Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


Logowanie

Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Z jakiego urządzenia przeglądacie forum?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Spada poparcie PIS

Ilość postów: 4389 | Odsłon: 127705 | Najnowszy post | Post rozpoczynający
            • Odp.: Spada poparcie PIS

             Kimże Ty namolna kobieto jesteś, że uważasz się za osobę, której życie mam kogokolwiek obchodzić? Nie dociekam, jaką organizację reprezentujesz, ale jedno jest pewne, że robisz tej organizacji piękną antyreklamę. Nie wmówisz nikomu, że reprezentujesz Kościół Katolicki, bo jego nie trzeba reklamować na okrągło i do zrzygania, jak Ty to robisz. Kto jest Katolikiem, wie, gdzie ma chodzić, aby się modlić i że na pewno nie jest to forum społecznościowe. Kobieto, robisz "swoim" więcej złego niż dobrego, bo każdy uważa Cię za psychicznie chorą i chyba słusznie, biorąc pod uwagę Twoje wypowiedzi.

             Gość_K.T.
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Spada poparcie PIS

             "Na zachodzie bez zmian". Wiem kogo mam słuchać. Na pewno nie ciebie. Bóg zapłać za każde dobre słowo, które wylewasz na osoby wierzące.

             Felice123
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Spada poparcie PIS

             Kompromituj siebie i tych "swoich" dalej. Kiedyś wystawią Ci rachunek za aktywność na forum, która zraża i budzi niechęć, zamiast interesować. O poczuciu godności raczej nie ma co z Tobą rozmawiać, bo takie pojęcie w Twojej mentalności nie istnieje. Jesteś żałosna i nieobliczalna. Nie dziw się, że wszyscy traktują Cię jak zło konieczne i omijają z daleka, bo tak się traktuje ludzi Twojego pokroju.

             Gość_K.T.
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Spada poparcie PIS

             Nie bądź faryzejski. To już było i wiadomo kogo miało unicestnić, a wyszło z tego zmartwychwstanie. :))

             Wiem kogo mam słuchać. Zrozumiałeś? :))

             Felice123
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 3173

             Odp.: Spada poparcie PIS

             Nie bądź taka pewna Fela że ku wieczności. Jak ktoś źle żył wróci tutaj do kołchozu jak mawiał ojciec Pio, i nie koniecznie pod postacią człowieka.

             Gość_antek z lożyKopernik
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Spada poparcie PIS

             Reinkarnacja? :))

             Z pewnością źle go zrozumiałeś, bądź manipulujesz. :))

             Felice123
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Spada poparcie PIS

             Nie nie, ale to musiałabyś kilka długich odcinków z nim obejrzeć, tzn. z gościem do którego przez lata przychodził.

             Gość_antek z lożyKopernik
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Spada poparcie PIS

             Inf przekazana do @PAPinformacje

             Co na to @prezydentpl dr prawa @AndrzejDuda

             oraz Prezes Trybunału Konstytucyjnego Pani Julia Przyłębska ?

             Pismo do Marszałka Sejmu RP Pani Elżbiety Witek i Trybunału Konstytucyjnego z żądaniem niezwłocznego zwołania posiedzenia Sejmu RP VIII kadencji i zaprzysiężenie posłów elektów oraz reasumpcji głosowań z dnia 16 października 2019 r.

             23 października 2019 r., g.10.30

             Robert Majka

             Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

             Członek sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka

             https://www.facebook.com/1087396768/posts/10214333986318672/

             Gość_antek z lożyKopernik
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Spada poparcie PIS

             PIC NA WODĘ, FOTOMONTAŻ. PIS GRA W POLAKAMI W DURNIA W SPRAWIE REPRYWATYZACJI.

             Sprawa reprywatyzacji to dowód bezczelnej gry pozorów uprawianej przez PIS. Co gorsza w tych sprawach PIS nie prowadzi jakiegokolwiek sporu merytorycznego, tylko gra na emocjach, wymierza tymi emocjami w sądownictwo, istniejący porządek prawny, przekonuje , że wszystko co wzniesiono po 1989 roku należy zburzyć i wybudować od nowa. Pisałem o tym, że to strategia siodłających Polskę sił z Londynu i Nowego Jorku, dążących, za wszelką cenę, by wgryźć się w polskie sądownictwo. Kiedy opanują wszystkie strategiczne pozycje "hulaj dusza piekła nie ma", kto im się przeciwstawi ? A jeżeli przystąpią do grabieży, do eksplorowania Polski jak to robią w Afryce, Azji, czy Ameryce Południowej, Środkowej, choćby w Meksyku ?

             I mnie bulwersuje sprawa prywatyzacji, sposoby za pomocą których jej dokonywano. Bestialskie morderstwo Jolanty Brzeskiej, działaczki społecznej, to oczywiście powód do bardzo zdecydowanych, drastycznych działań państwa i instytucji powołanych do ochrony prawa i obywateli w tym obszarze.

             Warto zadać sobie pytanie , czy to co zrobił PIS w ciągu tych czterech lat to rzeczywista walka z problemem, próba wymierzenia sprawiedliwości, usunięcia skutków bezprawnych, a nawet kryminalnych działań, czy też to cyniczna gra opatrzona na wywołanie emocji i ich polityczne wykorzystanie dla pacyfikacji polskiego sądownictwa, korporacji zawodowych prawników.

             Nie oglądam telewizji publicznej od bardzo dawna, od 1983. Prywatnej także. Kiedy jednak dochodzi do poważnych napięć społecznych nie mam wyboru i muszę wysłuchać tego co przekazują te media w temacie. Wczoraj trafiłem na program Rachonia i "obróbkę" wyrodku WSA w sprawie "Nabielaka 9". Nie usłyszałem w trakcie programu ani jednego argumentu jurydycznego, czyli prawnego, za to prowadzący i niektórzy jego goście starali się za wszelką cenę wywołać przekonanie u widza, że sędziowie orzekający w tej sprawie stoją po drugiej stronie barykady, przeciwko społeczeństwu i sprawiedliwości.

             W programie starano się powiązać wyrok sądu z brutalnym morderstwem działaczki społecznej Jolanty Brzeskiej. Zdaniem Rachonia już samo to powinno uzasadniać decyzję reprywatyzacyjną Komisji. Z kolei obecny w studio Jan Śpiewak dodawał że Pan M. kupił roszczenia za grosze i taka umowa jego zdaniem jest nieważna.

             By wykazać , że PIS i w tej sprawie gra z Polakami w durnia wrócić muszę do początku , który kończy sprawę, a więc do ustawy z dnia 9 marca 2017 r. o szczególnych zasadach usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich,wydanych z naruszeniem prawa (Dz. U. poz. 718). Mocą tej ustawy powołano do życia spec-organ "Komisję do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich" i udzielono tej Komisji prawa do wydawania decyzji administracyjnych, których przedmiotem miałyby być inne decyzje administracyjne, wcześniej wydane, jakich wykonanie , w wielu przypadkach doprowadziło do wywołania nieodwracalnych skutków prawnych.

             Czy rację mają Ci którzy przekonują, że ta ustawa, a co za tym decyzje tej Komisji wydane na podstawie tej ustawy budzą konstytucyjne, zasadnicze wątpliwości ? TAK, MAJĄ RACJĘ, TYLKO PIS CYNICZNIE W TEJ SPRAWIE MILCZY. W naszym porządku prawnym nie jest tak jak to wyobraża sobie PIS, że każdy kto rządzi może wszystko. Właśnie po to stworzono Konstytucję, aby nie dochodziło do podobnego autorytaryzmu, samowładzy i samowoli.

             W obrocie prawnym od lat funkcjonuje Kodeks postępowania administracyjnego, który zawiera szereg rozwiązań prawnych umożliwiających wzruszenie, uchylenie prawomocnych decyzji administracyjnych. Jedną z barier jest jednak nieodwracalność skutków prawnych, nie można uchylić ub stwierdzić nieważności decyzji administracyjnej jeżeli jej wykonanie wywołało nieodwracalne skutki prawne. Podobne rozwiązania funkcjonują w postępowaniu egzekucyjnym zarówno w tej egzekucji sądowej, jak i administracyjnej , gdzie nie da się uchylić skutków czynności dokonanych , tych które wywołały skutki prawne.

             To zasada symetryczna, obowiązująca w naszym systemie prawa, oparta na konstytucyjnej zasadzie BEZPIECZEŃSTWA PRAWNEGO. Gdyby obalić tę zasadę można byłoby wrócić do porządku prawnego z XVII wieku, wydrzeć nieruchomości, miasta , pola, łąki, porty, lotniska, rzeki, jeziora, część Morza obecnym właścicielom, państwu, osobom fizycznym, przedsiębiorcom, i przekazać je potomkom szlachty , czy arystokracji, Kościołom, gminom wyznaniowym, czy dawnym spółkom osobowym i kapitałowym. Oczywiście byłby problem z majątkiem Korony, ale co za problem sprawić Polsce jakiegoś króla.

             Warto się zastanowić , czy PIS do tego akurat nie dąży, czy tam w Londynie, Nowym Jorku, Paryżu i Berlinie nie stoi już kolejka po "ziemie utracone". Nie będę tutaj wdawał się w szczegółowe rozważania, ale przepis art. 30 ust. 5 i 6 tej ustawy, na podstawie których Komisja wydała decyzję w sprawie "Niebielaka 9" są jednoznacznie niekonstytucyjne, naruszają bowiem zasadę pewności prawa, zasadę bezpieczeństwa prawnego, zasadę demokratycznego państwa prawnego.

             Rachoń w programie pytał widzów jak to jest możliwe, że niektóre decyzje Komisji są przez sądy administracyjne utrzymywane w mocy, a niektóre uchylane. Sugerował przy tym, że stoi za tym arbitralność, uznaniowość, kontekst polityczny, a nie prawo. Odpowiem Panu Rachoniowi, otóż nie wszystkie decyzje Komisji wydawane były na podstawie art. 30 ust. 5 i 6 Ustawy, ale na podstawach innych przepisów art. 30 ust.1,2,3, 4, 4a, 4b, 6, 7,8. Co więcej nawet jeżeli przepis art.30 ust. 5 i 6 był wymieniony obok przepisów art. 30 ust. 1,2,3,4a, 4b, 6,7,8 w decyzji , i art.30 ust. 5 i 6 nie były fundamentem decyzji, a ta decyzja nie wywołała nieodwracalnych skutków prawnych, to WSA utrzymywały ją w mocy, bo przywołanie , obok przepisów niekonstytucyjnych, tych konstytucyjnych dawały wystarczającą podstawę prawną decyzji. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach ale PIS bardzo nie lubi o tych szczegółach rozmawiać, przede wszystkim publicznie.

             Do kogo z resztą PIS kieruje swój program i uwagę, do ludzi prostych i uczciwych, bogobojnych , nie mających zielonego pojęcia o prawie i systemie prawa, że o bardzo skomplikowanym temacie jakim jest konstytucyjność przepisów nie wspomnę.

             Moim zdaniem WSA utrzymując w mocy część decyzji Komisji stosowały wyjątkowo przychylną dla Komisji i autora ustawy o Komisji, czyli PIS, niezwykle liberalną wykładnię art. 29 i 30 tej ustawy, będących podstawą uchylania lub stwierdzenia nieważności decyzji wcześniej wydanych. Moim zdaniem ustawa z dnia 9 marca 2017 r. o szczególnych zasadach usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich,wydanych z naruszeniem prawa (Dz. U. poz. 718) narusza konstytucyjną zasadę równości. Dlaczego stworzono taki instrument do uchylania lub stwierdzania nieważności decyzji tylko odnośnie nieruchomości, i tylko nieruchomości warszawskich ? Inna rzecz to ta , że część przepisów art.29 i 30 ustawy powiela identyczne rozwiązania z Kodeksu postępowania administracyjnego. To jest bardzo ważna sprawa, dowód na polityczny charakter Komisji , bo tworząc tę ustawę PIS chciał zbić kapitał polityczny, zamiast zmienić Kodeks postępowania administracyjnego chciał wypromować swoich ludzi, Patryka Jakiego wstawił do Europarlamentu na lukratywną posadkę.

             Ostatecznym dowodem na to, że reprywatyzacja w wykonaniu PIS to pic na wodę, fotomontaż, jest to jakie są skutki działań PIS w ciągu ostatnich czterech lat. Warto przy tym uzmysłowić rodakom jak można było sprawę załatwić w ciągu roku.

             Po czterech latach mamy wielki rozgardiasz prawny, rozbabrano sprawy, wiele decyzji Komisji zostało uchylonych i wiele nadal jest przedmiotem postępowania przed sądami administracyjnymi. PIS od czterech lat kontroluje policje, służby, wojsko, aparat skarbowy. Gdyby PIS chciał to by w rok nie tylko rozwiązałby sprawę zabójstwa Brzeskiej, ale rozplątałby sieć powiązań w lukratywnym biznesie reprywatyzacyjnym. Giuliani pokazał, że można gigantyczną patologię zdławić w ciągu krótkiego okresu czasu, ale trzeba do tego efektywnego działania, a nie montowania jakiś Komisji, tworzenia dziwnych ustaw, które co zaskakujące zapewne dla wielbicieli PIS zamiast problem rozwiązać jeszcze bardziej go skomplikowały. Nie ma nic gorszego niż uwikłanie trudnych spraw w spory sądowe i prawne. Narzędzia PIS miał by wymierzyć sprawiedliwość , narzędzia proste i czytelne, stworzył jednak ustawę jedynie dla zysku politycznego i dalej próbuje grać nią w durnia z Polakami. Czas ucieka , im dalej w las tym więcej drzew, taki jest skutek wymierzania sprawiedliwości przez PIS.

             Na koniec jedynie przytoczę słowa córki Jolanty Brzeskiej , która jest zdziwiona niezwykłą opieszałością prokuratury w sprawie śmierci jej matki. Ziobro miał czas by ścigać Gawłowskiego, czy Neumanna, zabrakło tego czasu dla ofiar mafii, dla tych podeptanych przez patologię i system.

             https://www.facebook.com/100001907332768/posts/3069937546413126/

             Gość_antek z lożyKopernik
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Spada poparcie PIS

             Dziwne masz hobby

             Gość_Anteklozysk ipiernik
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Spada poparcie PIS

             Jeden zbiera łożyska a drugi wklejki. Takie życie..

             Gość_antek z lożyKopernik
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Spada poparcie PIS

             ale jest smiesznie!!!

             Gość_Anteklozysk ipiernik
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Spada poparcie PIS

             Nie będzie Ci do śmiechu ani Twoim dzieciom jeżeli popatrzymy co robi pis. Nie o wszystkim wiemy, dobrze że paru ludzi w tym ten prawnik to wyciąga.

             Gość_antek z lożyKopernik
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Spada poparcie PIS

             12:24. Jak na razie, to głównym szczującym na PIS jesteś Ty, a nie jakiś prawnik.Nie kokietuj skromnością i zmianami nicków co chwilę. Stare numery, tylko nicki nowe.

             Gość_bez skromności
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Spada poparcie PIS

             Nikt nie szczuje, on się posługuje samymi faktami. Że dla ciebie niewygodne to już temat na inną opowieść :)

             Gość_antek z lożyKopernik
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 3185

             Odp.: Spada poparcie PIS

             W Twoim przypadku co dokladnie zmienilo sie kiedy zmienil rzad?Bo chyba nie idziesz za haslami o wolnych sadach itp.

             Gość_Anteklozysk ipiernik
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Spada poparcie PIS

             dopiero wszystko się zmieni

             Gość_antek z lożyKopernik
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Spada poparcie PIS

             na 2 zmiane na hute idziesz? bo już nie można Cie czytać

             Gość_antek z lożyKopernik
             Zgłoś
             Odpowiedz
1234 ... 171172174176177 ... 241242243244
Przejdź do strony nr
30 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -