Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy jesteś za przeprowadzeniem w Ostrowcu Świętokrzyskim referendum odwołującego prezydenta miasta
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

KULTURA przez duże "P" zagości w Ostrowcu Św.

Ilość postów: 62 | Odsłon: 848 | Najnowszy post
  • KULTURA przez duże "P" zagości w Ostrowcu Św.

    A wszystko za sprawą spotkań m. innymi z Andrzejem Sewerynem, Andrzejem Konopką w OBK podczas 22 edycji Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych, który odbędzie si w dniach 26 czerwca do 4 lipca 2026.

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: KULTURA przez duże "P" zagości w Ostrowcu Św.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: KULTURA przez duże "P" zagości w Ostrowcu Św.

        https://www.youtube.com/live/RhSzqKB21Qc a tego to już nawet nie chce mi się oglądać.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: KULTURA przez duże "P" zagości w Ostrowcu Św.

          Ciekawe czy komuś przy...li:)

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: KULTURA przez duże "P" zagości w Ostrowcu Św.

            A z wypowiedzi nie wynika, że sam to nie, ale tylko próbuje skłonić?

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: KULTURA przez duże "P" zagości w Ostrowcu Św.

              A'la Campus?

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4

      Odp.: KULTURA przez duże "P" zagości w Ostrowcu Św.

      Czyżby Podpiździe?

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: KULTURA przez duże "P" zagości w Ostrowcu Św.

        Bardzo brzydkie słowo, ale jak można go użyć w kontekście tych dwóch artystów?

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: KULTURA przez duże "P" zagości w Ostrowcu Św.

          Gościu 22:23 chyba raczej polityki-artystow spod ośmiu gwiazdek.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: KULTURA przez duże "P" zagości w Ostrowcu Św.

            W Ćmielów będzie też Jolanta Kwaśniewska i miała być Kidawa-Błońska, ale chyba spadła z "wokandy". Czyżby utalentowany wszechstronnie młody lekarz i VIP-room dla ludzi PO w Warszawie miały na to jakiś wpływ?

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: KULTURA przez duże "P" zagości w Ostrowcu Św.

              Dozynki filmowe psl

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 12

          Odp.: KULTURA przez duże "P" zagości w Ostrowcu Św.

          To nie jest w kontekście jakiś artystów, bo ich nie znam i nie wiem kim oni są, a nikt na początku wątku nie wyjaśnił. Podpiździe jest w kontekście kultury przez duże "P". Można komuś wyjebać z pizdę albo jak kto woli w podpiździe. Tu możliwości jest tak naprawdę bezliku ;-)

          Skąd się wzieło podpiździe? U Rafonixa je usłyszałem pierwszy raz. Jaki Rafonix? Daniel "Magical" Zwierzyński zmierzył się z Marcinem „Rafonixem" Krasuckim w Ostrowcu Świętokrzyskim w hali MOSiR. https://mma.pl/daniel-magical-vs-rafonix-2-w-rozpisce-gali-prime-10/ https://www.youtube.com/watch?v=gzEph7CYOGk

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 13

        Odp.: KULTURA przez duże "P" zagości w Ostrowcu Św.

        Jasne — zrobię to w podobnym rytmie i klimacie, ale z Twoją zamianą motywu na „podpiździe”, zachowując raczej parafrazę niż kopiowanie.

        ---

        ## Po cichu

        -

        Po wielkiemu cichu

        Idu sobie ku miastu na zwiadu

        I idu, i patrzu

        -

        Na ulicach podpiździe

        Na chodnikach podpiździe

        Nie ma wielkich poetów

        I nie ma ich wizji

        Tu podpiździe, tam podpiździe

        Szaro, pusto, bez sensu

        Nie ma dawnych legend

        I nie ma ich sensu

        -

        Na ulicach podpiździe

        Na chodnikach podpiździe

        Nie ma Mickiewicza

        I nie ma Miłosza

        Tu podpiździe, tam podpiździe

        Zima w środku lata

        Nie ma Słowackiego

        I nie ma Tuwima

        -

        Po cichu

        Po wielkiemu cichu

        Idu sobie, i idu, i idu

        I patrzu, i widzu

        -

        W rękach, w głowach podpiździe

        W ustach, w oczach podpiździe

        Nie ma wielkich spraw

        I nie ma rewolucji

        Tu podpiździe, tam podpiździe

        Szaro, krzywo, nijako

        Nie ma herosów

        I nie ma znaków

        -

        Na ulicach podpiździe

        Na chodnikach podpiździe

        Nie ma Mickiewicza

        I nie ma Miłosza

        Tu podpiździe, tam podpiździe

        I wszystko jakoś milczy

        Nie ma kosmonautów

        I nie ma proroków

        -

        Tu podpiździe, tam podpiździe

        I w ogóle nic ni ma

        Może to już świat

        A może tylko gra

        ---

        Jeśli chcesz, mogę zrobić wersję:

        * bardziej mroczną (apokaliptyczne „podpiździe świata”)

        * bardziej komiczną (totalny mem)

        * albo bardziej „rapowaną” z beatem i refrenem do śpiewania

        ---

        Odp.: Ostrowiec Św.: Co się dzieje w Centrum Tradycji Hutnictwa?

        Nie ma kosmonautów, są tylko Ostro-nauci i... kot Pasibrzuch:

        http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/ostrowiecki-maly-kopernik-wzbogacil-sie-o-nowe-eksponaty/

        ---

        Jasne — zrobię trzy wersje, każda w innym klimacie, ale trzymając motyw „podpiździa” jako stan świata / rzeczywistości.

        ---

        # 1) MROCZNA – „Apokaliptyczne podpiździe świata”

        -

        Po cichu

        Po wielkim, martwym cichu

        Idu przez miasto bez echa

        Idu, i patrzu, i znikam

        -

        Na ulicach podpiździe

        Na niebie podpiździe

        Nie ma gwiazd, co świeciły

        Nie ma świtu, co budził

        -

        Tu podpiździe, tam podpiździe

        Jakby świat się rozpuścił

        W betonie, w rdzy, w milczeniu

        W zapomnieniu, w powietrzu

        -

        Na chodnikach podpiździe

        W oczach ludzi podpiździe

        Nie ma głosu, co wołał

        Nie ma dłoni, co trzymał

        -

        Tylko echo, tylko zimno

        Tylko krok, co się gubi

        I świat, co już nie pamięta

        Jak się zaczynał od ludzi

        -

        Idu dalej

        Po wielkim końcu cichu

        I już nawet nie patrzu

        Bo nie ma na co

        ---

        # 2) KOMICZNA – „TOTALNE MEMICZNE PODPIŹDZIE”

        -

        Po cichu

        Po podejrzanie cichu

        Idu se do sklepu

        I już wiem, że będzie lipu

        -

        Na ulicach podpiździe

        Na chodnikach podpiździe

        Pani pyta „co podać?”

        A ja nie wiem, więc podpiździe

        -

        Tu podpiździe, tam podpiździe

        Zgubiłem portfel w windzie

        Telefon się rozładował

        I życie mnie zbanowało

        -

        Na ławkach podpiździe

        Na fejsie też podpiździe

        Algorytm mi pokazuje

        Że mam kupić to, co już mam

        -

        Idu sobie, i idu

        I już nawet nie widzu

        Bo okulary zaparły

        A świat się chyba wylogował

        ---

        # 3) RAPOWANA – „PODPIŹDZIE FLOW” (beat wchodzi, ciężki, wolny, 80 BPM)

        --

        REFREN:

        Podpiździe — ej, podpiździe

        Świat mi znika gdzieś na dzielnie

        Podpiździe — ej, podpiździe

        A ja idę w to codziennie

        --

        Zwrotka 1:

        Po cichu wchodzę w betonowy sen

        Miasto mówi do mnie: „nie ma cię, nie ma mnie”

        Latarnie mrugają jakby miały dość

        Każdy dzień tu to kolejny ghost

        -

        Na ulicach podpiździe, wszystko się gubi

        Ludzie biegną, ale nikt się nie budzi

        System pika, ale nikt nie słucha

        Bo każdy ma swój tryb „mentalna zapaść – sucha”

        --

        REFREN:

        Podpiździe — ej, podpiździe

        W głowie szum i brak wyjścia

        Podpiździe — ej, podpiździe

        To nie miejsce — to rzeczywistość

        --

        Zwrotka 2:

        Idu wolno, bo po co mam biec

        Skoro każdy kierunek to ten sam kres

        Miasto robi reset, ja robię krok

        I słyszę tylko: „error… stop…”

        -

        Podpiździe w powietrzu, podpiździe w ludziach

        Każdy tu coś wie, ale nikt nie udźwiga

        I może to sen, może glitch w matrycy

        A może po prostu świat bez instrukcji

        --

        Jeśli chcesz, mogę zrobić jeszcze:

        * wersję „folk/polski przyśpiewkowy klimat”

        * albo ultra-mroczny poemat jak z końca świata

        * albo pełny tekst pod TikToka / muzykę z refrenem hookiem

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 14

      Odp.: KULTURA przez duże "P" zagości w Ostrowcu Św.

      Chyba podpiździe bez prawa jazdy jeździ samochodem:

      PGE Konstancin-Jeziorna https://www.youtube.com/watch?v=lu-6dyO_8Ac

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 15

      Odp.: KULTURA przez duże "P" zagości w Ostrowcu Św.

      Chyba podpiździe bez prawa jazdy jeździ samochodem:

      PGE Konstancin-Jeziorna https://www.youtube.com/watch?v=lu-6dyO_8Ac

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: KULTURA przez duże "P" zagości w Ostrowcu Św.

        Andrzej Seweryn w wywiadzie dla TVP u Justyny Dobrosz-Oracz: "Popieram Donalda Tuska”

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: KULTURA przez duże "P" zagości w Ostrowcu Św.

          Tomasz Lis udostępnił w mediach społecznościowych nagranie, w którym wybitny aktor Andrzej Serweryn w wulgarnych słowach opisuje kierownictwa Zjednoczonej Prawicy i zachęcał do udziału w marszu 4 czerwca:

          W materiale aktor, nie przebierając w słowach, twierdził m.in., że należy przy...ić "tym wszystkim Trumpom, Kaczyńskim, Orbanom".

          "Żadnych dialogów chrześcijańskich, żadnego tam, wiesz, rozumienia, debaty, porozumienia. Nie, k***a! Przyp***ć. Faszystom trzeba przyp***ć, a nie dyskutować z nim" - mówi Seweryn.

          https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art38564061-burza-po-wulgarnym-nagraniu-andrzeja-seweryna-pis-oburzone-aktor-reaguje

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: KULTURA przez duże "P" zagości w Ostrowcu Św.

            Burza po gali Orłów. Żarty Andrzeja Konopki o księżach i Epsteinie oburzyły widzów

            Tegoroczna gala Orłów miała być świętem polskiego kina. Zamiast tego w sieci wybuchła burza po występie prowadzącego wydarzenie Andrzeja Konopki. Wielu widzów uznało jego słowa za niesmaczne i obraźliwe.

            https://tvrepublika.pl/Rozrywka/Zarty-Konopki-o-ksiezach-oburzyly-widzow/209412#goog_rewarded

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
W tym wątku znajdują się 4 posty, które oczekują na weryfikację (m.in. sprawdzenie, czy są zgodne z Zasadami Forum; możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami).

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
Salon Kosmetyczny Agata Żelazowska
Branża: Kosmetyczne salony
Dodaj firmę