Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu

Logowanie

- Reklama -

Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.

Ogrzewanie domu o powierzchni około 150 m² - jaki piec kupić?

Ilość postów: 49 | Odsłon: 26791 | Najnowszy post
  • Ogrzewanie domu o powierzchni około 150 m² - jaki piec kupić?

Jaki piec do domku 147m do ogrzewania ja mysle ze na drewno i inne pochodne ale nie znam tematu moze ktos doradzi

Gość_jola
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Ogrzewanie domu o powierzchni około 150 m² - jaki piec kupić?

doradżcie bardzo proszę ,czy może na eco groszek?

Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz

Ja miałam taki dylemat w tamtym roku. Kupiłam piec SAS UWT (górne i dolne spalanie) o mocy 23 kW i jestem bardzo zadowolona. Spalisz w nim praktycznie wszystko miał, węgiel, drewno

seti
        Zgłoś
        Odpowiedz

palenie miału jest szkodliwe, trujesz siebie i innych

Gość_:)
          Zgłoś
          Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4

Odp.: Ogrzewanie domu o powierzchni około 150 m² - jaki piec kupić?

ja mam dom 130 m2 i kupiłem piec sas multi 17kw na eko groszek z dodatkowm rusztem wodnym

Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz

Ja mam 120m2 i kupiłem 15 kw na ecogroszek,tylko z Jarocina a nie z naszego regionu i mam około 1000 pln w kieszeni

Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 6

Najlepiej porozmawiaj z fachowcem, bo tutaj jak widzisz dowiesz się co kto ma w domu i tyle? Żadnej opinii.

Swoją drogą jeżeli dom jest ocieplony i ma nową instalację c.o. to zastanów się nad gazem. Koszt roczny paliwa wyjdzie tyle co eko-groszek albo mniej, a komfort użytkowania bezcenny.

Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz

Masz rację tylko fachowiec,szczególnie ostrowiecki za stawki warszawskie.Poradz się minimum trzech i każdy powie coś innego.Wtedy będziesz miec jasny obraz co kupic.Ja studiowałem pół roku różne fora,przeliczyłem moc grzejników, bojlera,podłogówki,sprawnośc kotła,jlośc wody w układzie,konstrukcje budynku(parterówka ,poddasze,czy 2 piętra)ocieplony czy nie,czy będzie palone 24/h czy tylko przepalane popołudniami i można z dużym przybliżeniem dobrac kocioł samodzielnie.Odnośnie rodzaju paliwa to już decyzja osobista czy wygoda i gaz,czy trochę pracy i kurzu i ecogroszek.Ale napewno gaz wyjdzie drożej niż ecogroszek.Kotła tradycyjnego zasypowego to bym raczej nie polecał,może spala wszystko ale też potrzebuje codziennej obsługi.

Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz

Tak czy siak dobór kotła nie zależy tylko od powierzchni budynku, a jego zapotrzebowania na moc cieplną, albo przelicz to sama (norma 12831 będzie pomocna, plus różne fora) albo poproś kogoś kto się na tym zna. Kocioł dobrany tylko i wyłącznie na powierzchnię oczywiście działać będzie ale może się okazać, że wystarczyłby mniejszy (i tańszy)

Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 10

Wyrobię się z eko groszkiem w pięciu tonach na sezon? I jaka jest cena za tonę?

Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz

Myśle żę 150m2 da rade spokojnie ogrzac 5 tonami ecogroszku przy ocieplonym domu i "normalnej" temp w domu.Opał najlepiej wytestowac samemu kupując po kilka worków,który sie najlepiej sprawdzi.Ceny od 600-1000 zł/t.Moi znajomi w cieplejszych okresach mieszali ecogroszek z owsem i to pozwoliło trochę zaoszczędzic,ja nie próbowałem ale spróbuje.

Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz

Ok. Czyli eko groszek może mnie kosztować nawet 5000 zł pod warunkiem że to będzie tylko 5 ton. Dodatkowo muszę przygotować miejsce do składowania. Zdecydowanie zostaje przy gazie bo wyjdzie to rocznie do 3200-3500 zł z gotowaniem i c.w.u.

Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz

Co do składowania, ja od 3 lat kupuję co tydzień 100 kilo pelletu, tyle ile wejdzie do zasobnika. Pellet bardzo modny w Austrii, powoli wchodzi na polski rynek. Te wszystkie ecogroszki to ściema, wilgotność nawet 25% plus siarka w węglu i masz zasobnik i ślimak do wymiany nawet po jednym sezonie, o kaloryczności już nie wspomnę. Pellet jest suchy, popiołu z tony 10 kilo, możesz pod trawnik wysypać, czysta kotłownia bez kurzu i sadzy. Cena u lokalnych producentów w granicach 590-650zł za tonę. Warto spróbować

Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
              • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 15

Bardzo optymistycznie podchodzisz do gazu żę około 3500 zl/rok,skoro groszek 5000 zł.1000 zł/t to górna półka bardzo kaloryczny,moi rodzice przy dużych mrozach 2 lata temu płacili 1000 miesięcznie za ogrzewanie170 m2 gazem,a tu cena 3500 rok?.

Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz

zależy od pieca, dom 250 metrów, od pazdziernika do marca temp 22 stopnie - nie całe 7 tys - ogrz gaz

Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 17

Ja płacę za gaz rocznie 3 - 3,5 tyś zł za ogrzewanie, gotowanie, ciepła woda. Temp. w domu to 22-23 w dzień w nocy 19-20 stopni dom 185 m2.

Dla niedowiarków mogę zeskanować faktury za 2013.

A pięć ton eko groszku to chyba przy utrzymywaniu temperatury 18 stopni.

Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz

ja tez tyle place za gaz co gosc powyzej ale z ta drobna roznica,ze mam dom ok.90 metrow,tez moge pokazac faktury.Dziwie sie ze ludzie tak sie dowartosciowuja i pocieszaja jaki ten gaz tani.A dodam ze piec mam b.dory i dom ocieplony i c.o. w miedzi i tym podobne, a place dziwnie az tyle...

Gość_ola
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 38

ja paląc gazem płacę rocznie 2400/3200zł w zależności od sezonu. 4 lata.

150m2 i CWU (dziennie 0,65m3 gazu) dla 3 osób. Podane kwoty dotyczą CO +CWU.

temperatura 20 stopni C ( w sypialni 18 C)

Gość_tom
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
11 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

Losowa firma:Dodaj firmę