Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu Św. powinno się zlikwidować straż miejską?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Rodzinne

Ilość postów: 15 | Odsłon: 1581 | Najnowszy post
  • Rodzinne

    Czy ktoś wie jak jest z tym rodzinnym?Złożyłam wniosek w październiku a w tym miesiącu nie miałam przelewu czy to dlatego,że późno złożyłam czy są opóźnione przelewy?Już sama nie wiem co mam myśleć.........

    violett05
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Rodzinne

      A dostałaś decyzję o przyznaniu? Zadzwoń do MOPSu- tam ci powiedzą.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Rodzinne

        Nie może przekroczyć 504 zł dochód na osobę w rodzinie, żeby dostać rodzinne.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Rodzinne

          najlepiej idz i się dowiesz(kolejek już nie ma) decyzje roznoszą do domów .ja dostałam wczoraj na konto

          Gość_mon
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Rodzinne

            A powiedzcie mi jakie trzeba spełniać warunki aby otrzymać urlop wychowawczy? Jakie dokumenty są potrzebne?

            Gość_monika
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Rodzinne

              Urlop wychowawczy zgłaszasz swojemu pracodawcy poprzez podanie Wzór takiego podana znajdziesz w internecie.

              Jeśli chcesz otrzymywać zasiłek wychowawczy to wtedy udajesz się do MOPSu . Wasz dochód nie może przekraczać 504 zł na osobę, musisz mieć zaświadczenie od pracodawcy o udzielonym urlopie wychowawczym, zaświadczenie z ZUSu o opłacanych składkach zdrowotnych oraz wniosek z MOPSu, do odebrania w siedzibie.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Rodzinne

                Mój pracodawca powiedział mi,że urlop wychowawczy załatwiam tylko w Mops-ie, a do pracy przynosze tylko zaswiadczenie,że po macierzyńskim przechodze na ww. urlop

                Gość_monika
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: Rodzinne

                  I to jest tylko 400 zł Mc.lepiej iść do pracy jesli ma ktoś z dzieckiem zostać w domu.

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 9

                  Odp.: Rodzinne

                  pracodawca niech się douczy

                  Rozporządzenie

                  Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej

                  z 16 grudnia 2003 r.

                  w sprawie szczegółowych warunków udzielania urlopu wychowawczego

                  (Dz. U. Nr 230, poz. 2292, z 31 grudnia 2003 r.)

                  Na podstawie art. 1866 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:

                  § 1. Wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego składa się pracodawcy w formie pisemnej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem okresu, w którym zamierza się korzystać z tego urlopu.

                  § 2. 1. We wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego pracownik wskazuje:

                  1) datę rozpoczęcia i zakończenia urlopu wychowawczego;

                  2) okres urlopu wychowawczego, który dotychczas został wykorzystany na dane dziecko.

                  2. Do wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego dołącza się pisemne oświadczenie drugiego z rodziców lub opiekunów dziecka o braku zamiaru korzystania z urlopu wychowawczego przez okres wskazany we wniosku.

                  3. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 2, nie jest wymagane w razie:

                  1) ograniczenia lub pozbawienia drugiego z rodziców władzy rodzicielskiej;

                  2) ograniczenia lub zwolnienia z opieki drugiego z opiekunów dziecka;

                  3) gdy zachodzą niedające się usunąć przeszkody do uzyskania takiego oświadczenia.

                  4. W przypadkach określonych w ust. 3 pracownik do wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego dołącza dokumenty potwierdzające okoliczności, o których mowa w tym przepisie. Jeżeli dołączenie dokumentów nie jest możliwe, do wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego pracownik dołącza pisemne oświadczenie w tej sprawie.

                  5. Do wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego w przypadku, o którym mowa w art. 186 § 2 Kodeksu pracy, dodatkowo dołącza się orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności dziecka.

                  6. Jeżeli zamiarem rodziców lub opiekunów dziecka, spełniających warunki do korzystania z urlopu wychowawczego, jest jednoczesne korzystanie z takiego urlopu, do wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego dołącza się pisemne oświadczenie drugiego z rodziców lub opiekunów dziecka o okresie, w którym zamierza on korzystać z takiego urlopu.

                  § 3. 1. Pracodawca udziela urlopu wychowawczego po złożeniu przez pracownika wniosku o udzielenie takiego urlopu.

                  2. Pracodawca udziela urlopu wychowawczego na okres wskazany we wniosku.

                  3. Jeżeli wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego zostanie złożony bez zachowania terminu, o którym mowa w § 1, pracodawca udziela urlopu wychowawczego nie później niż z dniem upływu dwóch tygodni od dnia złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie tego urlopu.

                  4. W przypadku złożenia wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego po dokonaniu czynności prawnej zmierzającej do rozwiązania umowy o pracę, pracodawca udziela tego urlopu na okres nie dłuższy niż do dnia rozwiązania umowy o pracę wskutek dokonanej czynności.

                  Gość_logic
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: Rodzinne

                    Dzięki logic. Słyszałam też,że nie każdy otrzymuje płatny urlop wychowawczy. Dlaczego?

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                    • Odp.: Rodzinne

                      O to chodzi,że nie ma kto zostać mi z dzieckiem.Wolałabym wrócić do pracy, ale sytuacja mnie zmusza do pozostania w domu.

                      Gość
                      Zgłoś
                      Odpowiedz
                    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 12

                      Odp.: Rodzinne

                      http://www.mpips.gov.pl/index.php?gid=586

                      i szukaj rozporządzenia podanego wyżej

                      Gość_logic
                      Zgłoś
                      Odpowiedz
                      • Odp.: Rodzinne

                        Dzięki:)

                        A jak to wygląda w praktyce? Wiesz, papier-papierem, a życie życiem

                        Gość
                        Zgłoś
                        Odpowiedz
                        • Odp.: Rodzinne

                          jak otrzymasz zgodę od pracodawcy dochod nie przekracza 504zł na osobę i masz wszystkie papiery typu zaswiadczenie z zus-u i wniosek z mops-u to dostaniesz tylko pracodawca musi napisac ze WYRAZAM ZGODE NA UDZIELENIE URLOPU MACIERZYNSKIEGO PRACOWNIKOWI...IMIE NAZWISKO OKRES ZATRUDNIENIA ITP Aa i warto zrobic ksero umowy o prace bo moga wołac to warto miec ze sobą składasz i czekasz na decyzje chyba do miesiąca warto zrobic to jak najszybciej bo idzie koniec roku...

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Rodzinne

                          ja nie dostalam decyzji jeszcze skladalam 4 pazdziernika ale pieniadze wplynely mi wczoraj

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
PHU Jeremi Auto
Branża: sklep motoryzacyjny
Dodaj firmę