jak oceniacie rzetelność i warsztat pracy lokalnych dziennikarzy?
Wątpie bardzo czy obecnie są osoby, mające prawo nazywać się Dziennikarzem, przez duże "D". To nie tyczy tylko naszego podwórka, ale naszego kraju.
Każdy niemal, kto pracuje na urzędzie lub w firmie powiązanej z budżetem musi się jasno i konkretnie określić, jaki ma "światopogląd", wtedy jest szufladkowany i "odpowiednio" doceniany.
Cóż, a taki "dziennikarz" jako człek nie głupi już wie co, jak, o kim i kiedy ... napisać ... :)
W prasie pojawiają się niesprawdzone informacje. Ktoś przychodzi do redakcji, nagada pierdół i bez weryfikacji tychże informacji, są one drukowane.
Kolejna sprawa to taka, że ogląd rzeczywistości lokalnych dziennikarzy jest dośc kiepski i wybiórczy. Sporo lepiej wypadają osoby piszące niekiedy w prasie, że tak powiem, gościnnie.
Pojawiają się także artykuły, które są kompilacją tekstów z prasy ogólnopolskiej i Internetu. O stylu pisarstwa nawet nie będę wspominał.
Wiem, same słowa krytyki padły, ale niestety, przeglądając lokalną prasę, nie ma na czym oka zawiesic.
Większość jest "kupiona" przez aktualne władze miasta i powiatu. Mają zlecenia na prowadzenie np. strony internetowej, informatorów samorządowych itp. Tak więc niczego krytycznego nie napiszą. Pamietacie jak przedstawiono sytuacje na sesji, gdy ponownie wybrano odwołanych kilkanaście minut wcześniej członków zarządu powiatu z TOS-u i PO? Radni PiS wyszli wówczas z sali i swoją decyzję poprzedzili bardzo merytorycznym stanowiskiem wygłoszonym przez radnego Bilskiego lecz nigdzie na ten temat nie napisano. A radni PIS w radzie miasta muszą swoje stanowiiska publikować odpłatnie, bo inaczej nikt by o tym nie napisał. Tak było ze stanowiskiem w sprawie śmieci i ze stanowiskiem w sprawie głosowania przeciwko udzieleniu absolutorium prezydentowi Ostrowca. Działa taka cenzura prewencyjna w ostrowieckich gazetach. Jeszcze co nieco krytycznie napisżą w Gazecie Ostrowieckiej ale w "Echu" to juz tylko zachwyty nad starostą.
No właśnie, dokładnie te same przykłady z ostatnich czasów też bym podał :)))
A na tym forum tutaj, to dopiero się dzieje. Nawet jak wpisy, ani wulgarne, ani nikogo nie obrażające, jedynie POsunięcia władzy opisujące się pojawią, a coś w oko władzunię kole to na drugi dzień ... znika :)
A co w tym dziwnego, że polityczne stanowisko klubu radnych- dosyć duże objętościowo- musiało iść w wykupionym miejscu? Przecież to zwykła reklama Waszej partii. Z tego co zauważyłam, w relacjach o absolutorium dla prezydenta akurat przytaczane były tylko wypowiedzi opozycji więc już tak nie płaczcie panowie z PiS.
rzetelność wg słownika oznacza zgodny z prawdą, wiarygodny tzn. NIE tendencyjny, ani tym bardziej przedstawiający racje (wypowiedz) jednej strony
w zawodzie dziennikarza rzetelność to przede wszystkim BEZSTRONNOŚĆ w przekazywaniu informacji
a który dziennikarz jest najbardziej obiektywny ?
A to nasi nie są po dziennikarstwie ??????? A po czym ?
Bez obrazy dla osób po dziennikarstwie, ale dziennikarstwo to kierunek tak samo ambitny, jak i pedagogika. Żeby byc dobrym dziennikarzem, wcale nie trzeba kończyc tego kierunku, ale miec ciekawe pomysły, lekkie pióro i dobry styl językowy.
np:po prawie (kłania się rzetelność),po socjologii,pedagogice etc.
a czyje teksty lubicie? ja lubię czytać teksty z echa
A ja lubie czytac teksty z forum. ,,a czyje teksty lubicie? ja lubie czytac teksty z echa.''- Okresl się ,czyje teksty z Echa lubisz czytac.
Dziennikarze dobrze wiedzą, ze to nie rzetelność zwiększa nakład tylko odpowiednio podretuszowana sensacja. Tylko czekają, żeby byle palant przybiegł do redakcji z jakąkolwiek bolączką. Najlepiej pod adresem tych z którymi redakcji nie łączą lokalne układy i układziki.
Gienek - prawda w 100% - dokładnie tak wygląda nasze rodzime dziennikarstwo i dokładnie tak samo myślę o tym kierunku wykształcenia....
Jak fajnie poczuć że ktoś myśli tak samo :) Pozdrawiam
nie wiem jak teraz ale swego czasu z zabawy ze strzelającymi szampanami "dziennikarze" zrobili "STRZELANINĘ w CENTRUM MIASTA"