Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy jesteś za przeprowadzeniem w Ostrowcu Świętokrzyskim referendum odwołującego prezydenta miasta
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Kto pamięta…? :-)

Ilość postów: 445 | Odsłon: 56868 | Najnowszy post | Post rozpoczynający
                      • Odp.: Kto pamięta…? :-)

                        Nic nikogo nie - POGŁO - myśmy synku wtedy ŻYLI ! czy to ci podoba się czy nie , zapamiętaj , jesteś potomkiem kogoś , kto wtedy żył . Nikt tu nie pochwala komuny , ale nie zaprzeczysz , że tak jak i ty , mieliśmy - NASZĄ MŁODOŚĆ . jak śmiesz w ten sposób wyrażać się !

                        Gość_Stary z Ostrowca
                        Zgłoś
                        Odpowiedz
                        • Odp.: Kto pamięta…? :-)

                          nie jestem synkiem miałem młodosc w tych czasach i pamietam te kolejki,a kto pamieta kolejki za wódką w okienku na młynskiej?

                          Gość_acha
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Kto pamięta…? :-)

                          Toś biedaku nie miał młodości, nie przeżywałeś wówczas życia jako młody człowiek ? Obce ci były sprawy dorastania , patrzenia na świat jaki jest bez tej całej otoczki jaka przychodzi z czasem ? Już wiem ! Tyś od razu był polytykem !

                          Ja pamietam jeszcze biedę i niedostatki II wojny i tą biedę po , ale młodość to dar , który szybko przemija . Nie przeżywałeś tego? Przecież inaczej wtedy pachniał maj ...nic ci to nie ,mówi?

                          Zastanów się , nie miałeś dziewczyny , nie byłeś zakochany ?

                          Nie miałeś przyjaciół . Czy jeno kolejki za wódą utkwiły ci w pamięci ? Współczuję ci , naprawdę ! Ale pozdrawiam CIĘ !

                          Gość_Stary z Ostrowca
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Kto pamięta…? :-)

                          Dla mlodych bieda to jest teraz jak im rodzic i-poda nie kupi

                          pismen
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 107

                      Odp.: Kto pamięta…? :-)

                      To jest też opisane w tej książeczce . I kino " Hutnik " i " Przodownik "

                      Szkoda , że nie poszła ta książeczka do szerszego czytelnika .

                      Gość_stary
                      Zgłoś
                      Odpowiedz
                      • Odp.: Kto pamięta…? :-)

                        Pamiętam drugi, duży, pasażerski samolot na Pułankach. Dziś zostały tylko cokoły, na których był posadowiony.

                        Gość
                        Zgłoś
                        Odpowiedz
                      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 110

                        Odp.: Kto pamięta…? :-)

                        Pamiętacie buczenie syren hutniczych-zawsze o 6-tej,14-tej i 22-giej .Pamiętacie festyny w parku miejskim,hutniczym,na Bielinach i na Gutwinie ? To nasza młodość i świetność naszego Ostrowca

                        Gość_miro
                        Zgłoś
                        Odpowiedz
                      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 111

                        Odp.: Kto pamięta…? :-)

                        Staw i laka u p.Ruska(chyba byl wlascicielem)kiedys koniec ul.Reja.W lecie calymi popoludniami pilka,zima zas lodowisko na stawie.Pamietam rowniez Pierwsza Komunie w ogrodzie obok plebanii przy Okolnej.Byly paczki i herbatka i czy biedniejsze dziecko,czy bardziej zamoznych rodzicow wszystkie byly szczesliwe.A dzis?

                        Gość
                        Zgłoś
                        Odpowiedz
                        • Odp.: Kto pamięta…? :-)

                          A zapach pewexu?

                          izabela77
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Kto pamięta…? :-)

                          Pamiętam jeszcze kino Bajka w Częstocicach.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Kto pamięta…? :-)

                          A w Denkowie było kino " Zorza " . Jeździliśmy tam na filmy bo czasem tam wyświetlano tam inne niż w " Hutniku" cz w "Przodowniku " . Pamiętam " Planetę małp " , byliśmy całą paczkę , a później piechotką do centrum .

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 333

            Odp.: Kto pamięta…? :-)

            ...pierwsze spodnie kupiłem w Starachowicach w PEWEXE.8 dolarów,kurtka 12.W Ostrowcu pewexu jeszcae nie było.

            Gość_krzysiek
            Zgłoś
            Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 116

      Odp.: Kto pamięta…? :-)

      nostalgia.... stare czasy...

      ale mnie zastanawia, dlaczego niejaki pismen, altywnie udzielający sie w wielu wątkach, tutaj nie ma nic do powiedzenia... ledwo dwa posty zupełnie bez ładu i składu.... takie jakieś bez życia zupelnie...

      czyżby nie miał wspomnień ?

      Gość_HutMen
      Zgłoś
      Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 118

      Odp.: Kto pamięta…? :-)

      bar rybka na siniejskiej jest teraz na targowicy i nadal ma nazwę smakosz. Pierw chodziłem na siniejską jeszcze z rodzicami a teraz ze swoimi dzieciakami na targowicę smak od 35 lat ten sam :)

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Kto pamięta…? :-)

        Bo Ostrowiec ma swoje , niezniszczalne smaki . Jak głosi stara legenda , kto się napił ostrowieckiej wody , nigdy jej smaku nie zapomni . Ale to bardzo stara legenda . Każdy ma swoje wspomnienia , jeden pamięta to , drugi co innego ale Ostrowiec jest zawsze ten sam , zmienia się , rozwija . choć już nie ma tego co było jego istotą , nie ma starej huty ale pozostało społeczeństwo , mieszkańcy i oni stanowią sedno i jądro tej ... ostrowieckości . Dobrze jest powspominać , każde pokolenie będzie to po latach czynić .

        Gość_ktoś
        Zgłoś
        Odpowiedz
123456791112 ... 22232425
Przejdź do strony nr
8 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -