Ile setek miliardów złotych polski rząd (za PiS-u i przy wsparciu partii opozycyjnych) wydał na walkę z pandemią? Starczyłoby na oddłużenie wszystkich szpitali w Polsce i jeszcze sporo by zostało, ale jak nie wiadomo o co chodzi... to chodzi o walkę z pandemią? http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/jadlodzielnie-i-ksiazkodzielnie/
Znowu trzeba będzie wydać kasę na opracowanie planu naprawczego? Ciekawe, kto wygra konkurs na opracowanie planu naprawczego, a może zwycięzca zostanie wybrany z tzw. wolnej ręki? ;-) Według mnie opracowywanie planu naprawczego powinno należeć zawsze do dyrektora naczelnego placówki, bo to on zarządza tym podmiotem i bierze za to pieniądze.
Lekarze świetnie zarabiają, ale szkoda że ich wynagrodzenia finansowane są z kredytów / pożyczek. Swoją drogą nie rozumiem, dlaczego CUS (MOPS) nigdy nie zaciągał pożyczek, skoro wiecznie brakuje tam pieniędzy.
Hopsa, hopsa...
Nie tylko pożyczkę wzięła, ale też brała przez 3 lata zasiłek pielęgnacyjny z MOPS-u, bo lekarze orzecznicy z PZOON orzekli znaczny stopień niepełnosprawności, mimo to świetnie sobie radziła na stołku starosty.
Oczywiście.
Pamiętamy!
"W dokumencie czytamy: „Obecnie największym zagrożeniem dla kontynuacji działalności szpitala jest przede wszystkim zwłoka w regulowaniu zapłat z tytułu nadwykonań przez Narodowy Fundusz Zdrowia, sięgająca od 6 – 12 miesięcy, a także zapłata za udzielanie świadczeń zdrowotnych nielimitowanych, w tym ratujących życie i zdrowie ludzkie (…)”."
Czyli za pół roku sytuacja może się kolosalnie poprawić i w żaden sposób nie jest to wina ostrowieckiego powiatu? Dobrze rozumuję?
niepewność
"W dokumencie czytamy: „Obecnie największym zagrożeniem dla kontynuacji działalności szpitala jest przede wszystkim zwłoka w regulowaniu zapłat z tytułu nadwykonań przez Narodowy Fundusz Zdrowia, sięgająca od 6 – 12 miesięcy, a także zapłata za udzielanie świadczeń zdrowotnych nielimitowanych, w tym ratujących życie i zdrowie ludzkie (…)”."
Czyli za pół roku sytuacja może się kolosalnie poprawić i w żaden sposób nie jest to wina ostrowieckiego powiatu? Dobrze rozumuję???
niepewność
"W dokumencie czytamy: „Obecnie największym zagrożeniem dla kontynuacji działalności szpitala jest przede wszystkim zwłoka w regulowaniu zapłat z tytułu nadwykonań przez Narodowy Fundusz Zdrowia, sięgająca od 6 – 12 miesięcy, a także zapłata za udzielanie świadczeń zdrowotnych nielimitowanych, w tym ratujących życie i zdrowie ludzkie (…)”."
Czyli za pół roku sytuacja może się kolosalnie poprawić i w żaden sposób nie jest to wina ostrowieckiego powiatu? Dobrze rozumuję??
Starosta Rogalińska zdobywała kwalifikacje zawodowe na Collegium Humanum.