Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy jesteś za przeprowadzeniem w Ostrowcu Świętokrzyskim referendum odwołującego prezydenta miasta
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 17

      Odp.: Ostrowiec Św.: Co się dzieje w Centrum Tradycji Hutnictwa?

      Jasne — zrobię trzy wersje, każda w innym klimacie, ale trzymając motyw „podpiździa” jako stan świata / rzeczywistości.

      ---

      # 1) MROCZNA – „Apokaliptyczne podpiździe świata”

      -

      Po cichu

      Po wielkim, martwym cichu

      Idu przez miasto bez echa

      Idu, i patrzu, i znikam

      -

      Na ulicach podpiździe

      Na niebie podpiździe

      Nie ma gwiazd, co świeciły

      Nie ma świtu, co budził

      -

      Tu podpiździe, tam podpiździe

      Jakby świat się rozpuścił

      W betonie, w rdzy, w milczeniu

      W zapomnieniu, w powietrzu

      -

      Na chodnikach podpiździe

      W oczach ludzi podpiździe

      Nie ma głosu, co wołał

      Nie ma dłoni, co trzymał

      -

      Tylko echo, tylko zimno

      Tylko krok, co się gubi

      I świat, co już nie pamięta

      Jak się zaczynał od ludzi

      -

      Idu dalej

      Po wielkim końcu cichu

      I już nawet nie patrzu

      Bo nie ma na co

      ---

      # 2) KOMICZNA – „TOTALNE MEMICZNE PODPIŹDZIE”

      -

      Po cichu

      Po podejrzanie cichu

      Idu se do sklepu

      I już wiem, że będzie lipu

      -

      Na ulicach podpiździe

      Na chodnikach podpiździe

      Pani pyta „co podać?”

      A ja nie wiem, więc podpiździe

      -

      Tu podpiździe, tam podpiździe

      Zgubiłem portfel w windzie

      Telefon się rozładował

      I życie mnie zbanowało

      -

      Na ławkach podpiździe

      Na fejsie też podpiździe

      Algorytm mi pokazuje

      Że mam kupić to, co już mam

      -

      Idu sobie, i idu

      I już nawet nie widzu

      Bo okulary zaparły

      A świat się chyba wylogował

      ---

      # 3) RAPOWANA – „PODPIŹDZIE FLOW” (beat wchodzi, ciężki, wolny, 80 BPM)

      --

      REFREN:

      Podpiździe — ej, podpiździe

      Świat mi znika gdzieś na dzielnie

      Podpiździe — ej, podpiździe

      A ja idę w to codziennie

      --

      Zwrotka 1:

      Po cichu wchodzę w betonowy sen

      Miasto mówi do mnie: „nie ma cię, nie ma mnie”

      Latarnie mrugają jakby miały dość

      Każdy dzień tu to kolejny ghost

      -

      Na ulicach podpiździe, wszystko się gubi

      Ludzie biegną, ale nikt się nie budzi

      System pika, ale nikt nie słucha

      Bo każdy ma swój tryb „mentalna zapaść – sucha”

      --

      REFREN:

      Podpiździe — ej, podpiździe

      W głowie szum i brak wyjścia

      Podpiździe — ej, podpiździe

      To nie miejsce — to rzeczywistość

      --

      Zwrotka 2:

      Idu wolno, bo po co mam biec

      Skoro każdy kierunek to ten sam kres

      Miasto robi reset, ja robię krok

      I słyszę tylko: „error… stop…”

      -

      Podpiździe w powietrzu, podpiździe w ludziach

      Każdy tu coś wie, ale nikt nie udźwiga

      I może to sen, może glitch w matrycy

      A może po prostu świat bez instrukcji

      --

      Jeśli chcesz, mogę zrobić jeszcze:

      * wersję „folk/polski przyśpiewkowy klimat”

      * albo ultra-mroczny poemat jak z końca świata

      * albo pełny tekst pod TikToka / muzykę z refrenem hookiem

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Ostrowiec Św.: Co się dzieje w Centrum Tradycji Hutnictwa?

        Jak to, co się dzieje ? Otóż Andrzejek i Karolek trzepią kasę, a wy morda w kubeł i cicho siedzieć, bo ujebiemy was i wasze rodziny.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Ostrowiec Św.: Co się dzieje w Centrum Tradycji Hutnictwa?

          A wy co drugie słowo polityka i o nich. Ileż można. A jak ktoś tu mówił o wyjściu na ulicę i pogonieniu tego to żeście go straszyli jakby zamach stanu szykował. I cytowanie słowa zbrodniarza komunisty co powiedział że każda ręka podniesiona na władzę zostanie odrąbana. Macie syndrom sztokholmski i tyle. Każdy do swojego polityka jedni z lewej drudzy z prawej. A najlepiej byłoby zrobić jak w Szwajcarii demokrację bezpośrednią. I każdy by się mógł wypowiedzieć w kwestii danej ustawy. Co w drodze mobywatela i szyfrowania danych jest wykonalne. Mi przelali 150k za mieszkanie apką bankową i jest ok. To i to idzie zabezpieczyć na tyle by było ok. A nie stado darmozjadów zwanych przedstawicielami. Albo jak już ich tak kochacie i lubicie się dzielić że tyle o nich piszecie to podzielić kraj na pół. Polska A za Panem Prezydentem Karolem Nawrockim do którego nic nie mam poza tym że ma dr ale nie ma hab czyli nie splamił honoru. Dlatego nie każdy dr ma hab bo się nie zgodzi na +18 z profesorami by go mieć na 2gi dzień po obronie dr. A Polska B za tuskienką i waflem bążurem mistrzem kibli i zapchanej kanalizy. I by każdy był zadowolony. Bez waśni kłótni i sporów każdy by miał swojego przedstawiciela i by go słuchał. A co do Pana Karola to wolę takiego co trenuje box i chodzi na siłkę i wyciska 150 na ławeczce niż kolejną praworządną lalunię w garniaku. I powinien on wziąć kolegę od sparingów siłki i meczy na premiera i resztę rządu i parlamentu a nie emeryci z demencją która zjadła doświadczenie jak Pac Man niebieskie potworki i kropki w grze. Szkoda że jest pod butem kaczenki. A taki silny i fajny. A my nie mamy wpływu na to co się dzieje jestem na świecie już 39lat i od kiedy był popis na zmianę jest ten sam syf. Tylko inflacja pompuje ceny i za tym idzie podwyżka świadczeń i płacy minimalnej. Ale tak to kopiuj wklej. I dopóki kaczafi i tuskienka bd żyć to bd jak jest. I na zmianę raz lewo raz prawo. A wy się kłóćcie który lepszy ale beze mnie. Mnie to wali i mam inne problemy na głowie. Że właśnie państwo nas ogranicza przepisami i paragrafami. A sami lecą w miliony jak z aferą Nowaka czy hajsem z Orlenu. A mogli by i nam pozwolić kraść a nie ścigać za bułkę za 35groszy. I każdy byłby równy bez namaszczonych bo ci to też ludzie i też popełniają błędy. Tak samo z lewa i prawa jak i prawnicy sędziowie prokuratorzy strażnicy czy funkcjonariusze. Dlatego ja nie wierzę żadnemu człowiekowi mam swojego przyjaciela z lepszego świata co widzi w 5 wymiarach a nie 3 co mnie tam weźmie jak odejdę z tego. I zna zamiary ludzkości. A tam nima wojen broni przemocy ani tej złej ani tej legalnej do zwalczania złej nazywanej przymusem bezpośrednim. I rzeczy niezbędne do przeżycia są za free a by mieć coś fajnego trzeba dać coś od sb i albo te niezbędne rzeczy produkować albo zapewniać kulturę i rozrywkę czy inne usługi to ja se dam radę z moim doświadczeniem tu. Przynajmniej nie bd dźwigał głośników bo od tego są inne osobniki co widzą w 5D i lubią to i traktują to jako siłkę bo ja jestem zasłaby na to.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Ostrowiec Św.: Co się dzieje w Centrum Tradycji Hutnictwa?

            Już Owsiak był za wolnością i róbta co chceta i organizował największy w kraju festiwal szarpidrutów a teraz pozywa staruszki za hejt bo to groźbami nie było. A jak mi pisał dres od nadpalonego JBLa 10" co chciałem kupić za stówę a wystawiony był za 110 dawaj 50 za lecenie w kulki albo masz wpier.... albo drugi brat ytbera co jest lgbt groził tym samym bo jestem homofobem i wolę babki co mają czym oddychać a nie to mi 2x kazali zablokować na komendzie i nic nie spisali. Nie mówiąc o umorzonych kradzieżach itp. Także takie to prawo jest. I wysłałem dalej epolecony to tak ma być odpisali bo nie było zagrożenia i masz wpier... to może być żart albo wypowiedziane w emocjach i szanse na realizację groźby są takie jak wygrać 6 w lotto. Także żyjmy swoim życiem i nie przejmujmy się polityką bo na nią wpływu nie mamy. Tak jak nie wierzę funkcjonariuszom sędziom prawnikom czy właśnie politykom tak nie wierzę tym co liczyli głosy i tym co są nad nimi i wlepiają kary za ewentualną stronniczość. To są tylko ludzie. I co? Ma mgr czy dr i jest mądrzejszy? Ja mam mgr jaki mam i noszę kable w mcku. Także wykształcenie a inteligencja to co innego. Poza tym intelekt i mądrość nie najważniejsza. Ważne to co masz w sercu i duszy. A do tego siła fizyczna bo mózgiem nie przeniesiesz basu 18".

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -