Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy jesteś za przeprowadzeniem w Ostrowcu Świętokrzyskim referendum odwołującego prezydenta miasta
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

TRZASKOWSKIEGO 2 mln. dotacji dla Fundacji byłej funkcjonarjuszki SB

Ilość postów: 6 | Odsłon: 446 | Najnowszy post
  • TRZASKOWSKIEGO 2 mln. dotacji dla Fundacji byłej funkcjonarjuszki SB

    Pod koniec 2019 roku prezydent Rafał Trzaskowski z miejskiej kasy skierował niemal 2 mln zł na inicjatywę, której głównym operatorem jest fundacja Pro Humanum. Stowarzyszeniu przewodzi Jolanta Lange, niegdyś znana jako (przed zmianą nazwiska) Jolanta Gontarczyk. To jedna z ważniejszych agentek komunistycznej służby PRL. TW Panna oddelegowana była m.in. do inwigilowania ks. Franciszka Blachnickiego. Była także jedną z ostatnich osób, która widziała duchownego przed jego tajemniczą śmiercią.

    „W sierpniu 2019 roku odkryłem, że prezes jednej z warszawskich fundacji Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Pro Humanum Jolanta Lange ma zmienione nazwisko. Do 2008 r. nazywała się Jolanta Gontarczyk TW Panna”.

    Kobieta była jedną z ważniejszych agentek komunistycznej służby PRL, którą w latach 80-tych skierowano do inwigilacji twórcy Ruchu Światło Życie Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

    „Wydawałoby się, że po tych informacjach, kierowany przez Rafała Trzaskowskiego urząd, będzie unikał dalszej współpracy z fundacją Pro Humanum, na której czele nadal stoi "prezeska" Jolanta Lange vel Gontarczyk”.

    Fundacja pod koniec 2019 roku otrzymała pokaźny grant. Według zarządzenia "NR 1843/2019 PREZYDENTA MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY" została przyznana dotacja 1 850 000 złotych na Prowadzenie Centrum Wielokulturowego w Warszawie. Głównym operatorem inicjatywy jest fundacja Jolanty Lange.

    Jak napisano w zarządzeniu, środki przeznaczone są na „działalność na rzecz integracji cudzoziemców, upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji w latach 2019-2022".

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
1 post w tym wątku został wyłączony z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tym postem.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:Dodaj firmę