Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Na które ugrupowanie zagłosujesz w wyborach samorządowych?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Mam 26 lat i nie wiem czego chcę od życia. Poradźcie coś, proszę!

Ilość postów: 13 | Odsłon: 2547 | Najnowszy post
  • Mam 26 lat i nie wiem czego chcę od życia. Poradźcie coś, proszę!

    Proszę doświadczone życiowo, mądre osoby o zabranie głosu w sprawie jak odkryć co się lubi w życiu, do czego jest się stworzonym

    Gość_Nikt
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Mam 26 lat i nie wiem czego chcę od życia. Poradźcie coś, proszę!

      Nikt nie pomoże Ci odkryć co lubisz robić, sam musisz to wiedzieć, albo sobie przypomnieć co kiedyś lubiłeś. Jeżeli np lubiłeś chodzić na siłownię to logicznym byłoby wrócić na początek na siłownię, przypominając sobie to co już wiedziałeś. Następnie dalsza edukacja w tym kierunku, studia, kursy, wykłady i przede wszystkim spotkania i rozmowy z ludźmi, którzy mają podobną pasję. Kiedy już będziesz odpowiednio wiele wiedział musisz pomyśleć o zdobyciu praktyki, która zaowocuje wymarzoną pracą.

      Schemat jest podobny, dużo determinacji, dużo nauki, dużo pracy, a na koniec zobaczysz efekt.

      Odnośnie konkretniej pracy to każdy ma jakieś predyspozycje. Jedni wolą pracować na wolnych stanowiskach, inni wolą etat w fabryce. Jedni lubią kontakt z ludźmi, inni wolą jak wszystko zależy od nich. Jedni wolą jak ktoś nimi kieruje, inni tego nie znoszą i nie potrafią się dostosować do określonych reguł.

      Siądź z długopisem w ręku i wypisz swoje zainteresowania, swoje predyspozycje i wyciągnij wnioski. Jeżeli chcesz to napisz coś więcej tu na forum, na pewno ktoś doradzi.

      Gość_ace
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Mam 26 lat i nie wiem czego chcę od życia. Poradźcie coś, proszę!

        Właśnie nie mam żadnych praktycznych umiejętności i zainteresowań :/

        zawsze pociągała mnie jedynie psychologia i duchowość ale przecież z tego chleba mieć nie będę, tym bardziej, że wykształcenia kierunkowego w tym temacie tez nie mam,

        w każdym razie to pytanie tak mnie dręczy że ponad pół roku mija jak nie śpię

        zadaję sobie pytanie, czy nie ma jakiś książek, filmów etc kt. mogłyby pomóc wydobyć z nas co w nas naprawdę się kryje, za czym tak naprawdę tęsknimy

        Gość_Nikt
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Mam 26 lat i nie wiem czego chcę od życia. Poradźcie coś, proszę!

          Skoro podpisujesz sie takim nickiem to jak widze potrzebna jest ci najpierw wizyta u psychologa, musisz jakoś podnieść swoją samoocenę, bo jest ci to potrzebne.

          Być może własnie rozmowa z psychologiem pozwoli ci odkryć to co w tobie najcenniejsze, czego życzę z całego serca.

          wilemo5
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Mam 26 lat i nie wiem czego chcę od życia. Poradźcie coś, proszę!

            chyba znowu Anna i następny wątek na ten sam temat.Ix dziewczyno do specjalisty.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Mam 26 lat i nie wiem czego chcę od życia. Poradźcie coś, proszę!

              Ja mam to samo,nic mi sie niechce,na niczym mi nie zalezy,a to wszystko przez rozstanie

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 6

          Odp.: Mam 26 lat i nie wiem czego chcę od życia. Poradźcie coś, proszę!

          Prawda jest taka, że żadna książka ani film nie załatwi sprawy za Ciebie. Też tak kiedyś myślałam, przegrzebałam setki materiałów, publikacji na ten temat, bo liczyłam, że trafię w końcu na materiał, który odmieni moje życie, zmieni mnie i moje podejście do świata. I wiesz co Ci powiem? Nie stało się nic na co czekałam. Żaden piorun nie strzelił z nieba, nie obudziłam się pewnego dnia zupełnie zmieniona - bo żadna książka, żaden film, żaden nawet psycholog nie załatwi sprawy za Ciebie. To niestety nie działa w ten sposób. Znajdziesz za to w wielu takich materiałach bardzo cenne drogowskazy. Będą one pomocne, ale Ty sama/sam musisz zacząć działać. Inaczej to tak jakby oczekiwać, że zostaniesz świetnym kierowcą, po przerobieniu kursu teoretycznego. Silną wolę, swoją osobowość, determinację trzeba ćwiczyć, nie wystarczy tylko zasilać ich nową wiedzą o tym jak działają.

          ....

          Piszesz, że interesujesz się psychologią ale nie masz w tej dziedzinie wykształcenia. Rozumiem jednak, że już dużo książek przerobiłeś i co?

          Czy któraś w cudowny sposób odmieniła Twoje życie?

          Nie!!!

          A czy zastosowałaś rady, wykonywałaś ćwiczenia, testy zawarte w którejś z tych książek uczciwie?

          Jestem przekonana, że nie.

          Masz już wiedzę, ale nie robisz nic, by ją wykorzystać. Więc zacznij od dziś. Zastanów się co chcesz zmienić, co powoduje, że źle o sobie myślisz. I zacznij działać! Od małych kroków, od małych planów i od małych postanowień.

          @Jeśli np masz żal do siebie o to, że budzisz się za późno (bo wstajesz o 12 a chcałbys o 8) to postanów sobie, że przez najbliższy tydzień będziesz tak robić.

          @Jeśli uważasz, że marnujesz czas przed komputerem, to obiecaj sobie NA TYDZIEŃ ograniczyć korzystanie z tego urządzenia do 1-2 godzin dziennie

          @Jeśli masz słabość do alkoholu/fastfoodów/słodyczy/jedzenia w nocy, to podejmij wyzwanie, by przez NAJBIŻSZY TYDZIEN unikać "zakazanych produktów", itd itp.

          Ważne jest, by wyznaczyć sobie cel mały, krótkoterminowy-na początek. Pozwoli Ci to zobaczyć, że wcale nie jesteś tak beznadziejny jak Ci się wydaje. Zobaczysz, że jeśli tylko sobie coś postanowisz, to potrafisz to osiągnąć.

          Musisz też wiedzieć, że upadki zdarzają się największym osobistościom, gorszy dzień od czasu do czasu trafia się każdemu. Najważniejsze, by nie traktować go jako porażki a chwilową słabość i pomimo potknięcia iść dalej.

          To jedyny sposób, by małymi krokami znaleźć sens i cel. Zaczniesz od zerwania ze złymi przyzwyczajenia, a gdy odkryjesz, że potrafisz, może zechcesz uczyć się np grafiki/języków obcych/technik sprzedaży/zaczniesz brać udział w konkursach itp itd

          Powodzenia!

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 8

          Odp.: Mam 26 lat i nie wiem czego chcę od życia. Poradźcie coś, proszę!

          Przechodziłem przez podobne historie.

          0. Na początek proponuję wybrać się do psychologa. Wiemy, jaki jest stereotyp na temat tej profesji, ale olej to. Idź. Jak potem zobaczysz, psycholog psychologowi nie równy, może musisz podzielić się swoimi rozterkami z kilkoma różnymi. W końcu znajdziesz osobę, która będzie Cię w stanie naprowadzić.

          1. Najprostsza rada (zarazem najtrudniejsza do wykonania): rób to, co chcesz zrobić, co po prostu przychodzi Ci na myśl - dla mnie to jest to czego chcesz spróbować w życiu. Czy polubisz to, czy nie - czas pokaże :) Wypisz sobie wszystko co przychodzi Ci do głowy i zamiast mówić, że chleba nie będziesz z tego miała itp. zacznij myśleć w sposób 'JAK mogę to zrealizować'. Za każdą taką decyzją Twoje poczucie wartości wzrasta i pojawiają się nowe możliwości. Zacznij!

          2. U mnie zdecydowanie pomogło rozdzielenie życia zawodowego od prywatnego. Gruba kreska. Pracuję (czyt. sprzedaję swój czas pracodawcy), żeby pozyskać środki na swoje hobby, plany no i jedzenie i mieszkanie. Miałem kilku pracodawców, swoją firmę, a wszędzie w gruncie rzeczy taka sama .ujnia (a to tzw. 'dobre' stanowiska). Trzeba tyrać i już. Odkąd przestałem się nad tym spinać i napinać, mam zupełnie inną jakość życia. A jaki Ty masz stosunek do swojej pracy?

          Gość_ja
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Mam 26 lat i nie wiem czego chcę od życia. Poradźcie coś, proszę!

            W tym problem, że nie mam pracy i też nie mam pomysłów jak to zmienić, w Ostrowcu nie mogę znaleźć żadnej, nawet stażu, a co do innego miasta to nie mam znajomych/partnera, jestem sama, poza tym kiepska kondycja fizyczna i psychiczna krępuje moje ruchy, najpierw muszę zrobić porządek ze sobą, zacząć spać, sama nie wiem co jeszcze by nabrać sił, dziękuje za Wasz angaż w wątek

            Gość_Nikt
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Mam 26 lat i nie wiem czego chcę od życia. Poradźcie coś, proszę!

              DLACZEGO WKÓŁKO ZAKŁADASZ NA FORUM PODOBNE WĄTKI SKORO LUDZIE JUŻ CI MASE PORAD NAWYPISYWALI TO CZEGO JESZCZE OCZEKUJESZ?SKORO CI NIE POMOGŁO TO IDŹ DO SPECJALISTY

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 11

              Odp.: Mam 26 lat i nie wiem czego chcę od życia. Poradźcie coś, proszę!

              napisz do mnie jestem kasia porozmawiamy czy popiszemy sobie lub się spotkamy na herbacie ,bo musisz zrozumieć że nie jesteś sama z takimi myślami i nastrojami i to zupełnie naturalne... bardzo dobrze że wykonałaś ten najtrudniejszy pierwszy krok czyli poprosiłaś o pomoc to wymaga dużo odwagi....napisz cokolwiek wiem że najtrudniej jest być szczerym wobec najbliższych a rozmowa z obcą osobą przychodzi znacznie łatwiej..ja tak miałam ...więc chętnie pomogę. e-mail: kasia.ostr.10@tlen.pl

              Gość_pestka
              Zgłoś
              Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 12

      Odp.: Mam 26 lat i nie wiem czego chcę od życia. Poradźcie coś, proszę!

      Chcesz pogadać pisz l.ukasz26@o2.pl

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 13

      Odp.: Mam 26 lat i nie wiem czego chcę od życia. Poradźcie coś, proszę!

      wsluchaj sie w siebie i daj sie poprowadzic swojej duszy a ta ci pokaze twoj prawdziwy cel zycia i kim tak na prawde jestes bez wszystkich programow systemowych

      Gość_IGAXXX
      Zgłoś
      Odpowiedz

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
Baltic IT Kamil Terepora
Branża: Komputery
Dodaj firmę