Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu Św. powinno się zlikwidować straż miejską?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Poradźcie mi w sprawie długu sprzed 9 lat

Ilość postów: 77 | Odsłon: 6314 | Najnowszy post
  • Poradźcie mi w sprawie długu sprzed 9 lat

    mam dług sprzed jakichś 9lat w starej erze. Sama zgłosiłam się ostatnio dobrowolnie, że spłacę w ratach. Jakieś 600zł. Dług sprzedany firmie windykacyjnej. Pan stwierdził, ze dług przedawnia się po 10latach, ale oni nie dopuszczą do przedawnienia. Miałam wtedy dg więc wychodziłoby na to, ze dług powinien się przedawnić po 3 a nie 10latach. Teraz nie wiem czy spłacać, co robić. Boję się, ze się zacznie i będę im płacić o wiele więcej. Czy warto iść z tym do prawnika? Jaki koszt porady i w ogóle podpowiedzcie mi co z tym robić?

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Poradźcie mi w sprawie długu sprzed 9 lat

      Idż do starostwa do rzecznika Pana S .On ci pomoże.Już znajomy tak miał. I nie zapłacił bo dług został przedawniony a naciskali!

      lewis
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Poradźcie mi w sprawie długu sprzed 9 lat

        Jest szansa na zycie w spokoju i bez długów jeśli się to przedawniło? Nie po to chyba kupują te długi, żeby leżały w szufladzie. Ten pan S gratis doradza?

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 6

      Odp.: Poradźcie mi w sprawie długu sprzed 9 lat

      dług z telefonu przedawnił się po 3 latach!! a firma windykcyjna wykorzysała Twoją niewiedzę i skoro złosiłaś chęć spłaty dług się odnowił,poproś o pokazanie wyroku sądu a ściągnąc może z Ciebie TYLKO komornik na wniosek Sądu po prawomocnym wyroku-najlepiej jest ignorować firmy windykacyjne.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Poradźcie mi w sprawie długu sprzed 9 lat

        Mam mętlik w głowie teraz. Już nie wiem co robić. Chcę mieć czystą kartotekę ale z kolei muszę oddać ponad 400zł, mój dług z 2006 wynosi coś około 180zł.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 11

        Odp.: Poradźcie mi w sprawie długu sprzed 9 lat

        Nic sie nie przedawni bo firma dług przed uplywem terminu sprzedaje firmie. Ja 15 l temu zrobilem zakup na raty. Nie wplacilem raty, przyjechali panowie zabrali mi sprzet ( bank szybko odsprzedal sprzet swojemu czlowiekowi za grosze( a byl to bardzo dobrej jakosci sprzet) , a mi pozostal dług. Co niecale piec lat dostawalem pismo z firmy windykacjnej( o innej nazwie, ale spod tego samego adresu. Rok temu po takim pismie dogadalem sie i splacilem kwote o 500 mniejsza niz rzadali. W tym toku dostalem pit na to 500 zł. Mogłem z nimi wojowac i liczyc ze sie przedawni, ale zycie jest kruche a ja nie chce obciazac moich dzieci, moimi długami.

        Gość_sw
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Poradźcie mi w sprawie długu sprzed 9 lat

          Tzn, jak to mniejszy spłaciłeś ten dług?

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Poradźcie mi w sprawie długu sprzed 9 lat

            Jeśli to pytanie jest do mnie, to firma windykacyjna zgodziła się abym wpłacił 500 zl mniej. Utargowalem tyle.

            Gość_sw
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Poradźcie mi w sprawie długu sprzed 9 lat

              Można się targować z firmą windykacyjną? Sama mam coś do oddania sprzed wielu lat i urosło trochę odsetek. Nie odzywali się lata a teraz przyszło do zapłaty + odsetki. Zgodziłam się na spłatę ale nie targowałam się, bo nie wiedziałam o takiej możliwości.

              Eulalia
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Poradźcie mi w sprawie długu sprzed 9 lat

                Firmy windykacyjne skupują długi w pakietach po kilka za 10-20 % ich wartości. Dług 1000 zł kupią za 100 zł, więc nawet jak ci 50% umorzą, to i tak mają zysk i cieszą się, że cokolwiek dostali, zwłaszcza, że większość takich wierzytelności to długi albo przedawnione, albo niespłacalne, albo, jak się zdarza coraz częściej długi nieprawdziwe.

                Gość_Janko
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: Poradźcie mi w sprawie długu sprzed 9 lat

                  A jak się starać o umorzenie choć części kwoty?

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 20

          Odp.: Poradźcie mi w sprawie długu sprzed 9 lat

          bo długi bankowe nie podlegają przedawnieniu gościu z godz.18.38 inne tak w zależności co i od kogo...

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Poradźcie mi w sprawie długu sprzed 9 lat

            wszystkie podlegają przedawnieni , firmy windykacyjne wykupują długi za ułamek sumy stąd można z nimi negocjować.

            Gość_ktos.
            Zgłoś
            Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 16

        Odp.: Poradźcie mi w sprawie długu sprzed 9 lat

        w Starostwie możesz zasięgnąć porady i pomocy idąc do RZECZNIKA PRAW KONSUMENTA,on Ci wszystko powie co możesz zrobić jeśli potrzeba to napisze pismo.Sama korzystałam z jego pomocy ,polecam po co się denerwować jak ktoś może pomóc co się zna na rzeczy

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Poradźcie mi w sprawie długu sprzed 9 lat

          gratis? nie mam żadnych papierów już.Przeprowadziłam ise tu rok temu a dług sprzed lat/

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 7

      Odp.: Poradźcie mi w sprawie długu sprzed 9 lat

      Kiedy przedawniają się długi?

      Wpadłeś w spiralę zadłużenia? Firma windykacyjna żąda spłaty? Sprawdź, czy twój dług się nie przedawnił. Bardzo często zdarza się, że windykatorzy próbują ściągnąć zadłużenie, którego tak naprawdę ze względu na upływ czasu nie musisz spłacać. Od dzisiaj zaczynamy cykl porad dla zadłużonych Polaków.

      Generalnie dla większości długów termin przedawnienia wynosi 10 lat, a dla roszczeń o świadczenia okresowe (np. roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej) – 3 lata. Są jednak przepisy szczególne, które wyznaczają inne terminy przedawnienia zobowiązań. Wszystko zależy od tego, komu jesteśmy winni pieniądze. W poniższej tabeli możesz sprawdzić, kiedy przedawnią się twoje długi. Trzeba jednak pamiętać, że nic w tej sprawie nie dzieje się automatycznie.

      Rodzaj zadłużenia Po jakim czasie dług ulega przedawnieniu

      debet na koncie 2 lata. Dotyczy wszelkich roszczeń wynikających z umowy rachunku bankowego (z wyjątkiem roszczeń o zwrot wkładów oszczędnościowych). Termin przedawnienia biegnie od daty określonej w umowie, w której należało spłacić debet, data zawarcia umowy nie ma znaczenia

      zobowiązania z umowy kredytu czy pożyczki 3 lata, licząc od dnia, w którym miałeś obowiązek spłacić kredyt czy pożyczkę

      zadłużenie na karcie kredytowej 3 lata

      usługi telekomunikacyjne 2 lata

      zobowiązania podatkowe – 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku – w przypadku zobowiązań powstających z mocy prawa (np. podatki dochodowe, VAT, podatek od czynności cywilnoprawnych)

      – 3 lata, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym powstał obowiązek podatkowy – w przypadku zobowiązań powstających na skutek doręczenia ci decyzji ustalającej wysokość podatku przez urząd skarbowy (np. podatek od nieruchomości)

      roszczenia z umowy ubezpieczeniowej 3 lata

      długi spadkowe wierzyciel ma prawo żądać od spadkobierców zapłaty wszelkich należności, nawet jeśli nie wiedzieli oni o zaciągniętych przez spadkodawcę kredytach czy pożyczkach. Spadkobiercy odpowiadają za jego długi (wraz z odsetkami; wyjątek – gdy odrzucili spadek). Jeżeli jednak wierzyciel nie podejmuje żadnych kroków wobec dłużnika w celu wyegzekwowania długu, to roszczenie może się przedawnić (np. gdy od umowy zawarcia kredytu przez spadkodawcę upłynęło 10 lat, a bank nie podjął przeciwko niemu żadnych kroków, żeby wyegzekwować dług (w szczególności na drodze sądowej)

      roszczenia stwierdzone prawomocnym wyrokiem sądu lub innej instytucji powołanej do rozpoznawania spraw danego rodzaju albo orzeczenie sądu polubownego, a także stwierdzone ugodą zawarta przed sądem lub sądem polubownym albo przed mediatorem i zatwierdzone przez sąd 10 lat

      mandaty za jazdę bez biletu 2 lata

      należności wobec ZUS z tytułu składek 10 lat

      roszczenia o świadczenia alimentacyjne 3 lata

      roszczenia z umowy sprzedaży 2 lata

      zadłużenie z tytułu czynszu 3 lata

      roszczenia z umowy o pracę 3 lata od dnia, w którym pracodawca powinien ci zapłacić

      roszczenia z umowy o dzieło 2 lata od dnia oddania dzieła

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Poradźcie mi w sprawie długu sprzed 9 lat

        Żeby skorzystać z dobrodziejstwa przedawnienia, sam musisz zgłosić w sądzie tak zwany zarzut przedawnienia.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Poradźcie mi w sprawie długu sprzed 9 lat

          Naprawdę tak jest? To koszta sądowe mogą być wyższe niż dług.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
4 posty w tym wątku zostały wyłączone z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
FHU MALPOL Halina Michalec
Branża: Nieruchomości
Dodaj firmę