wspaniałe światła
jazda do tesco to loteria na tym skrzyzowaniu
ale o co chodzi? Są znaki? jeździ się tak samo jak na wszystkich innych skrzyżowaniach bez świateł, każdego w każdym mieście obowiązują te same znaki, więc w czym problem?. Bez świateł nie umiecie jeździć? jeśli się boicie to po co za kółko wsiadać?
jesli ktos by nie zauważył tam KIEDYŚ DZIAŁAŁA SYGNALIZACJIA ,BRAK ŚRODKÓW LUB BRAK ROZUMU W GŁOWACH URZĘDASÓW.
poczytajcie troche informacji. jakas część się popsuła która troche kosztuje, a dlatego jej nie kupują bo na wiosne beda robił rondo!
WIOSNA 2015?
Wyłączenie sygnalizacji świetlenej powoduje, że kierujący powinni kierować się oznakowaniem pionowym i poziomym. Dla lepszej czytelności dostawiono podwójne znaki i informacje o wyłączeniu sygnalizacji ( poza pozostawieniem pulsującego pomarańczowego światła ).
Remont istniejącej sygnalizacji to nie tylko maszty i latarnie ale także , a może przede wszystkim szafa sterownicza ( obecna zabytkowa nadająca się do muzeum ). Do istniejacej szafy nie są od dawna produkowane podzespoły a likowanie innym sposobem nie powinno w takich przypadkach mieć miejsca.
Nikt nie jest alfą i megą aby przy zaistniałej sytuacji od ręki zdecydować o nowym rozwiązaniu. Konieczność wydania dużych pieniędzy oraz rozpatrzenie formy nowej krzyżowki wymaga także rozeznania i choć trochę konsultacji technicznych.
Rondo, sygnalizacja okrojona , minimalne rozwiązania , syg. stałoczasowa, syg. wzbudzana, nowa geometria skrzyżownia ? . To nie skrzyżowanie na osiedlu lecz jedno z centralnych w mieście.
Każde rozwiązanie wymaga rozważań w oparciu o pomiary potoków ruchu, celowości czy także finasów ( które trzeba znaleźć poza budżetem - np z czegoś zrezygnować ).
Właśnie z uwagi na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego zdecydowano zastosować sygnalizację jak najlepszą z nowoczesną szafą sterowniczą oraz sygnalizatorami i czasami zielonego światła dla poszczególnych potoków ruchu.
Projekt dostosowano maksymalnie do istniejącego rozwiązania, np pozostaje istniejąca, wykonana niedawno nawierzchnia bitumiczna. Koszty ograniczono do minimum a i tak kwota jest duża. Należy patrzeć na każdą złotówkę nim się ją wyda.
Wykonanie tej sygnalizacji to opracowanie projektu budowlanego sygnalizacji. Projektant potrzebuje czasu na jej opracowanie . Ta sygnalizacja będzie działać dla nas przez dziesiątki lat i musi być wykonana fachowo, zabezpieczać bezpieczeństwo ruchu kierującym oraz pieszym , przepustowość i funkcjonalność. Czas na ogłoszenie przetargu nie miał wpływu na wybór wykonawcy zadania gdyż przetarg został ogłoszony równiolegle z wykonywaniem projektu i zachowaniem wymogów formalnych które są w takich przypadkach narzucone.
Ale się Gość_asfalt rozpisał. A ja zapytam, czy trzeba było czekać aż do momentu całkowitego rozkraczenia się szafy? Ile jeszcze takich kwiatków mamy w mieście? Czy ktoś kontroluje i ostrzega nadzór przed takimi sytuacjami? Dużo taniej jest zapobiegać niż leczyć.
Brawo! Popieram.
Fajna debata rycerzy, niech postukaja w wyszukiwarke, bylo juz o tym sporo, ogloszony jest przetarg, moze zamiast oplatac banialuki cos sie naucza.
W pleceniu banialuk pismenie chyba nikt Ci tu nie dorówna. Nie chodzi mi o ten wątek ale tak ogólnie.. Mało kiedy coś z sensem piszesz..serio ;)