Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu Św. powinno się zlikwidować straż miejską?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Święci Felice123 i Magilla.

Ilość postów: 359 | Odsłon: 11055 | Najnowszy post | Post rozpoczynający
                        • Odp.: Święci Felice123 i Magilla.

                          fela zakupy dostarczyli bo dziś wszyscy na rynku byli

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Święci Felice123 i Magilla.

                          Nie, nie. Jarosław wie.

                          Gość_no_goi_uncoverer
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 198

                          Odp.: Święci Felice123 i Magilla.

                          * ...dumy (bo niby co miało by być jej powodem?), lecz raczej skłania mnie do (za)dumy nad marną kondycją ...

                          Felice123
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Święci Felice123 i Magilla.

                          Felicjano podobno jesteś na zdjęciach z dzisiejszego zebrania na rynku, prawda to?

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Święci Felice123 i Magilla.

                          Oczywiście, niewygodne pytanie, to Felka udaje, że nie widzi. Stara kombinatorka.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 222

      Odp.: Święci Felice123 i Magilla.

      Do @oksymoron (post z 05 07.2020r., z godz.19.50).

      Jedną z moich paru ( w sumie 3) przyjaciółek jest malarka. Jest to kobieta starsza ode mnie o 10 lat, która była przez lata uwięziona w klatce wykonując zawód urzędnika. Dopiero choroba sprawiła, że oddała się swojej pasji malarskiej rezygnując ostatecznie (choć etapowo) z pracy na etacie.

      Wiele nas różni. W świetle tego, problematycznym wydawało by się na pierwszy rzut znalezienie tego spoiwa, które sprawiło, że nić przyjaźni nas połączyła. Co nim  jest? Kiedyś zastanawiałam się nawet nad tym. Doszłam do zaskakujących wniosków. To nasza obopólna troska o to, by dać odpowiednie rzeczy Słowo nie zabierając sobie nawzajem prawa nawet do błądzenia w gąszczu własnych myśli. Nasze rozmowy to była uczta dla ducha i umysłu. Krótkie, urywane treści...z dużym marginesem na wyobraźnię i z jeszcze większą przypadkowością skojarzeń.

      Kiedyś zaprosiła mnie na swój wernisaż.

      Po jednej stronie sali były obrazy w zimnej kolorystyce, prezentujące otwarte przestrzenie ewidentnie wykraczające poza ramy.

      Po drugiej te, które były malowane w ciepłych barwach jednak zamknietych w w pewnego rodzaju kręgach (we wnętrzu bliżej niesprecyzowanych figur). Wreszcie ta trzecia grupa obrazów ... ciepła kolorystyka rozlana na niczym nieograniczonych obszarach. Podczas jedynie krótkiej rozmowy w trakcie wernisażu, mojej przyjaciółce - autorce obrazów- wystarczyło, gdy powiedziałam, że w tych dwóch pierwszych grupach obrazów nie ma prawdy. O nic nie zapytała. Jedyne co zrobiła, to chwilę wnikliwie patrzyła mi prosto w oczy. Tak mniej więcej jak zawsze, gdy rozmawiałyśmy bez zbędnych słów zostawiając sobie dużo wolności interpretacyjnych które wyzwalały w nas nieodkryte dotąd pokłady naszej wrażliwości tak emocjonalnej jak i intelektualnej.

      Dlaczego ci o tym piszę?

      Bo chcę tym wstępem nawiązać do pewnych twoich wypowiedzi. Ale innym razem, bo dziś już nie dam rady.

      Pozdrawiam

      Felice123
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Święci Felice123 i Magilla.

        Do @oksymoron:

        Cd. mojej wypowiedzi z 07.07.2020r.

        Czy już wiesz @ oksymoron do czego nawiązałam tymi "obrazami" i co chciałam ci przez tę treść powiedzieć? Trochę czasu minęło. Jakieś przemyślenia?

        Ps. Nie kładę "nacisku na emocje" po to bym poznała ludzi (prawdę o nich), bo:

        - po pierwsze: znam ludzką naturę i skłonności do kamuflażu i to często nieuświadamianego sobie przez człowieka oddalonego od Boga.

        Nieuświadamianego, bo stopień tej świadomości wzrasta bowiem jednak nie inaczej, jak poprzez życie w pawdzie o nas objawianej nam nieustannie przez Pana naszego Jezusa Chrystusa w miarę zbliżania się do Niego na drodze wiary. Piszę to z własnego doświadczenia wiary;

        - po drugie: w wyniku tego, co napisałam w pkt 1, nie o moją więc tu wiedzę, czy poznanie chodzi;

        - po trzecie: taka wiedza o kimś innym, mnie osobiście wydaje się być bezużyteczna, bo w miłości bliźniego nie tyle idzie o wiedzę o drugim człowieku, co o bycie każdorazowo człowiekiem zdolnym do miłowania, drugiego...pomimo tych dziejących się na bieżąco (tu i teraz) faktów -w relacji z drugim człowiekiem i ujawniających się w danej chwili złych, ukrywanych głęboko skłonności ludzi do bronienia siebie samego w szerokim pojęciu tego słowa,. A z tym bronieniem to jest tak odwtotnie niż to miał w zwyczaju Pan nasz Jeus Chrystus.

        Uważam osobiście, że komfort życia każdego człowieka poprawia się, gdy ten nie przywdziewa tych okolicznościowych masek/gdy jest sobą...w jednoś i z myśli, słów i czynów... bez fałszu. Tylko w takiej szczerości bowiem jest szansa pójść do przodu w swoim człowieczeństwie.

        Tak więc widzisz, że nie o proeokacje nacechowane niskimi podudkami mi chodzi w tym, jak to określiłaś: "nacisku na emocje", lecz o troskę o drugiego człowieka, a wszystko to w duchu miłości do bliźniego, bo czyż kochając siebie w prawdzie o mnie samej mogłabym chcieć mniej takiej samej miłości drugiego człowieka do siebie samego? Ja go poniekąd otwieram ... dla jego dobra... by mógł pójść naprzód...ku lepszemu. O ile oczywiście zrodzi się w nim refleksja nad sobą i chęć poprawy swojego bytu poprzez dążenie do uzyskania komfortu życia w harmonii wewnetrznej i zewnętrznej. Gdy człowiek siebie fałszuje wewnętrznie ( stąd ten stan "nieświadomości", o którym pisałam wyżej), a bywa też, że tylko zewnetrznie, "postęp" jest niemożliwy.

        Felice123
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Święci Felice123 i Magilla.

          * ... jedności myśli ...

          * ... o prowokacje...

          Felice123
          Zgłoś
          Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 225

          Odp.: Święci Felice123 i Magilla.

          Felka znowu z dziury wyszłaś? Może swojemu staremu wyłóż, że kochajac siebie , powinien robotę zmienić?

          Tego co bazgrzesz czytać się nie da.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Święci Felice123 i Magilla.

            Co to za chora baba. Wyrazy współczucia dla rodziny.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Święci Felice123 i Magilla.

              Patrz post z 19.35... aktualny i względem ciebie.

              Felice123
              Zgłoś
              Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 227

            Odp.: Święci Felice123 i Magilla.

            No i po co się wcinasz do rozmowy dwóch osób? Rozumiem, że brak miłości własnej cię do tego zmusza, ale...i tobie też nikt nie broni "postępu" w tej miłości. Bez tego będziesz tylko robił względem drugiego to, czego dałeś przedsmak tutaj bredząc bez sensu.

            Felice123
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Święci Felice123 i Magilla.

              A ty bredzisz dwa lata.Uczysz lewaków i wszystkich bo jestes zajebista, A tu bec, mężus w providencie na pożyczki naciaga i tobie to nie przeszkadza w poglądach. Wiesz jak takich ludzi się nazywa?

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Święci Felice123 i Magilla.

                Mimo zadanego pytania, nie odpowiedziałaś co sądzisz o ślubie Jacka Kurskiego a to nie ładnie, kulturalny człowiek odpowiada na zadane mu pytanie.

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: Święci Felice123 i Magilla.

                  A moze tez skomentujesz dorobianie posła Czarneckiego jako pasażer kabrioleta widmo? Pogubił sie na 100tys euro?

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: Święci Felice123 i Magilla.

                    A słyszałeś o mądrym sposobie Pana naszego Jezusa Chrystusa milczenia względem faryzeuszy/ludzi przewrotnych.

                    Ps. Adekwatne także i do gościa z 19.47.

                    Felice123
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
              • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 233

                Odp.: Święci Felice123 i Magilla.

                Zmień czas i przestań bredzić jak zwichnięty na umyśle. :))

                Felice123
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: Święci Felice123 i Magilla.

                  Zobacz jak plotka potrafi żyć własnym życiem. Mimo iż wiesz, że to nieprawda. Prawda?

                  Kasandra
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
1234 ... 101113151617181920
Przejdź do strony nr
1 post w tym wątku został wyłączony z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tym postem.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
FHU MALPOL Halina Michalec
Branża: Nieruchomości
Dodaj firmę