Od paru tygodni grzmi na temat losu spółek na terenie huty celsa.
Ludzie apeluje do was obudzcie się wreszcie i nie dajcie się zastraszać i manipulować sobą.chcecie równouprawnienia a dajecie sterować sobą ludziom z takiej samej gliny za marną zapłate 10zł brutto na godzine!!!
RAZEM MOŻEMY więcej zorganizujmy pikiete i wspólny strajk !!!
Jeśli się zgadzacie proponuje tu się zgadać naforum !!!
proponuje by się zajeły tym związki zawodowe np. opzz solidarność
a co grzmi bo u nas nic nie slychac??!!!
co sie dzieje??wlasne?? a co do zwiazkow zawodowch,,,to te zwiazki se moga...tyle co nic
Ludzie, dam wam dobrą radę, jak macie się organizować to BEZ ZWIĄZKÓW, bo związki są na pasku zarządu.
A co zima idzie? i ludzie śpią jak niedźwiadki i dobrze ! tak trzymać bo komuś w głowie grzmi ha,ha !
Hahaha - związki zawodowe! Dobre :)) Związki zawodowe stoją po stronie pracodawcy, nie pracownika, ba! znam nawet zakłądy, gdzie dyrekcja należy do związków zawodowych, fajnie, nie?
Hutnicol, wątpię, czy ktoś się zorganizuje z Tobą. Jednośc, braterstwo, solidarnośc to dziś wytarte zwroty. Będą woleli leciec do prezesa/dyrektora donieśc, że coś takiego organizujesz, to a może - zwolni ich ostatnich albo jakąś podwyżkę przyszykuje ;)
dziś nie ma solidarności w zakładach pracy czy społeczeństwie. Nie wyjdą jak kiedyś zaprotestować na ulicy. Solidarność wśród ludzi jest, ale wtedy gdy coś się dzieje np. powódź.
człowieku o co ci chodzi???
ZWK pada - totalny brak nowych zamowień, a ty do buntów namawiasz?
aby ratować ZWK najpierw huta zrezygnuje z kooperantów, potem ze spółek będących na hucie, a jak się nic nie poprawi to upadłość...
Potem wróci "łaskawca" były dyrektor i kupi to co zostało za symboliczną złotówkę i nikt juz wtedy nie będzie pamiętał, że " z tonącego okrętu to szczury pierwsze uciekają" ponieważ zostanie bohaterem w mieście stawiając na nogi to co hiszpanie "zniszczyli"
A teraz dla hiszpanów najważniejsze są nowe buty (made in espania), które maja zlikwidować w 100% wypadkowość, no i ciągle Asenta (producja jest tylko dodatkiem do asenty przeszkadzającym w jej poprawnym funkcjonowaniu)
W wypowiedzi z 23:39 jest dużo racji. Co chodzi o produkcję, jest źle, a będzie jeszcze gorzej i to zarówno na ZWK jak i na ZWW.Pracodawca ma kilka etapów redukcji kosztów:
1.Zmniejszenie wynagrodzenia, poprzez likwidację pracy w godzinach nadliczbowych(soboty, niedziele,ruch 3zmianowy).To już jest.
2.Organizowanie dni postojowych, poprzez wykorzystywanie przez pracowników urlopów, odświętówek, postojowego.To już jest.
3.Rezygnacja z outsourcingu(wypowiedzenie umowy spółkom świadczącym usługi)
To jest w trakcie.
4.Ograniczenie zatrudnienia(propozycje "dobrowolnych" odejść, może za jakąś odprawą..)
5.Zwolnienia.
Szóste może mieć kilka scenariuszy.
Obudzić się trzeba i szukać roboty !!!
Za przysłowiową złotówkę to ja to kupię a nie żaden dyrektor
dokładnie ,ich juz całkiem pogięło z tym BHP,naprawde od czasu gdy na wydzialach jest wprowadzone obowiazkowe noszenie okularow ochronnych to ze 3 razy sie potknolem,,,powiecie,ze fajtłapa...??? nie nie...chodzi,o to ze te okularki ochronne sa zrobione z jakiegos plastku czy bog wie z czego, po pierwsze łatwo sie brudza a po drugie załamuja swiatło i kiepsko widac... a co do spółek to faktycznie na ZWK jest masakra:) jest ich pełno..ale ktos musi zarabiac na czyjejs biedzie:)
asenta to jakis zart jest i tyle, bo przy obecnej presji kierownictwa cale to cos zwane asenta i BHP nie ma prawa bytu najpierw mowia powoli bezpiecznie a potem szybko szybko szybko i szlag wszystko trafia ale z tego juz nikt sobie sprawy nie zdaje :) a ludzie nie wyjda bo sie boja jak maja cala rodzine na utrzymaniu
no i skończy się sielanka i branie kasy za nic myśleliście że emerytury sie doczekacie a tu sie zesrało
cokolwiek miales na mysli
kolego o 12 24 pomysl co mowisz jak to padnie to ostrowiec zaoraja! Twoje mieszkanie bedzie warte tyle co 2 m2 w warszawie jesli ktos je kupi... a ja zapraszam do tej sielanki... mikroklimat goracy halas zapylenie ciagly stres ciezka praca ... wiec nie klep glupot...
do gościa 16 12 kolego to był sarkazm a praca na hucie to wiem jak wygląda bo sam pracuje i to na najgorszym wydziele jaki jest na hucie chyba się domyślasz jaki to wydział