Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


Logowanie

Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czego brakuje w Ostrowcu?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.

Rośnie poparcie dla PiS

Ilość postów: 1764 | Odsłon: 74804 | Najnowszy post | Post rozpoczynający
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 25

   Odp.: Rośnie poparcie dla PiS

   http://memnews.pl/upload/de309a2099ee45fa802a837a07d7357d.jpg

   Gość
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: Rośnie poparcie dla PiS

    Przyjdzie i czas na te rzeczy,spokojnie nie wszystko naraz.

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Rośnie poparcie dla PiS

     Zgodnie z oficjalnymi danymi (ministerstwo finansów), rząd PIS w pół roku zadłużył nas bardziej niż jakikolwiek poprzedni (47 mld w pół roku, pożyczonych głównie za granicą). Głównie za sprawą 500+, czyli socjalu na kredyt. Nie udało się z Polski zrobić drugiej Japonii, z drugą Irlandią też nie do końca wyszło, ale z drugą Grecją uda się na pewno. Rosnące poparcie dla tej partii wskazuje, że nikt się tym specjalnie nie przejmuje, przecież te długi to nie my będziemy spłacać, tylko nasze dzieci albo wnuki, tak więc luz. Przecież to długi państwa, a nie nasze.

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: Rośnie poparcie dla PiS

      Wiesz na czym polega dług publiczny?

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Rośnie poparcie dla PiS

       Oświeć mnie, bo najwyraźniej nie wiem. Chyba, że nie wyczułeś sarkazmu w moim ostatnim i przedostatnim zdaniu.

       Gość
       Zgłoś
       Odpowiedz
       • Odp.: Rośnie poparcie dla PiS

        Spoko.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Rośnie poparcie dla PiS

         Spoko mnie oświeciłeś.

         Gość
         Zgłoś
         Odpowiedz
         • Odp.: Rośnie poparcie dla PiS

          Dług publiczny, dług państwowy, suma nie spłaconych przez rząd lub in. związki publicznoprawne zobowiązań zarówno wobec wierzycieli krajowych, jak i zagranicznych. Zobowiązania te mogą mieć charakter krótko- (do 1 roku), średnio- (do 10-15 lat) lub długoterminowy (powyżej 15 lat).

          Główną przyczyną powstawania długu publicznego jest kumulowanie się występujących w kolejnych latach deficytów budżetowych, na sfinansowanie których wymienione instytucje emitują papiery wartościowe (np. obligacje, bony, weksle) lub zaciągają kredyty i pożyczki.

          Elementami długu publicznego mogą być również kredyty zaciągane przez skarb państwa lub instytucje władzy terytorialnej na inwestycje infrastrukturalne lub produkcyjne, salda międzypaństwowych rozliczeń majątkowych, dotacje, odszkodowania za wywłaszczone mienie (np. w związku z nacjonalizacją niektórych dziedzin gospodarowania), odszkodowania wojenne i in.

          Wierzycielami krajowego długu publicznego mogą być krajowe instytucje finansowe, in. podmioty gospodarcze oraz osoby fizyczne. Pożyczkodawcami zagranicznymi są z reguły państwowe i komercyjne instytucje finansowe. Zapewnienie równowagi finansów publicznych wymaga, aby długu publiczny nie przekroczył kwoty 60% produktu krajowego brutto, koszty rocznej obsługi (spłaty rat kapitałowych i odsetek) długu krajowego stanowiły nie więcej niż 10% rocznych wydatków budżetu państwa, długu zagranicznego zaś nie więcej niż 25% wpływów z eksportu. Nadmierny długu publicznego osłabia bowiem aktywność gospodarki.

          W celu zmniejszenia uciążliwości długu publicznego dla budżetu i gospodarki rząd może podjąć działania zmierzające do konwersji długu (negocjacje z wierzycielami, zwł. zagranicznymi, w sprawie częściowego umorzenia, wydłużenia okresu spłat, obniżenia oprocentowania), ogłosić moratorium, tzn. zawiesić okresowo obsługę długu lub repudiację, tzn. całkowicie zaniechać spłaty długu, uznać go za niebyły.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Rośnie poparcie dla PiS

           A co ma ta definicja do dyskusji? Definicję partii politycznej też mi wkleisz z netu?

           Gość
           Zgłoś
           Odpowiedz
           • Odp.: Rośnie poparcie dla PiS

            A co ty chciałeś wiersz o długu ?

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Rośnie poparcie dla PiS

             Nadal nie odpowiedziałeś dlaczego wkleiłeś mi definicję długu. Jakbyśmy rozmawiali o najprzystojniejszym księdzu w Ostrowcu to wkleiłbyś mi definicję sutanny? Jak idziesz z kolegą na piwo to czytasz mu definicję piwa z Wikipedii?

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz
   • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 30

    Odp.: Rośnie poparcie dla PiS

    Dlaczego rośnie poparcie? Bo nie ma konkurencji! Ludzie, na kogo przeciętny, niezaangażowany ideologicznie człowiek ma głosować? Co ma lepszego od PIS? Nowoczesną? PO? Wolne żarty, jaką alternatywę dla mnie mają te skompromitowane partie? Jaki program, hasła? Cokolwiek co przyciągnie do nich wyborców. PIS może nie dotrzymywać żadnych obietnic a będzie utrzymywał wysokie poparcie dopóki nie pojawi się całkiem nowa partia i nie mówię o kolejnej odsłonie z cyklu UW > PO > Nowoczesna

    Gość_juhas
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Rośnie poparcie dla PiS

     Tu się zgadza, nie bardzo jest na kogo głosować. PIS nie ma konkurencji, nie ma opozycji, rozwalił nawet trybunał konstytucyjny, by pozbyć się jakichkolwiek ograniczeń dla swojej władzy. Przy w zasadzie zerowym sprzeciwie Polaków, czemu trudno się dziwić, bo skoro 99-letniego powstańca można postraszyć lustracją za poparcie udzielone Komorowskiemu, a 25-letniemu aptekarzowi dać medal za farsę z tragedią smoleńską (która wyjaśniana jest tak, by nigdy nie wyszło na jaw, że nie ma już czego wyjaśniać, więc trzeba ciagnąć tę żenującą komedię jeszcze z parę lat), to w zasadzie można zrobić wszystko. PIS tyle śledztw rozpoczął, tak jeździł PO, jaka to kancelaria prezydenta była niegospodarna, ile długów nazostawiali - i co? Kontrola NIK wykazała, że nie tylko nie było żadnych długów, ale nawet nie wydali całego budżetu. Ktoś z PIS-u zająknął się z przeprosinami? Nie sądzę.

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: Rośnie poparcie dla PiS

      Szkoda że dziwnym trafem umknęły Ci afery PO które też były powodem dlaczego ludzie głosowali na PIS i czy Platforma przeprosiła za nie?

      http://markd.pl/afery-po-0-748-i-kadencja-rzadow/

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Rośnie poparcie dla PiS

       Przeprasza się za fałszywe pomówienia. Jeśli ma się honor. Co do afer PO - społeczeństwo pokazało jej środkowy palec i się nie dziwię. Nie wiem tylko dlaczego przy każdym problemie z obecną władzą, zamiast dyskutować jak naprawić jakiś problem, od razu jest zmiana tematu na winy PO, prawdziwe i urojone. Jak będziemy za kilka lat ogłaszać bankructwo, tak jak Grecja, też będziesz wskazywał palcem na ośmiorniczki, a nie na bieżące problemy? Poza tym spokojnie - po 4 czy 8 latach rządów PIS z rozrzewnieniem będziesz jeszcze wspominał afery PO, wycierając łzy banknotami z 500+.

       Gość
       Zgłoś
       Odpowiedz
       • Odp.: Rośnie poparcie dla PiS

        Przecież gołym okiem widać że tobie nie chodzi o jakąkolwiek dyskusję tylko zeby skrytykowac co by nie robił panie blokowy.Także daruj sobie te wywodziki

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Rośnie poparcie dla PiS

         Ojej, potrafisz kliknąć ikonkę z wykrzynikiem. Gratuluję. Wskazuję konkretne niepokojące mnie działania rządu. Jeśli uważasz, że nie ma powodów do niepokoju, bo rekordowe zadłużenie Polski to żaden problem, i zmieniasz temat na afery PO, to dobrze dla ciebie, gratuluję spoko podejścia. Może nie zauważyłeś, ale rządzi teraz PIS i bardzo mnie obchodzi, co zrobią z moim krajem. Krytykowałem PO za rosnący dług publiczny, więc oczywiste jest, że jeśli PIS pożycza jeszcze więcej pieniędzy na kiełbasę wyborczą, to mnie to martwi.

         Gość
         Zgłoś
         Odpowiedz
12467 ... 95969798
Przejdź do strony nr
167 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

Losowa firma:
Wulkan Emil Dryka
Branża: Opony,wulkanizacja,serwis opon
Dodaj firmę