Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Na które ugrupowanie zagłosujesz w wyborach samorządowych?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Segregacja śmieci

Ilość postów: 21 | Odsłon: 2012 | Najnowszy post
  • Segregacja śmieci

    Od dzisiaj inaczej segregujemy tworzywa sztuczne. Macie nowa segregacje? Butelki plastikowe po wodzie, puszki metalowe, kartony po mleku i napojach, opakowania po chemii. A po jogurtach i reklamówki foliowe normalnie do śmieci nie segregowanych.

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Segregacja śmieci

      Dziękujemy Panu Prezydentowi i Spółdzielnią Mieszkaniowym za brak nadzoru nad realizacją ustawy śmieciowej, co robi Straż Miejska czy wszyscy mają podpisane umowy na wywóz śmieci,czy Spółdzielnie mają odpowiednie pojemniki. Niech jadą do Ożarowa i zobaczą jak wyglądają śmietniki i segregacja śmieci. W Ostrowcu zawsze w drugim Kierunku

      Gość_Czarny
      Zgłoś
      Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 3

      Odp.: Segregacja śmieci

      Dziękujemy Panu Prezydentowi i Spółdzielnią Mieszkaniowym za brak nadzoru nad realizacją ustawy śmieciowej, co robi Straż Miejska czy wszyscy mają podpisane umowy na wywóz śmieci i je oddają Remondisowi ,czy Spółdzielnie mają odpowiednie pojemniki. Niech jadą do Ożarowa i zobaczą jak wyglądają śmietniki i segregacja śmieci. W Ostrowcu zawsze w drugim Kierunku

      Gość_Czarny
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Segregacja śmieci

        A jest jakaś informacja, instrukcja ??? Chyba, że będą programy w Radio Rekord ....

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Segregacja śmieci

          Cały czas nurtuje mnie kilka pytań na temat segregacji i odbioru śmieci z mojego domu. Co jakiś czas podwyższana jest opłata za ich wywóz, wprowadzane są nowe uregulowania na temat segregacji śmieci i rygoru przestrzegania przepisów. Zwiększa się też liczba pojemników przy śmietnikach, ale z tym się zgodzę, choć już nie jestem zachwycony faktem, że ja również powinienem w swoim mieszkaniu urządzić segregatorownię i zanim wyrzucę cokolwiek muszę zastanowić się głęboko, do którego pojemnika, w całym rzędzie pojemników, coś wrzucić, no i gdzie te pojemniki ustawić, jeśli mam pokój z kuchnią? Potem z kilkoma torbami papierowymi( za które zapłaciłem oddzielnie, żeby nie było worków plastikowych) idę do śmietnika osiedlowego. Tutaj znowu mi schodzi, bo muszę się pilnować, żeby mi się torby nie pomyliły. Nikt mi nie płaci za czas pracy, ale.... pal sześć. Sen z oczu spędza mi jednak nadal takie pytanie: ile faktycznie mnie kosztują w sumie śmieci z mojego domu co miesiąc? Kupując towar w jakiś pojemniku, słoiku, butelce płacę za to opakowanie, a wyrzucając te opakowania na śmietnik, muszę jeszcze raz za to zapłacić, aby je ode mnie zabrano. Aż się boję wspomnieć o myciu pojemników na śmieci, które zajmują już większą część mojej kuchni i zanosi się, że zaczną się panoszyć też w pokoju. Za zużycie wody podczas oczyszczania śmieci(słoiki, butelki, plastiki) albo mycie pojemników na śmieci nikt mi nie zwraca, no i ten czas pracy..... Od kwietnia podwyższono opłatę za "dzierżawę pojemników, segregację odpadów" nie mylić z opłatą za wywóz śmieci, która jest liczona oddzielnie. Już się nawet przygotowałem na jakieś merytoryczne szkolenie przeprowadzone przez "presegregatora,"którego ani widu, ani słychu. Kwiecień się kończy, a nikt mnie nie szkolił, natomiast za błędy w segregacji śmieci "drastycznymi karami" straszą pisma ze Spółdzielni. Może ja nie wiem, gdzie szukać tych "instruktorów"? Przy mojej altance śmietnikowej nie widziałem nikogo takiego, a opłatę za szkolenie należy uiścić już za kwiecień. Skończy się tak, że sam się wyszkolę, a Spółdzielni będę płacił co miesiąc za to, że mnie zmotywowała do nauki, bo boję się, że ta opłata za "edukację śmieciową" jakoś sama się wtopi w czynsz i pozostanie na zawsze, ale kto by się takimi drobiazgami przejmował, jeśli wiadomo, że "wiedza kosztuje":) Jeszcze jedno mam pytanie, czy ja przypadkiem wykonując te wszystkie czynności związane ze śmieciami z mojego domu, nie pracuję na czarno w firmie zajmującej się tymi zagadnieniami?Odwalam kupę roboty i właściwie, to już śmiało mogą w takich firmach robić nowy schemat organizacyjny i wprowadzać redukcję etatów w sortowniach. A jak mnie Urząd Skarbowy namierzy? Pracuję i nie odprowadzam składek? Trochę mam pietra:) Jestem znany z solidnej pracy, to na pewno będę się należycie wywiązywał ze swych zadań, bo jak nie to "drastyczne kary"..... do tego co miesiąc rzetelnie wniosę opłatę za odbiór moich śmieci oraz "szkolenie" i wszyscy mogliby być happy, tylko ja nadal nie umiem policzyć ile mnie ta cała, comiesięczna impreza ze śmieciami tak naprawdę kosztuje? No i niech ktoś zaprzeczy, że ten problem nie spędza mi snu z oczu, która jest godzina? :)

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 6

      Odp.: Segregacja śmieci

      Dobrze że ja nie mam takich problemów ze śmieciami. Bo ja w ogóle nie mam śmieci a muszę za nich PŁACIĆ.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Segregacja śmieci

        dawali przy zabieraniu śmieci jak segregować tworzywa sztuczne itd...

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Segregacja śmieci

          Dzięki Panu Prezydentowi i Spółdzielnią Mieszkaniowym za brak nadzoru nad realizacją ustawy śmieciowej co robi Straż Miejska czy wszyscy mają podpisane umowy na wywóz śmieci i je oddają Remondisowi ,czy Spółdzielnie mają odpowiednie pojemniki.Niech jadą do Ożarowa i zobaczą jak wyglądają śmietniki i segregacja śmieci. W Ostrowcu zawsze w drugim kierunku

          Gość_Czarny
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Segregacja śmieci

            Naucz się ćwoku pisać i dopiero bierz się za komentowanie. Ale analfabeta

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Segregacja śmieci

              O jakiegoś przydupasa ubodło, bo od razu człowieka od ćwoków wyzywa. Jest takie porzekadło kto kogo wyzywa ten się sam nazywa.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 13

          Odp.: Segregacja śmieci

          nie zabierali jeszcze u was śmieci z domów prywatnych?

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 14

        Odp.: Segregacja śmieci

        Ty 06:04 wyrzucasz do lasu ...? Bo nie ma takich ludzi, którzy żyją i nie generują śmieci.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Segregacja śmieci

          Hm... no właśnie , jak można jeść, pić itp... a przy tym nie generować śmieci. .. Coś tu nie gra ☆☆☆

          Gość_Taka jedna
          Zgłoś
          Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 18

          Odp.: Segregacja śmieci

          Kosz na tworzywa sztuczne to mało w nim bd. Za to w tym niesegregowane to pełniutki jest.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 7

      Odp.: Segregacja śmieci

      Gdzie taką wiadomość znalazłeś bo ja zaglądałam na stronę Remondisu i nie ma takiego rozporządzenia. Segregacja śmieci tak jak zawsze.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Segregacja śmieci

        Dawali przy zabieraniu śmieci.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Segregacja śmieci

          Wrzuć zdjęcia tej ulotki w takim razie, bo nie ma nigdzie o tym informacji.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 16

          Odp.: Segregacja śmieci

          Prosze o podpowiedz bo z tego co dawali na ulotkach to do kosza z żółtą pokrywką wrzucamy kartony i butelki po mleku stokach i napojach puszki po piwie metal duże kawałki foli ale kubki po seriach reklamówki torebki foliowe i plastik ryby doniczki wiaderka drobny plastik lub opakowania np. Aluminiowe opakowania po karmię dla psa do mieszanego a nie jak dawniej pojemnika segregowanego.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
1 post w tym wątku został wyłączony z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tym postem.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -