Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj

Szanowni Użytkownicy i Odwiedzający witrynę Ostrowiecnr1.pl, czyli tak (na)zwane (przez Was) Forum Ostrowca,

Założyłem witrynę Ostrowiecnr1.pl dwadzieścia lat temu, w czerwcu 1997 roku. To sporo czasu, ponad pół mojego życia. Przez ten czas zrobiłem na prawdę dużo, aby ta witryna powstała i nieprzerwanie istniała. Setki tysięcy linii kodu programistycznego głównie mojego autorstwa, dzięki któremu powstała część nazywana przez mnie szkieletem. To co ważniejsze, czyli duszę witryny zapewniliście Wy – Użytkownicy i Odwiedzający. Witryna przyczyniła się do bardzo wielu pozytywnych chwil w życiu osób związanych z Ostrowcem. Mimo tego zdecydowałem, że nie będę już rozwijał i prowadził witryny Ostrowiecnr1.pl. Witryna będzie dostępna wkrótce w wersji tylko do odczytu. Decyzja nie była łatwa i rozważałem ją od około dwóch lat. 20-ta rocznica to dobry moment, aby podsumować ten internetowy sukces.

Forum Ostrowca dostarczało emocji, ale też i rzeczowości o niespotykanym i wyjątkowym wyrazie. Wielu ludzi, którzy rozmawiali ze mną na temat Forum Ostrowca, wielokrotnie stwierdzali: „to jedyne w pełni wolne i niezależne medium informacyjne Ostrowca”.

Dodaliście tysiące wyjątkowych zdjęć Ostrowca, które są świetnym zapisem zwłaszcza ostatnich 10 lat życia Ostrowca i nie tylko Ostrowca. Mnóstwo ogłoszeń firm i osób prywatnych, dzięki którym tysiące mieszkańców Ostrowca zrealizowało swoje mniejsze lub większe cele zakupowe czy biznesowe. Można by było pisać długo, może nawet w formie wielostronicowego wspomnienia, o wszystkich niewymienionych tutaj pozytywach istnienia witryny Ostrowiecnr1.pl.

W czasie, gdy decyduję o wygaszeniu Witryny Ostrowiecnr1.pl wciąż powraca do mnie ważne pytanie dotyczące Ostrowca: jak będzie wyglądać mój rodzinny Ostrowiec w bliższej i dalszej przyszłości? Pamiętam, że od dziecka marzyłem o Wielkim Ostrowcu, wertowałem przeróżne opracowania i książki o historii Ostrowca, słuchałem opowieści starszych o przeszłości Ostrowca i snułem wewnętrzne refleksje i plany o tymże Wielkim Ostrowcu. Ale co mamy dziś? Zastój w rozwoju gospodarczym, tragiczna demografia... Jako z wykształcenia urbanista mogę z bardzo dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że jeśli dosłownie dziś nie rozpocznie się nowy realny dynamiczny gospodarczy rozwój Ostrowca, który przyniósłby pierwsze zadowalające efekty za 5-10 lat, to wówczas miasto za 10, 20 czy 30 lat będzie jedynie mglistym wspomnieniem jego lat świetności, czyli lat z drugiej połowy XX wieku. I niech nikt nie twierdzi, że jest dobrze, dlatego że jest kolorowo i rozrywkowo. Wystarczy zapoznać się z prognozami demograficznymi Głównego Urzędu Statystycznego czy średnimi zarobkami w Ostrowcu upublicznianymi także przez ten Urząd – nie napawają optymizmem nawet skrajnie niepoprawnych optymistów, czyli – delikatnie mówiąc – ludzi roztargnionych.
Namawiam Was gorąco: Walczcie o Miasto! Żądajcie i oczekujcie od obecnych czy przyszłych zarządzających Miastem oraz od właścicieli i zarządzających największych spółek z terenu Ostrowca natychmiastowego rozpoczęcia nowego realnego dynamicznego rozwoju gospodarczego Ostrowca. Rozwój taki dałby pierwsze efekty może nawet już za 5 lat, ale chcąc być realistą należałoby przyjąć perspektywę 10-20-letnią. Może nie jest jeszcze za późno.

Wracając do witryny Ostrowiecnr1.pl. Obecnie witrynę odwiedza ponad 140 tysięcy unikalnych użytkowników w miesiącu (na podstawie statystyk Google Analytics), czyli ponad około 2 razy więcej osób niż liczy Ostrowiec. W czerwcu 2017 r. witryna Ostrowiecnr1.pl zacznie być dostępna wersji tylko do odczytu, czyli bez możliwości dodawania nowych treści.

Dziękuję bardzo Wam wszystkim za udział i wsparcie przy tworzeniu Ostrowiecnr1.pl,
Wojciech Krajewski
Wrocław, 28 maja 2017 r.

PS Gdyby ktoś chciał się ze mną skontaktować czy porozmawiać, wówczas chętnie odpiszę na wiadomości wysłane na mój e-mail wojckr@interia.pl lub porozmawiam z telefonicznie, mój nr telefonu to +48 796 11 40 11. Facebook: @wojciech.krajewski. Możemy się także spotkać i porozmawiać we Wrocławiu lub w Ostrowcu.

Reklama
Logowanie
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu powinny być oddziały wojska?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.
Ligerek - zadbaj o przyszłość swojego dziecka z Ligerkiem. Logopeda. Neurologopeda. Integracja sensoryczna
Reklama

Psychopata w domu

Ilość postów: 48 | Odsłon: 3815 | Najnowszy post
 • Psychopata w domu

  Mam do was takie pytanie: czy zauważyliście wśród swoich bliskich osoby z zachowaniami psychopatycznymi?

  Zwracam się z takim pytaniem, gdyż podejrzewam, ze mój syn, 18-letni wykazuje takie cechy.

  I niech tu nie moralizują co niektórzy, bo nikt z was nie wie jaki to dramat uświadomić sobie coś takiego. Ale im wiecej czytam na ten temat i przypominam sobie faktów z przeszłości, to niestety bardziej sie w tym utwierdzam.

  Oczywiści jeśli pozwoli się przebadać, to znajdę mu lekarza biegłego w stwierdzaniu osobowości nieprawidłowych.

  A poniżej podaję zestaw cech według Roberta Hare: 1. WYGADANY O POWIERZCHOWNYM UROKU – tendencja do bycia układnym, zaangażowanym, czarującym, pociągającym i płynnie mówiącym. Psychopatycznego uroku nie cechuje bynajmniej płochliwość, samoświadomość czy obawa przed powiedzeniem czegoś. Psychopata nigdy nie trzyma języka za zębami. Wyzwolili się oni ze społecznych konwenansów dotyczących na przykład przekręcania słów.

  2. WYBUJAŁE MNIEMANIE O SOBIE – mocno nadęty obraz własnych możliwości i poczucia własnej wartości, pewny siebie, zawzięty, zarozumiały, bufon. Psychopaci są ludźmi aroganckimi, wierzącymi, że są wyższymi istotami ludzkimi.

  3. POTRZEBA STYMULACJI albo SKŁONNOŚĆ DO NUDZENIA SIĘ – nadmierna potrzeba stymulacji czymś nowym, poruszającym, ekscytującym; podejmowanie ryzyka i robienie niebezpiecznych rzeczy. Psychopaci często mają słabą samodyscyplinę w doprowadzaniu spraw do końca, ponieważ łatwo się nudzą. Nie wykonują na przykład długo tej samej pracy, albo nie kończą zadań, które uważają za nieciekawe albo rutynowe.

  4. PATOLOGICZNE KŁAMANIE – może być umiarkowane albo duże; w umiarkowanej formie będą sprytni, przebiegli, pomysłowi i inteligentni; w formie skrajnej będą zwodniczy, oszukańczy, podstępni, niegodziwi, manipulujący i nieuczciwi.

  5. STEROWANIE I MANIPULOWANIE – wykorzystanie kłamstwa i podstępu do oszukiwania, sterowania i okradania innych dla osobistej korzyści; od ptu 4. różni się stopniem, w jakim występuje wykorzystywanie i pozbawiona wrażliwości bezwzględność, odzwierciedlone w braku zainteresowania uczuciami i cierpieniem swoich ofiar.

  7. PŁYTKOŚĆ EMOCJI – ubóstwo emocjonalne lub ograniczona sfera głębszych uczuć; chłód interpersonalny pomimo oznak jawnej towarzyskości.

  8. GRUBOSKÓRNOŚĆ I BRAK EMPATII – ogólny brak uczuć do innych ludzi; zimny, pogardliwy, nieuprzejmy i nietaktowny.

  9. PASOŻYTNICZY TRYB ŻYCIA – zamierzone, manipulacyjne, egoistyczne i wyzyskujące pozostawanie na czyimś utrzymaniu, jako odbicie braku motywacji, słabej samodyscypliny i niezdolności do podjęcia odpowiedzialności.

  10. SŁABE MECHANIZMY KONTROLUJĄCE ZACHOWANIE – przejawy drażliwości, irytacji, niecierpliwości, pogróżki, agresja i obelżywe słowa; niewłaściwe panowanie nad złością i nastrojami; pochopne działanie.

  11. POZAMAŁŻEŃSKIE ZWIĄZKI SEKSUALNE – szereg krótkotrwałych, powierzchownych związków, liczne romanse, niewybredny wybór partnerów seksualnych; utrzymywanie kilku związków jednocześnie; historia prób seksualnego przymuszania innych do aktywności seksualnej albo chlubienie się w rozmowach wyczynami i podbojami seksualnymi.

  12. WCZESNE PROBLEMY WYCHOWAWCZE – szereg zachowań przed osiągnięciem 13 roku życia, włącznie z kłamaniem, kradzieżami, oszukiwaniem, wandalizmem, znęcaniem się, aktywnością seksualną, podpalaniem, wąchaniem kleju, używaniem alkoholu i ucieczkami z domu.

  13. BRAK REALISTYCZNYCH, DŁUGOTERMINOWYCH CELÓW – niezdolność albo uporczywa niemożność podejmowania i wykonywania długoterminowych planów i celów; włóczęgostwo, bezcelowość, brak ukierunkowania w życiu.

  14. IMPULSYWNOŚĆ – występowanie zachowań niezamierzonych oraz brak refleksji bądź planowania; niezdolność opierania się pokusom, frustracjom i popędom; brak zastanowienia i rozważenia konsekwencji; nierozważny, pochopny, nieobliczalny, narwany i lekkomyślny

  15. NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ – powtarzająca się niezdolność wypełniania czy poszanowania zobowiązań; jak niepłacenie rachunków, nieoddawanie pożyczek, niedbałe wykonywanie pracy, spóźnianie się czy absencja w pracy, niewywiązywanie się z umów.

  16. NIEPRZYJMOWANIE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WŁASNE CZYNY – nieprzyjmowanie odpowiedzialności za własne działania przejawiające się w małej sumienności, braku obowiązkowości, wrogiej manipulacji, odmowie odpowiedzialności i próbie manipulowania innymi poprzez tę odmowę.

  17. WIELE KRÓTKOTRWAŁYCH ZWIĄZKÓW MAŁŻEŃSKICH – brak zobowiązania do długotrwałego związku znajduje odbicie w sprzecznych, niesłownych, niesolidnych zobowiązaniach w życiu, włącznie z małżeńskimi.

  18. PRZESTĘPCZOŚĆ NIELETNICH – problemy wychowawcze w wieku 13-18 lat, przeważnie zachowania będące przestępstwami albo wyraźnie zawierające elementy wrogości, wyzysku, agresji, manipulacji albo skłonności do bezdusznego, bezwzględnego gangsterstwa.

  19. NARUSZANIE WARUNKÓW ZWOLNIENIA – naruszanie warunków zawieszenia kary czy innych zwolnień warunkowych wskutek formalnych naruszeń takich jak beztroska, brak zastanowienia czy niestawienie się.

  20. WSZECHSTRONNOŚĆ PRZESTĘPCZA – różnorodność rodzajów wykroczeń kryminalnych, niezależnie od tego, czy osoba ta była za nie aresztowana lub skazana; chlubienie się unikaniem odpowiedzialności za przestępstwa.

  zaobserwowałam niestety 16 pkt /20 u mojego syna.

  Gość_rina
  Zgłoś
  Odpowiedz
  • Odp.: Psychopata w domu

   cholera jasna, 17/20 to o mnie!!!

   Gość
   Zgłoś
   Odpowiedz
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 3

   Odp.: Psychopata w domu

   Nikt nie jest idealny, szczególnie mama, która wychowała dziecko na psychopatę. :)

   bszym@
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: Psychopata w domu

    b.szym to już wiadomo dlaczego laska z wysp cie rzuciła....no i wróciłes do mamusi i zamulasz przed kompem.

    Gość_l
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Psychopata w domu

     Już sugerowałem, żebyś nie starał się rozumkować, głowa Cię rozboli.

     bszym@
     Zgłoś
     Odpowiedz
   • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 5

    Odp.: Psychopata w domu

    No widzisz bszym- tak może powiedzieć tylko osoba nie znająca mechanizmów.

    Niestety człowiek się z tym rodzi.

    Wielu psychopatów miało kochających rodziców, a jednak stali się tym kim się stali.

    Poczytaj sobie najpierw:

    http://quantumfuture.net/pl/psychopath_2.html

    To jest mój osobisty dramat i wielokrotnie wyrzucałam sobie, że to moja wina.

    Niepotrzebnie.

    Z lektur na ten temat dowiedziałam się, że niepotrzebnie.

    Choćbym nie wiem co robiła, on i tak by taki był.

    Gość_rina
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Psychopata w domu

     Łatwo się w ten sposób usprawiedliwiać.

     bszym@
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: Psychopata w domu

      Bszym dlaczego każdego kąsasz?

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Psychopata w domu

       Rozłuszcie kszysz.

       bszym@
       Zgłoś
       Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 28

     Odp.: Psychopata w domu

     Jeśli nie ma podłoża tych zachowań w wychowaniu, to chyba jest to choroba psychiczna. Może najpierw cała rodzina do psychoterapeuty, który wykluczy czynniki rodzinne. Jeśli wykluczy pozostaje psychiatra. Tobie, jako matce, czyli osobie, która tkwi w tym układzie, ciężko jest ocenić, czy popełniałaś błędy wychowawcze lub masz takie a nie inne postawy wobec własnego dziecka, bo jesteś w to zaangażowana emocjonalnie. Skierowanie samego dziecka na leczenie może nie przynieść żadnych efektów. Trzeba zaangażować w to całą rodzinę. Co dla Ciebie znaczy kochający rodzic?

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 33

     Odp.: Psychopata w domu

     Ale głupoty. Skłonności psychopatyczne człowiek nabywa. Nie jest to to samo co choroba psychiczna, z którą człowiek może się urodzić. Skłonności do zachowań psychopatycznych to w większości efekt nieumiejętnego wychowania dziecka. To, że rodzice dziecko kochają nie oznacza, że potrafią to dziecko wychować.

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
   • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 6

    Odp.: Psychopata w domu

    bszym myslę ,że się mylisz. Rodzice wychowują dzieci tylko do pewnego wieku.Potem młodziez juz wychowuje sie wsród innych młodych i tutaj nie masz zbyt dużego wpływu na ich wychowanie. Bo zebys nie wiem jak prosił, tłumaczył , to i tak ten młody człowiek pójdzie swoją własną drogą.Czasem złą , ale to jego droga i to on ją wybrał.I do pewnego wieku znowu bedzie ta drogą podażał. Bywa tak ,ze coś ,lub ktoś stanie na tej drodze i młody się opamieta i zacznie zyc ,,normalnie'', ale to rzadkie przypadki. Uważam ze z takim młodocianym trzeba bardzo duzo rozmawiac, przebywać.To oczywiscie nie gwarantuje poprawy zachowania , ale wiemy przynajmniej ze staralismy sie zrobic wszystko co w naszej mocy, zeby on sie naprawił. Ja osobiscie uważam , ze to bardzo dobrze gdy matka własnie zauwazy takie objawy u dziecka.Postaraj sie jakos na niego wpłynac. Moje relacje z synem są bardzo dobre, pomimo tego , ze kiedys miałam z nim mnóstwo kłopotów.Wtedy koledzy byli najwazniejsi -nikt inny.Udało mi się jednak.Czego i Tobie zyczę z całego serca.

    zenka@
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Psychopata w domu

     Najważniejszym zadaniem rodziców jest ukształtowanie moralnego kręgosłupa dziecka, potem chociażby popadł w złe towarzystwo, będzie w stanie odróżnić złe wzorce od tych dobrych i wybierze te właściwe dla własnej osoby. Tak to widzę.

     bszym@
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: Psychopata w domu

      bszym - są wyjątki od każdej reguły. Każdy rodzic dba o swoje dziecko - jednak niektórzy mają anemię, okazuje się, że to białaczka, czy to znaczy , że je źle odżywiali?

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Psychopata w domu

       Może zarabiając pieniądze nie mieli czasu na poświęcenie mu wystarczającej uwagi? Nie wiem, nie wiem.

       bszym@
       Zgłoś
       Odpowiedz
2 posty w tym wątku zostały wyłączone z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.