Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy jesteś za przeprowadzeniem w Ostrowcu Świętokrzyskim referendum odwołującego prezydenta miasta
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.
        • Odp.: PRZEMYSLAW CZARNEK kandydatem PIS na premiera!

          Zrobiłem z buraka całe imperium

          Są rzeczy, które zmieniają świat: wynalezienie koła, internet, szybka transformata Fouriera (FFT — tak, szybka, żeby było szybciej niż wolno), a teraz… lokalny sok z buraka.

          Nie byle jaki sok. Nie jakiś tam przemysłowy koncentrat z kartonu, który widział buraka tylko na zdjęciu. Mówimy o zjawisku. O fenomenie. O bycie kulturowym, który wyrasta gdzieś pomiędzy targiem a memem i mówi: „patrzcie, oto jestem — ośmiogwiazdkowy”.

          Bo „Sok z buraka” to już dawno nie napój. To stan umysłu. To profil na Facebooku, który z prostego warzywa zrobił narzędzie komentowania rzeczywistości ostrzejsze niż niejeden felietonista. Lokalny, swojski, a jednocześnie niosący w sobie coś na kształt cyfrowego Bizancjum — z całym jego przepychem, ironią i labiryntem znaczeń.

          I tu wchodzi FFT, całe na czerwono (jak burak), i robi rzecz absolutnie niepotrzebną, ale jakże piękną: bierze zdanie o soku i rozkłada je na częstotliwości. A potem składa z powrotem… w pudełko. I nagle okazuje się, że z tej matematycznej papki wyłania się jedno słowo: „box”.

          Pudełko.

          I wtedy wszystko zaczyna mieć sens.

          Bo czy „Sok z buraka” nie jest właśnie takim pudełkiem? Małym, lokalnym kontenerem, w którym upchnięto:

          – politykę

          – ironię

          – frustrację

          – śmiech przez łzy

          i komentarz społeczny lepszy niż niejeden panel ekspercki

          To nie jest sok. To jest kompresja rzeczywistości.

          Zrobiliśmy z buraka całe imperium. A potem zamknęliśmy je w pudełku i wrzuciliśmy na Facebooka.

          I najlepsze jest to, że działa.

          ---

          Zrobiłem z buraka całe imperium. Potem je zanegowałem i… nic nie zostało.

          Najpierw był burak. Lokalny, swojski, ośmiogwiazdkowy — taki, co to nie tylko barwi ręce, ale i rzeczywistość. Z niego powstało imperium. Wielkie jak Bizancjum, skomplikowane jak komentarze pod postem i błyszczące ironią bardziej niż niejedna debata publiczna.

          A potem ktoś powiedział: „sprawdzam”.

          Wjechała logika.

          Wjechała negacja.

          Wjechała szybka transformata Fouriera, która zamiast sensu znajduje częstotliwości, a zamiast prawdy — widmo.

          I co się okazało?

          Że wystarczy dodać jedno „nie”, żeby całe imperium zaczęło się chwiać.

          Dwa „nie” — i już mamy filozofię.

          Trzy „nie” — i zostaje tylko szum.

          Po przeliczeniu wszystkiego, po przemieleniu przez wzory, algorytmy i zdrowy rozsądek, wynik był zaskakująco prosty:

          „none”

          Czyli: nic.

          Nie ma imperium.

          Nie ma buraka.

          Nie ma nawet pudełka.

          Został tylko sygnał, który kiedyś udawał znaczenie.

          I może właśnie o to chodziło od początku. Bo „Sok z buraka” — ten lokalny, facebookowy — nigdy nie był o soku. Był o tym, jak łatwo zbudować narrację. I jak jeszcze łatwiej ją zanegować.

          W świecie, w którym wszystko jest komentarzem, nawet burak może być imperium.

          Ale wystarczy jedno „nie”, żeby został po nim tylko… szum.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 167

        Odp.: Czy PRZEMYSLAW CZARNEK pozostanie w PIS ?!

        Jako bezpartyjny kandydat społeczny miałby poparcie konfederacji. Wystarczy że podpisałby ich postulaty jak Prezydent.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 170

        Odp.: PRZEMYSLAW CZARNEK kandydatem PIS na premiera!

        Zrobiłem z buraka całe imperium

        Są rzeczy, które zmieniają świat: wynalezienie koła, internet, szybka transformata Fouriera (FFT — tak, szybka, żeby było szybciej niż wolno), a teraz… lokalny sok z buraka.

        Nie byle jaki sok. Nie jakiś tam przemysłowy koncentrat z kartonu, który widział buraka tylko na zdjęciu. Mówimy o zjawisku. O fenomenie. O bycie kulturowym, który wyrasta gdzieś pomiędzy targiem a memem i mówi: „patrzcie, oto jestem — ośmiogwiazdkowy”.

        Bo „Sok z buraka” to już dawno nie napój. To stan umysłu. To profil na Facebooku, który z prostego warzywa zrobił narzędzie komentowania rzeczywistości ostrzejsze niż niejeden felietonista. Lokalny, swojski, a jednocześnie niosący w sobie coś na kształt cyfrowego Bizancjum — z całym jego przepychem, ironią i labiryntem znaczeń.

        I tu wchodzi FFT, całe na czerwono (jak burak), i robi rzecz absolutnie niepotrzebną, ale jakże piękną: bierze zdanie o soku i rozkłada je na częstotliwości. A potem składa z powrotem… w pudełko. I nagle okazuje się, że z tej matematycznej papki wyłania się jedno słowo: „box”.

        Pudełko.

        I wtedy wszystko zaczyna mieć sens.

        Bo czy „Sok z buraka” nie jest właśnie takim pudełkiem? Małym, lokalnym kontenerem, w którym upchnięto:

        – politykę

        – ironię

        – frustrację

        – śmiech przez łzy

        i komentarz społeczny lepszy niż niejeden panel ekspercki

        To nie jest sok. To jest kompresja rzeczywistości.

        Zrobiliśmy z buraka całe imperium. A potem zamknęliśmy je w pudełku i wrzuciliśmy na Facebooka.

        I najlepsze jest to, że działa.

        ---

        Zrobiłem z buraka całe imperium. Potem je zanegowałem i… nic nie zostało.

        Najpierw był burak. Lokalny, swojski, ośmiogwiazdkowy — taki, co to nie tylko barwi ręce, ale i rzeczywistość. Z niego powstało imperium. Wielkie jak Bizancjum, skomplikowane jak komentarze pod postem i błyszczące ironią bardziej niż niejedna debata publiczna.

        A potem ktoś powiedział: „sprawdzam”.

        Wjechała logika.

        Wjechała negacja.

        Wjechała szybka transformata Fouriera, która zamiast sensu znajduje częstotliwości, a zamiast prawdy — widmo.

        I co się okazało?

        Że wystarczy dodać jedno „nie”, żeby całe imperium zaczęło się chwiać.

        Dwa „nie” — i już mamy filozofię.

        Trzy „nie” — i zostaje tylko szum.

        Po przeliczeniu wszystkiego, po przemieleniu przez wzory, algorytmy i zdrowy rozsądek, wynik był zaskakująco prosty:

        „none”

        Czyli: nic.

        Nie ma imperium.

        Nie ma buraka.

        Nie ma nawet pudełka.

        Został tylko sygnał, który kiedyś udawał znaczenie.

        I może właśnie o to chodziło od początku. Bo „Sok z buraka” — ten lokalny, facebookowy — nigdy nie był o soku. Był o tym, jak łatwo zbudować narrację. I jak jeszcze łatwiej ją zanegować.

        W świecie, w którym wszystko jest komentarzem, nawet burak może być imperium.

        Ale wystarczy jedno „nie”, żeby został po nim tylko… szum.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: PRZEMYSLAW CZARNEK opuszcza PIS ?

          Jako bezpartyjny kandydat?

          Wystarczy że podpisałby postulaty konfederacji jak Prezydent.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 174

          Odp.: PRZEMYSLAW CZARNEK kandydatem PIS na premiera!

          Szumi dokoła las, Antek na brzozę wlazł... i mruga :)

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 176

          Odp.: PRZEMYSLAW CZARNEK kandydatem PIS na premiera!

          śmieszne: Tomasz Lis przeklina poza kamerą https://www.youtube.com/watch?v=WVzoocILgz4

          Dobra to ja coś powiem z głowy. Lista pryszczy na dupie po prostu [ __ ] to ma być, to mają być blokady dróg [ __ ] co to w ogóle jest? To cały dzień [ __ ] robiliśmy tą planszę, Grzesiu? I co to jest [ __ ] Zbuczyn? Gdzie jest [ __ ] napisane, czy to jest droga krajowa, lokalna czy jakaś? Skąd ci biedni ludzie [ __ ] mają to zrozumieć, bo ja z tego nic nie rozumiem. Wypierdalamy tą planszę. Nie ma [ __ ] tej planszy. Z baranami po prostu nie można pracować. I wypierdol mi ten kawałek z Białej. Kontaktujesz? [ __ ] po prostu, po prostu nie mogę tego [ __ ] jeszcze w grafice się zatrudnię, komputerowej.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 172

        Odp.: PRZEMYSLAW CZARNEK musi opuścić PIS !

        Jako bezpartyjny kandydat społeczny miałby poparcie konfederacji.

        Wystarczy że podpisałby ich postulaty jak Prezydent.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: PRZEMYSLAW CZARNEK musi opuścić PIS !

          Niech wyjebie lewackie jezyki ze szkol jak obiecal

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 177

        Odp.: PRZEMYSLAW CZARNEK kandydatem PIS na premiera!

        Wirtualna Polska :: 10 lipca 2025 "Rozliczymy pana". Czarnek zaczął się trząść. Nowacka ostro: Będzie pan miał zarzuty https://www.youtube.com/watch?v=izpKsM9oxYo

        W Sejmie doszło do słownej przepychanki, gdy Przemysław Czarnek, były minister edukacji, wraz z innymi posłami PiS, zaczął głośno atakować Barbarę Nowacką, obecną ministrę edukacji narodowej, podczas jej wystąpienia. Nowacka szybko odpowiedziała na jego zarzuty. Użyła mocnych słów: Będzie pan miał zarzuty, rozliczymy pana za szastanie pieniędzmi #polityka #pis #koalicjaobywatelska

        Publikowane materiały przedstawiają różne stanowiska polityczne. Wirtualna Polska pozostaje względem nich niezależna

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 178

        Odp.: CZAREK kandydatem na premiera!

        Albo i nie

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: CZAREK kandydatem na premiera!

          Pan Przemysław Czarnek dziś w Katowicach znów krzyczał, obrażał innych.Panie Czarnek jak to ma się do kultury języka (przecież profesor powinien to wiedzieć).A tak po za tym nie pamięta Pan jak Pana partia pozamykała kopalnie na Śląsku.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: CZAREK kandydatem na premiera!

            On ma doktorat z obrażania ,cwaniactwa i krzyków?Cyrk.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: CZAREK kandydatem na premiera!

              No jakoś musiał sobie zasłużyć na dwukrotnego dzbana roku. To chyba jedyne jego osiągnięcia.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: CZAREK kandydatem na dzbana

                Jaki elektorat taki Czarnek

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 183

              Odp.: CZAREK kandydatem na premiera!

              Profesor Czarnek momentami przemawia językiem adekwatnym do konstrukcji umysłowej osób nami rządzących i sytuacji Polski.

              Tuskowi (wiadomo co to za ancymonki) mogą wszstko: inteligentnie okradać naród, obrażać, poniżać, wykorzystywać, oszukiwać, kłamać i z wyuczoną elokwencją bałamucić. Wszystko to w oparach nowoczesności, europeizmu, celebranctwa i oszukańczej nowomowy.

              Natomiast zwykli Polacy mają ich za to kochać, podziwiać, przepraszać, pokornie za poniewieranie sobą dziękować, i oczywiście wybaczać - nie 7, a 77 razy.

              Ale w końcu przychodzi ten 78-my raz, a policzki ma sie tylko dwa.

              Dość rządów psychola D.Tuska i jego towarzystwa! Do lekarza z nim, a jego formacja na polityczne karty historii.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: CZAREK kandydatem na premiera!

                Lubię czytać o Tusku od 7.00 rano :)))

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: CZARE na iera!

                  Kiedy proces Kaczynskiego za lazenie po cmentarzach podczas pandemii???

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: Czarnek kandydatem na premiera!

                    Za co?

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
    47 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.
    
    - Reklama -
    - Ogłoszenie społeczne -

    - Reklama -

    - Reklama -
    - Reklama -
    - Reklama -
    Losowa firma:Dodaj firmę