nic nie sciagnolem na pobieraczku a kaza mi placic 100 i wyslali przedsadowy nakaz zaplaty
To jest próba wyłudzenia, więc pytam gdzie są odpowiednie organy. Ale lepiej milion fotoradarów postawić niż bronić obywatela.
No ja bym się nie zgodził z tym wyłudzeniem. Można sprzedawać na umowę chleb po 20,- za sztukę. Umowa może być bardzo niekorzystnie skonstruowana ale nikt nikogo na siłę nie przymusza do niczego. Nie chcę - nie kupuję. Problem właśnie w DOBROWOLNYM podpisywaniu takiej umowy której warunków się nie czyta. Chociaż przy podpisywaniu umów przez internet mamy 10 dni lub 3 miesiące od odstąpienia od takiej umowy. Czytaj niżej...
_________________________________________________
Jako że do zawarcia umowy na odległość nie jest potrzebny podpis strony, a istnieje możliwość zawarcia umowy poprzez akceptację regulaminu i warunków świadczenia określonych usług, należy uznać iż w tym przypadku doszło do zawarcia umowy. Umowy tego typu tj. zawierane przez konsumentów poprzez Internet podlegają przepisom ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną, a w zakresie nieregulowanym tą ustawą – przepisom ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (dalej o.n.p.k.). Zgodnie z art. 7 ust 1 o.n.p.k. konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie 10 dni od zawarcia umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem i w takiej sytuacji umowę uznaje się za nie zawartą. Jednakże w przypadku, gdy konsument nie został poinformowany na piśmie o prawie odstąpienia od umowy, termin do odstąpienia od umowy wydłuża się do 3 miesięcy (art. 10 ust. 2 o.n.p.k.). Dodatkowo trzeba wskazać, iż zgodnie z art. 9 ust. 3 tej ustawy przedsiębiorca jest obowiązany do potwierdzenia konsumentowi na piśmie najważniejszych informacji, najpóźniej w momencie rozpoczęcia spełniania świadczenia. Art. 10 ust. 2 tej ustawy stanowi zaś, że w razie braku potwierdzenia tych informacji, termin w którym konsument może odstąpić od umowy, wynosi 3 miesiące i liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi - od dnia jej zawarcia. Jednakże prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w wypadku świadczenia usług, które zostały rozpoczęte, za zgodą konsumenta, przed upływem terminu do odstąpienia. Jeśli więc w terminie do odstąpienia konsument zaczął np. pobierać pliki z serwisu – nie może skorzystać z tego prawa.
W umowie o dzielo nie jest sie konsumentem wiec przepisy o ochronie praw konsumentow nie maja zastosowania