Byłem dzisiaj przesłuchiwany jako świadek i wnioskodawca wniosku o ściganie w związku z narażeniem pacjentów szpitala w Ostrowcu na zagrożenie utraty zdrowia ,a nawet zycia .Ma to miejsce w związku z wywożeniem chorych często na noszach ludzi do robienia rezonansu magnetycznego poza szpital do prywatnej przychodni Pana Henryka Gruszki przy ulicy JPII 33,członka TOSu i byłego vice-prezydenta miasta.Dzieje się tak od ponad roku,gdy uległ uszkodzeniu rezonans maagnetyczny w szpitalu.O rozwiązaniu problemu zadecydowały władze powiatu,głównie starostowie"tatuś" Paluch i starosta Kałamaga.To Oni zamiast postarać się o zakup lub wyleasingowanie nowego,sprawnego urzadzenia postanowili wesprzeć swojego kolegę i dowożą mu średnio miesięcznie 50-100 pacjentów,bez względu na porę roku.Ludzie Ci są narazani na niebezpieczeństwo przeziębienia czy nawet zachorowania na zapalenie płuc.Nie liczy się człowiek i jego zdrowie,najważniejsze,żeby zarobił swój.Ciekawe czy podzieli zdanie wnioskujacych o ściganie Pan Prokurator Rejonowy?
w O-c najwazniejsze i priorytetowe jest to zeby zarobił swój.. a rezonans .. badania? opieka lekarska?? pff od zarania dziejów jest wielka lub wieksza taka tendencja;] pacjent jest zbędnym balastem.. to żadna nowosc Panie Sułek to nie przed malymi wojenkami trzeba sie budzic jak juz.. w tym calym ostrowcu doprowadzicie do tego ze zostanie.. sama geriatria, ludzie którzy ledwo moga zwiazac koniec z koncem i elyyyta urzedników i starych wygów.. Od siebie trzeba zacząć zmieniac.. zeby bylo na lepsze..
Wydaje mi się, że w ostrowieckim szpitalu nigdy nie było rezonansu
A jakie to ma znaczenie? Pan Leszek rozpoczął kampanię i idzie mu wspaniale. Sponsor jest, elektorat jest ... Cóż trzeba więcej? Kłopot Pana Leszka się zacznie jak już zostanie radnym czy prezydentem ... czego mu z całego serca życzymy.
cytuję:
"Ma to miejsce w związku z wywożeniem chorych często na noszach ludzi do robienia rezonansu magnetycznego poza szpital do prywatnej przychodni Pana Henryka Gruszki przy ulicy JPII 33,członka TOSu i byłego vice-prezydenta miasta.Dzieje się tak od ponad roku,gdy uległ uszkodzeniu rezonans maagnetyczny w szpitalu."
Panie sułek w szpitalu nigdy nie było rezonansu tylko jest tomograf, dowiedz się pan dokładnie i osądzaj ludzi,teraz ciebie powinni oskarzyć o zniesławienie
W szpitalu nigdy nie było rezonansu magnetycznego. Za fałszywe oskarżenia wymienieni panowie powinni podać oszczercę do sądu.
A jakie ma znaczenie czy był jakiś rezonans czy nie, czy też może chodzi o tomograf a nie rezonans? Tutaj chodzi o narażanie pacjentów i to jest podstawa wniosku a nie obecność czy też nieobecność jakiegoś urządzenia w szpitalu. Nie ma tutaj żadnej podstawy do pozwu o fałszywe oskarżenia.
to lepiej nie robic badania i niech ludzie umieraja z braku rozpoznania przyczyny??
Wtedy będzie źle, bo nie badają.
Nadmiar seriali szkodzi
jezeli przychodnia ma umowe z nfz to w czym problem nie szpital na to placi a pan szuka w calym kto panu broni zakupic taki sprzet podpisac umowe z nfz i swiadczyc uslugi jeszcze jakby pan mial lepsza lokalizacje i blizej??
Przepraszam nastąpiło pewne przekłamanie w tym jak brzmi doniesienie do prokuratury w sprawie występowania zagrożenia utraty zdrowia a nawet życia przez pacjentów szpitala w Ostrowcu Sw.Dokłanie chodzi o tych pacjentów ,którzy są wywożeni na badania rezonansem mag. do prywatnej przychodni Pana Gruszki na JPII nr 33,Dzieje się tak dlatego że szpital celowo zaniechał/dokładnie starosta/doposażenia szitala w to urzadzenie,Po prostu Panowie chcieli dać zarobić członkowi TOSu Gruszce
Jak wiemy Pan Gruszka wraz z Paluchem byli vice u prezyd, Kałamagi
.Obecnie p Gruszka jest prominentnym działaczem TOSu i jego sponsorem.Widocznie natyle poważnym ,że władzeTOSu /
paluch/ oraz władze powiatu postanowiły dac mu zarobić.Miesięcznie jest wywożonych na badania rezonansem 50 do 100 chorych,rzeczywiście rezonansu nigdy jeszcze w szpitalu nie było tomograr ,który był wiecznie niesprawny a pewnym okresie na jego użycie musiał wydać zezwolenie jeszcze nie lekarz ale wieloletni dyrektor Grabowski,Decyzja o zastąpieniu psującego sie czesto tomografu tóry miał znacznie mniejsze możliwośći diagnostyczne była podjęta podobnież ponad Grabowskim ,który chciał rezonansu bo przecież generowane były dodatkowe koszta na dowozy /karetka obsługa/,chodziło rónież o prstiz szpitala.Wiadomo dyrektor ztyloma certyfikatami atu brak rezonansu a ostatnio nawet pediatrie zamknieto.
Celowo nie zwiększył znacznie zadłużenia szpitala.
byłeś prominentnym działaczem samoobrony i doiłeś Rzeczpospolitą a dziś zostało ci tylko dojenie kozy.
Jaką alternatywę pan proponuje?
1. zrezygnować z badań pacjentów
2. przewozić ich od razu do Kielc (Warszawy, Krakowa)
3. może da pan pieniądze szpitalowi na zakup stosownego aparatu, robiąc zrzutkę z kolegami