Pacjenci w proteście przeciwko bakteriom w ostrowieckim szpitalu i wszechpanującemu brudowi ,masowo proszą o przeniesienia do szpitali w Opatowie i Lipsku. Lekarze i pielęgniarki z ostrowieckiego szpitala apelują o pozostanie pacjentów,bo boją się utraty pracy.
Ale jest inny starosta . Czyżby obecny też rozsiewał te bakterie.
Niech wyjeżdżają ,szybciej wrócą niż im się wydaje,będą narzekać na koszty dojazdów, złą pogodę,i też na brud,zle jedzenie,nigdy nie dogodzi się wszystkim.Polak nauczoy tylko narzekac
New delfi panuje na oddziale neurologicznym!
New delfi panuje na oddziale neurologii!
Tak są potwierdzenia z sanepidu - źródło Radio Ostrowiec
Tak są potwierdzenia z sanepidu - źródło Radio Ostrowiec
Ta bakteria jest nie pierwszy raz, tylko szanowni Państwo redaktorzy dopiero teraz postanowili o tym napisać. W innych szpitalach też nie est niczym nowym.
Osoby będące tylko na badaniach w szpitalu wychodzą do domu ciężko chore - znany mi przypadek to ogromna gorączka i wymioty. Nie znam w tym przypadku patogenu ale to stamtąd.
New Dehli jest bardzo powszechna w szpitalach warszawskich ...z tamtąd rozniosła się po całej Polsce i dotarła też do nas ,z reszta nie pierwszy raz ,bo to już się zdarzało ...Co raz więcej szpitali dotyka ten problem i to już teraz nic dziwnego
W takiej sytuacji normalnie przyjmują pacjentów np.na zabiegi zaplanowane?
Echo dnia:
Podejrzenie bakterii New Dehli w szpitalu w Ostrowcu! Zagrożeni pacjenci neurologii
https://echodnia.eu/swietokrzyskie/podejrzenie-bakterii-new-dehli-w-szpitalu-w-ostrowcu-zagrozeni-pacjenci-neurologii/ar/13801121
Wstrzymane przyjęcia na ostrowieckiej neurologii. Winna groźna bakteria.
Do odwołania wstrzymane są wszystkie przyjęcia pacjentów na oddział neurologii w ostrowieckim szpitalu. Powodem jest wykrycie u jednej z pacjentek groźnej bakterii New Delhi. Jak informuje dyrektor ds. medycznych Piotr Wójcik, kobieta jest tylko nosicielem i trafiła na oddział z zupełnie innej przyczyny. Sama nie wiedziała, że jest nosicielem bakterii, a wiedzę o tym lekarze pozyskali z rutynowych badań. Pacjentka została już wypisana ze szpitala.
- W szpitalu zostały cztery osoby, które miały kontakt z tą pacjentką. Prawdopodobnie w poniedziałek lub wtorek zostaną umieszczone w innej, wyizolowanej sali, aby można było przeprowadzić dekontaminację, czyli oczyszczenie oddziału - mówi Piotr Wójcik.
Dodaje, że oddział będzie dezynfekowany za pomocą zamgławiania, czyszczone będą powierzchnie płaskie oraz sprzęt. Jak dodaje dyrektor ds. medycznych ostrowieckiego szpitala, to działania profilaktyczne, ponieważ pacjentka była jedynie nosicielką bakterii, nie wykryto u niej żadnych jednostek chorobowych, podobnie jak u pozostałych pacjentów z nią przebywających.
Dezynfekcja oddziału przeprowadzona będzie w przyszłym tygodniu. Bakteria New Delhi jest szczepem bakterii Klebsiella, odpornym na antybiotyki. Może powodować śmiertelne zakażenia. Szczep, który znalazł się w Ostrowcu Świętokrzyskim głównie powoduje zakażenia w obrębie układu pokarmowego. Wtedy pojawiają się biegunki i bóle brzucha.
- Bakteria powoduje różne choroby, jest też szczep, który wywołuje zapalenie płuc - informuje Piotr Wójcik.
Pacjenci w ostrych przypadkach kierowani są do Sandomierza, Staszowa lub Kielc. Planowe przyjęcia są odwołane.
Nie jest powszechna w warszawskich szpitalach. Nigdzie nie jest powszechna. Pewnie to przywiózł jakiś wieśniak który jeździ się pochwalić na fb jakie to wakacje w ciepłych krajach ma. Przemieszczanie się ludzi prowadzi do tego.