Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Kto zostanie nowym Prezydentem RP
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Sezon grzewczy a podzielniki ciepła - jak to jest?!

Ilość postów: 10 | Odsłon: 2221 | Najnowszy post
  • Sezon grzewczy a podzielniki ciepła - jak to jest?!

    Sezon grzewczy właśnie się zaczął w dniu dzisiejszym a ja już mam zużycie na podzielniku jakieś 0.5 kreski - czy wy też tak macie?

    Zadzwoniłem do spółdzielni zgłosić ten fakt i powiedziano mi "że tak musi być to jest wliczone w straty" - straty to są moje bo ja za to płacę i to dużo nawet w kuchni gdzie mam zakręcony kaloryfer mam co roku stratę jakieś 3 kreski.

    Jestem tym faktem strasznie wkurzony bo płacę za straty jakie ponoszę za coś z czego nawet nie skorzystałem. Kto doradzi co z tym zrobić bo mi kasa z portfela ucieka gdzie za te straty mógłbym coś pożytecznego zrobić i kupić swoim dzieciom.

    Na Pułankach są podzielniki za które się płaci faktyczne zużycie czyli jak odkręcę grzejnik to bije licznik a na Stawkach licznik bije cały czas bez względu na to czy grzeje czy nie.

    Gość_grzejnik
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Sezon grzewczy a podzielniki ciepła - jak to jest?!

      to zmień na osm, u mnie zawsze nadplata ;) zapewne masz stare podzielniki z rureczkami.

      Gość_kaloryfer
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Sezon grzewczy a podzielniki ciepła - jak to jest?!

        Na początku okresu grzewczego kreska powinna znajdować się przy 0, jeżeli jest inaczej spółdzielnia prawo wymienić podzielnik. U mnie jeszcze jest naddatek. Możesz jeszcze zadzwonić do firmy obsługującej podzielniki i tam zgłoś.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Sezon grzewczy a podzielniki ciepła - jak to jest?!

          Ja mieszkam na Ogrodach, mam 3 podzielniki. W jednym pokoju miałam przez całą zimę zakręcony grzejnik, bo jest zastawiony. Jak przyszło do odczytywania podzielników, to okazało się, że na zakręconym całą zimę kaloryferze ustukało kilkanaście kresek... I też dowiedziałam się, że tak ma być, bo to coś w podzielniku paruje pod wpływem ciepła i widocznie ciepło z pozostałych pomieszczeń to spowodowało... Kpina.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Sezon grzewczy a podzielniki ciepła - jak to jest?!

            To naprawdę kpina,żeby płaćić za grzejniki,które nie grzeją

            Gość_Luk
            Zgłoś
            Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 6

            Odp.: Sezon grzewczy a podzielniki ciepła - jak to jest?!

            bo to są stare pomierniki. paruje pod wpływem ciepła musi parować zastanówcie się troche. podstawowe prawa fizyki. jeśl chcecie ,żeby nie parowało założ sobie elektroniczny podzielnik i po problemie. to ,że parujne to niczyja wina.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 7

            Odp.: Sezon grzewczy a podzielniki ciepła - jak to jest?!

            Do Gościa z 9:30 właśnie Ci dobija dlatego, że masz zastawiony grzejnik(mimo,że jest zakręcony). W tej broszurce pisze, żeby nie zastawiać grzejnika bo mimo zakręcenia grzejnika podzielnik coś tam będzie liczył i nie wolno otwierać okien jak chodzi grzejnik bo podzielnik też więcej nabija.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Sezon grzewczy a podzielniki ciepła - jak to jest?!

              Witam .

              Odnośnie o nie zakręcanie grzejnika przy wietrzenie.Pierwsza sprawą jaką trzeba sobie uzmysłowić przy podejściu do tematu to pojęcie głowicy termostatycznej ( czyli pokrętła na grzejniku ) jak sama nazwa wskazuje ma to coś wspólnego z temperaturą ,więc nie jest to zwykły zawór zamknij otwórz. Posiada ona w środku czujnik temperatury o długim czasie reakcji ( czujniki mogą być różne ) . Co się dzieje gdy otwieramy okno a mamy grzejnik rozkręcony np. na ,,2" czujnik dostaje haust zimnego powietrza , co odczytuje jako sygnał znaczne obniżenie temperatury i zaczyna rozkręcać nasz grzejnik ( mimo iż jest ustawiony tylko na 2 ) . Czas jego reakcji od momentu otrzymania sygnału do zakończenia reakcji bywa różny ale zazwyczaj jest to między 30-45minut. W tym czasie już dawno zamknęliśmy okno a grzejnik cały czas się rozkręca dopiero jak dostanie sygnał o wyrównaniu temperatur zacznie zakręcać co też będzie trwało między ok 30-45 minut. Podsumowując jeśli nie zakręcimy grzejnika przed wietrzeniem to po wietrzeniu będziemy mieli cieplej niż przed i stąd te zużycia...Drugą sprawą są podzielniki ciepła ...

              Sam takowe posiadam ...

              Ciepło w naszym mieszkaniu w bloku to nie tylko grzejniki , ciepło to też ogrzewanie od sąsiadów przez ściany , stropy ...

              Nie płacimy za konkretne zużycie ciepła przez grzejnik ( odebranego przez nas ) ale za całe ciepło odebrane przez mieszkanie . I w sytuacji idealnej , znaczy wtedy gdy firma rozliczająca nasze podzielniki robi to jak należy .

              Czyli inne współczynniki powinny być przyjmowane dla mieszkań narożnych, środkowych,parterowych itd... I defakto co się za tym wiąże przy takim samym stanie podzielnika w różnych mieszkaniach powinna być naliczona różna płatność... Niestety nie wierzę w to iż jest to tak robione.Żeby zrobić to dobrze firma rozliczająca budynek powinna mieć kompletny projekt centralnego ogrzewania z policzonymi stratami ciepła i współczynnikami przenikania poszczególnych przegród . Możecie mi wierzyć jeśli idzie o zasoby ostrowieckich spółdzielni większość bloków ma dokumentację starszą ode mnie ( znacznie )

              Podsumowując ciecz paruje na wyłączonym grzejniku powinny być wskazania jeśli w pomieszczeniu jest i tak ciepło...A rozliczenie systemu to juz inna sprawa...Tak czy siak dobrze ,że są bo ludzie dzięki temu nauczyli się zakręcać grzejniki co wpływa na nasze rachunki (: pozdrawiam

              Gość_Maciuś
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Sezon grzewczy a podzielniki ciepła - jak to jest?!

                podczas wymiany fiolek wyparkowych przez firmy sprawdzajcie dokładnie co jest napisane na papierku a co rzeczywiście wskazuje fiolka,sprawdzajacie dokładnie!bo co innego pisane a co innego wyparowało.

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 10

          Odp.: Sezon grzewczy a podzielniki ciepła - jak to jest?!

          pan żartuje?....czyli od października, od początku sezonu grzewczego powinno być zero, a potem co? jak nie używam to musze mieć temperaturę 20 stopni, zebym na koniec okresu rozliczeniowego miał zero na odczycie? a jak pieke w piekarniku co sobota to co, nabija mi się i mam 2 kreski na odczycie. tylko za co te 2 kreski bo ja pokrętła nie dotykam w kuchni? pan mi wytłumaczy...proszę.

          Gość_kaska
          Zgłoś
          Odpowiedz

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
Biuro Rachunkowe "Complex"
Branża: Biura rachunkowe
Dodaj firmę