niemcy zaprzestali ograbiania mieszkańców wsi z żywności. "Wołyniak" i jego Żołnierze dawali się we znaki bandom ukraińskich sadystów... Chronili polską ludność przed atakami rezunów spod znaku tryzuba.

             Kiedy latem 1944 roku wolności Polski zagroziła czerwona komunistyczna zaraza kpt. Zadzierski stał się zdeklarowanym wrogiem kolejnego okupanta i jego sługusów. Nie przepuścił też mordercom z UPA. Ponownie zorganizował oddział, który wsławił się wieloma akcjami przeciwko sowieckiej dziczy z NKWD, bandytom z MO, KBW, PPR i UB, słowem wszystkim tym, którzy służyli ludobójcom spod znaku sierpa i młota dążąc do zniewolenia polskiego narodu i terrorem wprowadzenia morderczego ustroju.

             To "Wołyniak" dowodził polskimi oddziałami partyzanckimi, które 19 marca 1945 roku rozbiły ukraińsko-sowiecki napad na polską Kuryłówkę.

             Zaś 7 maja wchodząc w skład zgrupowania oddziałów NOW pod dowództwem "Ojca Jana" rozgromiły pod Kuryłówką ekspedycję karną NKWD, kładąc trupem ponad 70 sowietów.

             Był bezpardonowy w walce z bandami ukraińskimi i na gwałt przeciwko polskiej ludności odpowiadał tym samym. W nocy z 11 na 12 listopada 1946 roku podczas potyczki w rejonie Tarnawca, z wciąż ścigającymi Go komunistami, został ranny w rękę. Po pewnym czasie w ranę wdała się gangrena...

             Pozbawiony nadziei, zrezygnowany, oszołomiony bólem, nie mający szans na dalszą walkę sam zakończył swe waleczne, pełne służby Polsce i Polakom życie.

             Cześć i Chwała Bohaterom!

             http://img.liczniki.org/20181229/FB_IMG_1546116214135-1546116597.jpg

             antyNwo
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Wołyń

             https://www.glosgminny.pl/kaci-narodu-polskiego-stepan-bandera/

             antyNwo
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Wołyń

             antyNwo, kłapiesz jęzorem na prawo i na lewo! Typowe cechy kolaboranta i konfidenta!

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Wołyń

             To się pomyliłeś bo nie jestem ani kolaborantem ani konfidentem. Naród śpi jak jest przejmowany, kłap jęzorem i ty.

             antyNwo
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Wołyń

             Dokumenty pojawiły się w elektronicznej formie 10 lat temu, jednak zostały ujawnione dopiero niedawno. W dokumentach CIA Stefan Bandera nazywany jest faszystą, hitlerowcem, niemieckim szpiegiem, podkreślana jest także jego odpowiedzialność za zbrodnie dokonane przez UPA z polecenia kierownictwa partyjnego OUN. W dokumentach potwierdza się działalność szpiegowska na rzecz III Rzeszy pod pseudonimem operacyjnym Consul II . Jednocześnie z dokumentów wynika, że po wojnie Bandera został współpracownikiem CIA.

             https://tojuzbylo.pl/wiadomosc/cia-odtajnila-setki-stron-dokumentow-dotyczacych-stefana-bandery-nie-przebierali-w-slowach

             antyNwo
             Zgłoś
             Odpowiedz
2 posty w tym wątku zostały wyłączone z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.
Losowe zdjęcie

- Ogłoszenie społeczne -


- Reklama -
Losowa firma:
Polskie Srebro
Branża: Jubiler
Dodaj firmę