Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj

Szanowni Użytkownicy i Odwiedzający witrynę Ostrowiecnr1.pl, czyli tak (na)zwane (przez Was) Forum Ostrowca,

Założyłem witrynę Ostrowiecnr1.pl dwadzieścia lat temu, w czerwcu 1997 roku. To sporo czasu, ponad pół mojego życia. Przez ten czas zrobiłem na prawdę dużo, aby ta witryna powstała i nieprzerwanie istniała. Setki tysięcy linii kodu programistycznego głównie mojego autorstwa, dzięki któremu powstała część nazywana przez mnie szkieletem. To co ważniejsze, czyli duszę witryny zapewniliście Wy – Użytkownicy i Odwiedzający. Witryna przyczyniła się do bardzo wielu pozytywnych chwil w życiu osób związanych z Ostrowcem. Mimo tego zdecydowałem, że nie będę już rozwijał i prowadził witryny Ostrowiecnr1.pl. Witryna będzie dostępna wkrótce w wersji tylko do odczytu. Decyzja nie była łatwa i rozważałem ją od około dwóch lat. 20-ta rocznica to dobry moment, aby podsumować ten internetowy sukces.

Forum Ostrowca dostarczało emocji, ale też i rzeczowości o niespotykanym i wyjątkowym wyrazie. Wielu ludzi, którzy rozmawiali ze mną na temat Forum Ostrowca, wielokrotnie stwierdzali: „to jedyne w pełni wolne i niezależne medium informacyjne Ostrowca”.

Dodaliście tysiące wyjątkowych zdjęć Ostrowca, które są świetnym zapisem zwłaszcza ostatnich 10 lat życia Ostrowca i nie tylko Ostrowca. Mnóstwo ogłoszeń firm i osób prywatnych, dzięki którym tysiące mieszkańców Ostrowca zrealizowało swoje mniejsze lub większe cele zakupowe czy biznesowe. Można by było pisać długo, może nawet w formie wielostronicowego wspomnienia, o wszystkich niewymienionych tutaj pozytywach istnienia witryny Ostrowiecnr1.pl.

W czasie, gdy decyduję o wygaszeniu Witryny Ostrowiecnr1.pl wciąż powraca do mnie ważne pytanie dotyczące Ostrowca: jak będzie wyglądać mój rodzinny Ostrowiec w bliższej i dalszej przyszłości? Pamiętam, że od dziecka marzyłem o Wielkim Ostrowcu, wertowałem przeróżne opracowania i książki o historii Ostrowca, słuchałem opowieści starszych o przeszłości Ostrowca i snułem wewnętrzne refleksje i plany o tymże Wielkim Ostrowcu. Ale co mamy dziś? Zastój w rozwoju gospodarczym, tragiczna demografia... Jako z wykształcenia urbanista mogę z bardzo dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że jeśli dosłownie dziś nie rozpocznie się nowy realny dynamiczny gospodarczy rozwój Ostrowca, który przyniósłby pierwsze zadowalające efekty za 5-10 lat, to wówczas miasto za 10, 20 czy 30 lat będzie jedynie mglistym wspomnieniem jego lat świetności, czyli lat z drugiej połowy XX wieku. I niech nikt nie twierdzi, że jest dobrze, dlatego że jest kolorowo i rozrywkowo. Wystarczy zapoznać się z prognozami demograficznymi Głównego Urzędu Statystycznego czy średnimi zarobkami w Ostrowcu upublicznianymi także przez ten Urząd – nie napawają optymizmem nawet skrajnie niepoprawnych optymistów, czyli – delikatnie mówiąc – ludzi roztargnionych.
Namawiam Was gorąco: Walczcie o Miasto! Żądajcie i oczekujcie od obecnych czy przyszłych zarządzających Miastem oraz od właścicieli i zarządzających największych spółek z terenu Ostrowca natychmiastowego rozpoczęcia nowego realnego dynamicznego rozwoju gospodarczego Ostrowca. Rozwój taki dałby pierwsze efekty może nawet już za 5 lat, ale chcąc być realistą należałoby przyjąć perspektywę 10-20-letnią. Może nie jest jeszcze za późno.

Wracając do witryny Ostrowiecnr1.pl. Obecnie witrynę odwiedza ponad 140 tysięcy unikalnych użytkowników w miesiącu (na podstawie statystyk Google Analytics), czyli ponad około 2 razy więcej osób niż liczy Ostrowiec. W czerwcu 2017 r. witryna Ostrowiecnr1.pl zacznie być dostępna wersji tylko do odczytu, czyli bez możliwości dodawania nowych treści.

Dziękuję bardzo Wam wszystkim za udział i wsparcie przy tworzeniu Ostrowiecnr1.pl,
Wojciech Krajewski
Wrocław, 28 maja 2017 r.

PS Gdyby ktoś chciał się ze mną skontaktować czy porozmawiać, wówczas chętnie odpiszę na wiadomości wysłane na mój e-mail wojckr@interia.pl lub porozmawiam z telefonicznie, mój nr telefonu to +48 796 11 40 11. Facebook: @wojciech.krajewski. Możemy się także spotkać i porozmawiać we Wrocławiu lub w Ostrowcu.

Reklama
Logowanie
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu powinny być oddziały wojska?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.
Ligerek - zadbaj o przyszłość swojego dziecka z Ligerkiem. Logopeda. Neurologopeda. Integracja sensoryczna
Reklama

Skup złomu. Ile dostanę za starą pralkę?

Ilość postów: 30 | Odsłon: 58096 | Najnowszy post
 • Skup złomu. Ile dostanę za starą pralkę?

  Witam. Mam na zbyciu starą pralke Franie, z działąjącym silnikiem. Ile mogę za nią dostać na skupie?

  Gość
  Zgłoś
  Odpowiedz
  • Odp.: Skup złomu. Ile dostanę za starą pralkę?

   mam pytanie czy jesteś normalnym myślącym czy tylko piszesz by spamować: złom kosztuje ok 40-50 gr za kg x waga złomu pralki w przybliżeniu 6-10 zł no może i coś za miedź z drutu w silniku miedź coś koło 12 zł za kg.

   Gość
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: Skup złomu. Ile dostanę za starą pralkę?

    Sprawnego sprzętu AGD na skupie złomu nie sprzedasz,musisz zdemontować poszczególne elementy,silnik,korpus,gumowe uszczelki itp.Pracy na kilka godzin,a zysk bardzo mały.Złom tzw.gruby to już 1,20 za kilo

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Skup złomu. Ile dostanę za starą pralkę?

     pralka to blacha to raczej drobny...reszta tak jak wyżej

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: Skup złomu. Ile dostanę za starą pralkę?

      oglos w anonsach za pare zlotych moze ktos kupi na dzialke lub pranie mocno zabrudzonych rzeczy.JESTES NORMALNYM CZLOWIEKIEM nie bierz pod uwage pomprzenie wypowiedzi.normalne ze trzeba na wszystkimoszczedzac nawet 30 zl zawsze sie przyda a ta pralka moze sie naprawde komus przydac.udaja bogaczy poprzednicy a to MI SIE NIE PODOBA.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Skup złomu. Ile dostanę za starą pralkę?

       12 03 nie udają bogaczy ale taka jest aktualnie cena na skupie

       Gość
       Zgłoś
       Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 7

       Odp.: Skup złomu. Ile dostanę za starą pralkę?

       Ja kilka stówek miesięcznie dorabiam właśnie na złomie,to jest niezła dodatkowa kasa do domowego budżetu.Najpierw wyczyściłem swoje podwórko,teraz robię porządki u sąsiadów,sami wstydzili się jechać ze złomem na skup.

       Gość
       Zgłoś
       Odpowiedz
   • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 8

    Odp.: Skup złomu

    Skąd masz takie informacje gościu 06:32? Miedź 19-21 zł, złom gruby 80-90 gr, złom cienki 50-70 gr, takie są cenniki

    Qba
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Skup złomu

     podałem orientacyjnie nie aktualne i kazdy skup inaczej wycenia/wolny rynek/

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: Skup złomu

      A mam właśnie trochę złomu do sprzedania ponoć teraz dobrze płacą, gdzie w ostrowcu lub okolicy najlepiej płacą mam około 500kg

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Skup złomu

       kiedyś zaniosłem starą pralke na skup złomu obok parku. Odrazu na wagę bez demontażu nawet kamienia ze środka. Dostałem coś około 10-15 zł.

       Demooon
       Zgłoś
       Odpowiedz
       • Odp.: Skup złomu

        a ile dostanę za skrzynię biegów od osobowego

        Gość_fan
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Skup złomu

         za starą kuchenkę gazową (sprawną i bez demontażu) wziąłem 25zł.

         Gość_...
         Zgłoś
         Odpowiedz
         • Odp.: Skup złomu

          za sprawną pralke ładowaną od góry dostałąm 31,50zł.

          MagdaB
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Skup złomu

           MagdaB - przywozilas pralkę do o-ca ? ;p czy gdziesu siebie sprzedalaś?

           Gość_on
           Zgłoś
           Odpowiedz
           • Odp.: Skup złomu

            Ja chętnie kupię SPRAWNĄ pralkę .

            Proszę o kontakt do Pani/Pana zakładającego watek.

            Gość_Anna
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Skup złomu

             mam pralke typu automat ladowana od przodu - UZYWANA sprawna dzialajaca mozliwy transport za dodatkowa oplata na terenie Warszawy lub okolic. prosze dzwonic pomiedzy 9.00 a 17.00

             Gość_536-222-907
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 37

             Odp.: Skup złomu

             Mam do sprzedac od gory ma 5lat dostalam po cioci stoi i zawadza na chodzie symboliczni 50l

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz
12 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.
Losowe zdjęcie
Miniatura zdjęcia „Na rogu”Na rogu
Zdjęcie dodał/a: Gość
Losowa firma:Dodaj firmę