Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj

Szanowni Użytkownicy i Odwiedzający witrynę Ostrowiecnr1.pl, czyli tak (na)zwane (przez Was) Forum Ostrowca,

Założyłem witrynę Ostrowiecnr1.pl dwadzieścia lat temu, w czerwcu 1997 roku. To sporo czasu, ponad pół mojego życia. Przez ten czas zrobiłem na prawdę dużo, aby ta witryna powstała i nieprzerwanie istniała. Setki tysięcy linii kodu programistycznego głównie mojego autorstwa, dzięki któremu powstała część nazywana przez mnie szkieletem. To co ważniejsze, czyli duszę witryny zapewniliście Wy – Użytkownicy i Odwiedzający. Witryna przyczyniła się do bardzo wielu pozytywnych chwil w życiu osób związanych z Ostrowcem. Mimo tego zdecydowałem, że nie będę już rozwijał i prowadził witryny Ostrowiecnr1.pl. Witryna będzie dostępna wkrótce w wersji tylko do odczytu. Decyzja nie była łatwa i rozważałem ją od około dwóch lat. 20-ta rocznica to dobry moment, aby podsumować ten internetowy sukces.

Forum Ostrowca dostarczało emocji, ale też i rzeczowości o niespotykanym i wyjątkowym wyrazie. Wielu ludzi, którzy rozmawiali ze mną na temat Forum Ostrowca, wielokrotnie stwierdzali: „to jedyne w pełni wolne i niezależne medium informacyjne Ostrowca”.

Dodaliście tysiące wyjątkowych zdjęć Ostrowca, które są świetnym zapisem zwłaszcza ostatnich 10 lat życia Ostrowca i nie tylko Ostrowca. Mnóstwo ogłoszeń firm i osób prywatnych, dzięki którym tysiące mieszkańców Ostrowca zrealizowało swoje mniejsze lub większe cele zakupowe czy biznesowe. Można by było pisać długo, może nawet w formie wielostronicowego wspomnienia, o wszystkich niewymienionych tutaj pozytywach istnienia witryny Ostrowiecnr1.pl.

W czasie, gdy decyduję o wygaszeniu Witryny Ostrowiecnr1.pl wciąż powraca do mnie ważne pytanie dotyczące Ostrowca: jak będzie wyglądać mój rodzinny Ostrowiec w bliższej i dalszej przyszłości? Pamiętam, że od dziecka marzyłem o Wielkim Ostrowcu, wertowałem przeróżne opracowania i książki o historii Ostrowca, słuchałem opowieści starszych o przeszłości Ostrowca i snułem wewnętrzne refleksje i plany o tymże Wielkim Ostrowcu. Ale co mamy dziś? Zastój w rozwoju gospodarczym, tragiczna demografia... Jako z wykształcenia urbanista mogę z bardzo dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że jeśli dosłownie dziś nie rozpocznie się nowy realny dynamiczny gospodarczy rozwój Ostrowca, który przyniósłby pierwsze zadowalające efekty za 5-10 lat, to wówczas miasto za 10, 20 czy 30 lat będzie jedynie mglistym wspomnieniem jego lat świetności, czyli lat z drugiej połowy XX wieku. I niech nikt nie twierdzi, że jest dobrze, dlatego że jest kolorowo i rozrywkowo. Wystarczy zapoznać się z prognozami demograficznymi Głównego Urzędu Statystycznego czy średnimi zarobkami w Ostrowcu upublicznianymi także przez ten Urząd – nie napawają optymizmem nawet skrajnie niepoprawnych optymistów, czyli – delikatnie mówiąc – ludzi roztargnionych.
Namawiam Was gorąco: Walczcie o Miasto! Żądajcie i oczekujcie od obecnych czy przyszłych zarządzających Miastem oraz od właścicieli i zarządzających największych spółek z terenu Ostrowca natychmiastowego rozpoczęcia nowego realnego dynamicznego rozwoju gospodarczego Ostrowca. Rozwój taki dałby pierwsze efekty może nawet już za 5 lat, ale chcąc być realistą należałoby przyjąć perspektywę 10-20-letnią. Może nie jest jeszcze za późno.

Wracając do witryny Ostrowiecnr1.pl. Obecnie witrynę odwiedza ponad 140 tysięcy unikalnych użytkowników w miesiącu (na podstawie statystyk Google Analytics), czyli ponad około 2 razy więcej osób niż liczy Ostrowiec. W czerwcu 2017 r. witryna Ostrowiecnr1.pl zacznie być dostępna wersji tylko do odczytu, czyli bez możliwości dodawania nowych treści.

Dziękuję bardzo Wam wszystkim za udział i wsparcie przy tworzeniu Ostrowiecnr1.pl,
Wojciech Krajewski
Wrocław, 28 maja 2017 r.

PS Gdyby ktoś chciał się ze mną skontaktować czy porozmawiać, wówczas chętnie odpiszę na wiadomości wysłane na mój e-mail wojckr@interia.pl lub porozmawiam z telefonicznie, mój nr telefonu to +48 796 11 40 11. Facebook: @wojciech.krajewski. Możemy się także spotkać i porozmawiać we Wrocławiu lub w Ostrowcu.

Reklama
Logowanie
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu powinny być oddziały wojska?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.
Ligerek - zadbaj o przyszłość swojego dziecka z Ligerkiem. Logopeda. Neurologopeda. Integracja sensoryczna
Reklama

Staż a PIT

Ilość postów: 10 | Odsłon: 3171 | Najnowszy post
 • Staż a PIT

  Byłam w zeszłym roku na stażu, czy dostane PIT z Urzędu Pracy? I czy powinnam się rozliczyć ze Urzędem Skarbowym? Oprócz tego stażu nigdzie nie pracowałam.

  Gość
  Zgłoś
  Odpowiedz
  • Odp.: Staż a PIT

   Dostaniesz PITa i musisz się rozliczyć.

   unhollyseth
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: Staż a PIT

    To trochę dziwna sprawa, bo mój znajomy brał zasiłek z PUP i dostał pit już miesiąc temu.

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Staż a PIT

     też byłam na stażu w zeszłym roku i pit dostałam zaraz po jego skończeniu

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: Staż a PIT

      wiecie co może to zależy od tego czy to pieniążki unijne, bo ja byłem na szkoleniu i nie muszę się rozliczać ponieważ to szkolenie było z pieniędzy unijnych tak mnie poinformowali w PUP

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Staż a PIT

       Ja miałem 2 lata temu z EFS staż i się rozliczałem.

       unhollyseth
       Zgłoś
       Odpowiedz
       • Odp.: Staż a PIT

        W zeszłym roku ktoś sie dopatrzył, ze nie można odprowadzac podatku od kasy z uni szczególnie na staże. Dlatego faktycznie może ni przyjść pit, bo oni jakoś na początku stycznia porozsyłali jedenastki. Czasem mogło sie zdazyć,ze pit nie doszedł, dlatego najlepiej zadzwonić :)

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 8

   Odp.: Staż a PIT

   PUP ma obowiązek wysłać PIT do końca lutego, więc poczekaj jeszcze i jak dostaniesz musisz się rozliczyć ponieważ był odprowadzany podatek

   Gość
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: Staż a PIT

    Ja też czekałam na PIT z PUP-u, ponieważ za staż w 2009 r. dostałam informację podatkową. W 2010 r. też byłam na stażu, podobnie jak rok wcześniej finansowanym przez Unię. Dobrze,że tu zajrzałam i zadzwoniłam do Pup-u, poinformowano mnie, że z pieniędzy za staż z unii nie odprowadzano podatku więc nie otrzymam informacji i jeśli nie miałam innego dochodu to rozliczać się nie muszę. Szkoda tylko, że w styczniu gdy o to pytałam, powiedziano mi ,że będą wysyłać pocztą PIT-a 11. Rozliczam się z mężem i czekałam na tą informację z PUP-u, a mogłam już złożyć pit-a miesiąc temu, eh urzędnicy.

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Staż a PIT

     dzisiaj własnie byłam w pup i pwiedziano mi że nie dostanę pitu ponieważ byłam na staż skierowana z funduszy uni i nie rozlicza się takiego stażu,musisz iść do pup i zapytać u żródła

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
Losowe zdjęcie
Miniatura zdjęcia „Róża złota...”Róża złota...
Zdjęcie dodał/a: Gość_maly ksiaze
Losowa firma:Dodaj firmę