Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu portalowi wPolityce pl, w którym komentuje ostatnie wydarzenia w naszym kraju w tym demonstracje KOD, nawoływania do powstania „Majdanu” i przedterminowych wyborów, sytuację wokół Trybunału Konstytucyjnego, a także sytuację w mediach publicznych.
Na początku wyjaśnia, że jego słowa o „gorszym sorcie” oraz o „gestapo i AK-owcach”, dotyczyły w oczywisty sposób historii naszego kraju i różnych postaw Polaków wobec tamtej rzeczywistości, ale niestety zostały wyrwane z kontekstu i zmanipulowane przez polityków partii opozycyjnych i wspierające ich tzw. media głównego nurtu.
W ten sposób ludzie którzy utracili władzę w wyniku demokratycznych wyborów, próbują zakwestionować ten werdykt większości Polaków i zablokować dobre zmiany realizowane przez rząd premier Beaty Szydło.
Jak to ujęła reżyser Agnieszka Holland podczas ostatniego protestu KOD przed Sejmem w Warszawie, „sypiąc” przed opinią publiczną, idee tego ruchu, „Kochani walczymy o to, żeby było tak jak było”.
Prezes Kaczyński wyjaśnia, że po przyjęciu przez Parlament tzw. ustawy naprawczej dotyczącej TK, sprawa tej instytucji będzie zakończona, a Sejm oczekuje, że Trybunał zabierze się do pracy ponieważ na jego orzeczenia czeka się już obecnie blisko 2 lata.
Jak się bowiem okazało, sędziowie Trybunału przychodzą do pracy zaledwie 2 razy w tygodniu, obsługują 2-3 agendy w miesiącu w sytuacji kiedy ich wynagrodzenia oscylują wokół kwoty 20 tys. zł miesięcznie, a mimo to dużo czasu spędzają na dodatkowych zajęciach w tym wykładach na różnych prywatnych uczelniach.
Prezes Kaczyński przypomina, że po przyjęciu przez prezydenta Andrzeja Dudę przysięgi od 5 sędziów wybranych przez nowy Sejm, Trybunał działa już w pełnym 15 -osobowym składzie i najwyższy czas aby pracując przez przynajmniej 40 godzin tygodniowo, skrócił bardzo wyraźnie kolejkę spraw czekających na rozstrzygnięcie.
Szef Prawa i Sprawiedliwości dziwi się, że tylu prominentnych polityków opozycjii wspierający ich celebryci, mówią o zagrożeniu demokracji w sytuacji, kiedy co tydzień odbywają się ich marsze i manifestacje, podczas których prezentowane są między innymi transparenty i hasła nawołujące do fizycznej eliminacji przywódców obecnego obozu rządzącego, a jedyną reakcją policji jest ich pilnowanie aby protestującym nic się nie stało.
W tym kontekście przypomina jakże inną sytuację w latach 2007-2015, kiedy rządziła koalicja Platformy i PSL-u i kiedy między innymi był kontrolowany Uniwersytet Jagielloński, tylko dlatego, że została tam obroniona praca magisterska bardzo krytyczna wobec byłego prezydenta Lecha Wałęsy, wysyłano zwarte oddziały policji i wymierzano grzywny dla kibiców prezentujących krytyczne hasła wobec ówczesnego premiera Donalda Tuska, wysyłano funkcjonariuszy ABW do internauty, którzy założył stronę internetową krytykującą prezydenta, czy też zablokowano w całym kraju udostępnianie lokali na spotkania z posłami opozycji.
Prezes Kaczyński mówi w tym wywiadzie także o ogromnej determinacji obozu Zjednoczonej Prawicy, aby w zasadniczy i szybki sposób zmienić wymiar sprawiedliwości (już na początku stycznia w Sejmie znajdzie się projekt ustawy o połączeniu funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego), a także projekt ustawy o powołaniu mediów narodowych, które zastąpią media publiczne, będące w ostatnich tygodniach wręcz „oddziałami szturmowymi opozycji”.
Na koniec wywiadu prezes Kaczyński zapewnia, że nie może być mowy o przedterminowych wyborach, rządząca Zjednoczona Prawica ma w Sejmie i w Senacie stabilną bezwzględną większość, w związku z tym opozycja nie ma szans na powtórzenie scenariusza z 2007 roku, kiedy to doszło do przedterminowych wyborów.
I przypomina, że wszyscy ci, którzy w czasie 8-letnich rządów Platformy i PSL-u, korzystali z różnych „przywilejów”, teraz chcieliby zatrzymać dobre zmiany realizowane konsekwentnie przez prezydenta i rząd ale czas eksploatacji przez nich Polski, definitywnie się kończy.
europejczycy info
Trafnie to niegdyś ujął Grzegorz Braun. Polska - kondominium niemiecko - rosyjskie pod żydowskim zarządem powierniczym. Nic dodać nic ująć.
bardzo trafne spostrzezenie.
Proponuję zmienić lekarza, bo ten nic na te wasze urojenia nie pomaga. Wszędzie widzicie żydów, masonów itp...
bo wszedzie sa. a jak ty nie widzisz to moze tobie lekarz potrzebny?
Kasandra Już ktoś tu tobie sugerował.
Naprawdę trzeba być ślepym żeby nie widzieć
rzeczy oczywistych kasandro.Zal mi cię
kasandra to jak 99% społeczeństwa więzy tylko w to co w tv i w radio, niedługo niestety strony które piszą prawdę np. o rządzie światowym też zostaną poblokowane przez masońska organizację jaką jest google
http://www.rp.pl/Nowe-technologie/151229734-Error-451-Strona-zablokowana-przez-rzad.html
Z onetu.
" PO I KOD mają jeden wielki problem. Ten problem nazywa się NIEPRZEKUPNY Kaczyński. Jaki jest Kaczyński - każdy widzi, pieniacz, zamordysta, radykał. Zgoda. Tyle, ze po wielu latach sprawowania funkcji w znaczącej partii, po latach bycia na szczycie - ten człowiek nie zgromadził żadnych dóbr materialnych. I to jest największy problem Zachodu. Jak przekonać człowieka, którego nie można kupić? Kaczor nie zostanie "królem Europy", Kaczor nie wciśnie dziecka do Amber Gold, żeby się ustawiło do końca życia,Kaczor nie opłaci specjalistów zza granicy żeby prowadzili bloga córce, o ta się na niczym nie zna. Kaczor nie przewalutuje kredytu w najlepszej chwili. Kaczor nie zje za nasze ośmiorniczek, Kaczor nie pojedzie na zagraniczne wykłady za miliony jako elektryk po zawodówce, itd, itd. To jest zmora PO i zmora Zachodu"
Jeżeli ktoś zaprzeczy jest pospolitym idiotą
Kaczyński ma stalowe nerwy i wie do czego dąży. Możecie na niego pluć i wygłaszać mowy plugawe. A wiecie co on sobie z tego robi? NIC!
Ma chłop wizję Polski niepodległej. Bez buta zachodniego. Bez drenażu polskiej gospodarki. I to właśnie boli ten twór pod nazwą KOD. Oni żyją z tego, że zachód (szeroko rozumiany) doi Polskę. I nie dadzą tak łatwo sie tego pozbawić. Ile nam zostało Polski z Polski? Tyle firm sprzedanych za bezcen.
Porównajcie sobie Czechy, Słowację. Tam nadal piją własne piwo i swoja wódkę. Tam jeżdżą pociągi, tramwaje, autobusy TATRA, SKODA, KAROSA. A u nas? Oprócz SOLARISA tylko zachód nam wciska swój szmelc.
Jakoś tam sobie nie dali wcisnąć zachodniego chłamu. Co więcej - potrafili współpracować. A dlaczego? Bo mieli własne zdanie! I dlatego Skoda jest firmą kupowaną na całym świecie. A nasze FSO?
Można by tak wymieniać i wymieniać....
po '89 roku wytworzyła się grupa mieszana. tych co chcieli zmian + ci co chcieli zostać przy swoim + nowe intersy.
= ci co chcieli zmian to Polacy bez korzeni w PZPR - często internowani za swoje przekonania (w tym Solidarność),
= ci co zmian nie chcieli - dawna PZPR - postkomuniści,
= zachód, który dostrzegł możliwość eksploatacji dóbr ziemi Polskiej (banki, węgiel, miedź, spożywka) i maszyny w przedsiębiorstwach oraz zasoby ludzkie, które można było kupić za bezcen i wykorzystać dla własnych zysków.
niestety "okrągły stół" pozwolił na "zmiany". ale czemu a raczej komu ten "okrągły stół" służył?
była tak zwana "gruba kreska". a co ona oznaczała?
Otóż nic mniej i nic więcej jak to, że komuniści dostali zielone światło na działalność w "nowej Polsce".
i to był błąd Mazowieckiego i Wałęsy. Pozwolili dalej współrządzić Polską komunistom. I tak się dzieje do dziś.
warto tu przypomnieć o rządzie Premiera Olszewskiego (91-92 r.), który na takie rozwiązanie się nie zgadzał. niestety został on obalony przez ekipę Wałęsy, który wprowadził komunistów do władzy.
w przeciwieństwie do Czech i Słowacji (dawna Czechosłowacja) - tam od razu wyrzucono komunistów z życia publicznego - w Polsce komuniści maja się dobrze a nawet bardzo dobrze. Większość firm notowanych na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych należny do dawnych komunistów.
skąd ten majątek mieli?
RSW, Srebrna, Skoki i inne dziwne interesy najbiedniejszych Polaków
Może żydów i masonów nie ma dużo,ale są tak chytrze rozstawieni,że spotykamy ich na każdym kroku.
Biblia Żydów i Masonów mówi: "idźcie i bogaćcie się". a oni wzięli to sobie do serca i są wszędzie. Bóg im powiedział (ich Biblia), że dopiero jak będą wystarczająco godni wstąpić do Pana zostaną wzięci pod uwagę.
I mamy dziki pęd. Kto pierwszy ten lepszy. I rozeszli się po świecie szukając zbawienia... Bogacąc się... Kosztem wszystkich innej wiary...
To samo jest z idiotami
twój post mówi o tym wiele
Jak byś poznała chociaż trochę historii świata i wielkich światowych rodzin to byś wiedziała kto na tej planecie tak na prawdę sprawuje władzę. Ale Ty pewnie wierzysz w to że rządzą politycy :D
dlaczego na 1-dolarówce - walucie USA znajduje się piramida i oko? symbol masoński? od dziesiątek lat nie zmieniony?