Walczylem o wolna sprawiedliwa i niepodlegla Polske a wywalczylem biede-dobrobyt w tym kraju ma inteligencja i banda oszustow--tylko obiecuja-ustalaja sobie wysokie pensje;wieszaja juz sie na bilbordach i obiecuja ale sobie kominowe zarobki--gdzie jest zwykly robotnik--od 1997 roku tulam sie po Warszawie--jesli dostane prace to jest to praca na czarno--zastanawiam sie gdzie sa urzedy skarbowe,panstwowa inspekcja pracy???--jesli juz jest na budowie to pracodawca o tym wie juz wczesniej i kaze w tym dniu zostac na kwaterze--mafia --zyje w chorym i zlodziejskim kraju
Przykladem sa nowe wybory na prezydenta Starachowic--dlaczego powiedzcie mi--co zrobil tamten prezydent??
Ja też walczyłem o wolną i sprawiedliwą Polskę. Jako bardzo młody chłopak w latach siedemdziesiątych chodziłem na spotkania z KOR ( dziś pewnie niewiele osób wie co to była za organizacja) rozwoziłem ulotki,byłem w pewnym sensie łącznikiem. Wierzyłem że jak przyjdzie nowe ,będzie lepiej. Dziś po latach bezrobocia lub pracy na czarno, ,płacy minimalnej żyje za nędzną rentę i nawet nie wystarcza na leki,nie mówiąc o leczeniu się u specjalisty. Na wizytę u kardiologa czekam już od stycznia.
To wszystko co piszą moi poprzednicy jest czystą prawdą. Instytucje państwa źle funkcjonują, albo prawo jest tak formułowane, aby nieliczni (będący u władzy albo z władzą u boku) byli uprzywilejowani. W zasadzie w komunie też tak było, tylko ci przy korycie nie bogacili się aż tak bardzo jak teraz. Tak jak socjalizm był deformowany przez ich budowniczych tak teraz deformowany jest kapitalizm. Jest to kapitalizm, którego podstawą w większości jest złodziejski proceder. Mamy na to dużo przykładów choćby w naszym mieście.
wywalczylismy wolnosc ale dla inteligencji i ich znajomych--biuro pracy nigdy mi nie dalo zadnej pracy a mam dzis 57 lat--jestem bez pracy--ciagle tulam sie jak zebrak po Warszawie--jak dostane prace to jest to praca na czarno bo oszust jakim jest w wiekszosci polski pracodawca jest poprostu oszustem i patrzy na siebie-krajowi potrzebna jest twarda reka--mysle ze przyjdzie kiedys taki dzien ze pogoni biala cholote ktora zarabia krocie i smieje sie z nas
Jestem po 50 roku zycia od ponad 20 lat jak tylko upadl socjalizm ktory byl za zwyklym robotnikiem nie mam pracy stalej--lapie dorywczo tulajac sie po kraju--a mam dobre zawody budowlane i nie tylko---zal serce sciska--nedza i jeszcze raz nedza w 21 wieku--inteligencja sie z nas smieje
Polacy kiedyś mieli nieprawdziwe pojęcie o życiu w krajach kapitalistycznych. Za granice wyjeżdżali tylko nieliczni.Teraz jest zderzenie z rzeczywistością.
tak jak kiedys byla rewolucja pazdziernikowa--ona jest potrzebna i dzis-historia lubi sie powtarzac--raczki do wgladu czy sa odciski --jesli ich nie ma --to skad masz majatek?
Zawsze jest możliwość wyjazdu.Komu nie podoba się zgniły zachód i jego kapitalizm to ma jeszcze Rosję i Koreę Północną.Tam na pewno będą was szanować.
Wyjazd po 50-ce jak przez 30 lat płaciło się haracz do zusu???
A teraz jeszcze 15 lat musisz pracować - tylko gdzie .?
Dla pracodawców 50 latek to już na śmietnik a dla zusu młody i zdolny do każdej pracy. To jest prawo złowieka do godnego życia i pracy które gwarantuje kobstytucja ? dla kogo ta konstytucja bo na pewno nie dla zwykłych ludzi.
O takie pytanie za czasów komunizmu(pokaż pan rączki dyrektorze ) do dyrektora OSM Haładyny został z funkcji związkowych "Solidarność"zwolniony Arkadiusz Kolatorowicz wnioskodawca H.Suder. świadkowie ówczesna Solidarność rok1980 w tym M.Czarnecki. i wielu innych.
Nie ty jeden .
zlodzieji w bialych kolnierzykach w Polsce jest bardzo duzo--nic nie robia a maja pieniadze--to jest kraj
Ja od samego poczatku wiedziałam , że jak sie zmieni to tylko na gorsze dla zwyklego tzw robola. Nie walczyłam , ale siedziałam jak idiotka z tymi niby strajkującymi wtedy byłam bardzo młoda ale logicznie myślałam.W takim kraju jak ten gdzie kumoterstwo , oszustwo , korubcja i znajomości tylko sie liczą zawsze zwykły robol będzie na dnie.
Teraz mam 50 lat - 35 lat pracy i płacenia haraczy do zusu - muszę szukać jeszcze 12 lat pracy SZUKAĆ bez szans znalezienia bo pracodawcy zatrudniają po znajomości albo młodych ...Po co komu śmieć stary niech zdycha ale dla zusu jest młody!!!
Kto ze zwyklych roboli dożyje wieku emerytalnego? nikt .Płacimy na wypasione emerytury urzędasów i tych co przy korycie byli są i zawsze będą a jak umrą to ich rodziny.
Parszywy kraj , nienawidzę go i jak bym miała mniej lat uciekałabym stad jak najdalej. To się nie zmieni i ci co są przy władzy zostaną a zwykły robol niech zdycha z głodu.
GDZIE TA KONSTYTUCJA ???? co to niby czlowiek ma prawo do pracy i godnego życia???? nic tylko wystapić do Trybunału Europejskiego i dochodzić tych praw niby które mamy.
Polska jest WOLNA i NIEPODLEGŁA
Polska WOLNA I NIEPODLEGŁA nie znaczy - BEZPRAWNA
Nie Wasza wina, tylko tych co Was sprzedali przy okrągłym stole. Jak Naród rozliczy to wtedy dopiero zobaczycie prawdziwą wolną Polskę, mam tylko nadzieję, że to Wasze pokolenie tego doczeka, z racji tego, że Wam się po prostu to należy.