W sobotę podczas trwającej w Baku 43 sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa zapadła decyzja o wpisaniu Krzemionek Opatowskich na listę UNESCO.
Region pradziejowego górnictwa krzemienia pasiastego, jakiego dotyczył wniosek do UNESCO obejmuje neolityczne kopalnie krzemienia pasiastego i związaną z nimi pradziejową osadę. Poza Krzemionkami są to kopalnie "Borownia" i "Korycizna" oraz neolityczna osada na wzgórzu Gawroniec koło Ćmielowa. Krzemionki Opatowskie Kopalnie krzemienia pasiastego w Krzemionkach odkrył w 1922 roku urodzony w Ostrowcu geolog profesor Jan Samsonowicz.
Na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO jest ponad tysiąc obiektów. Z Polski to między innymi krakowskie Stare Miasto, zamek w Malborku, drewniane cerkwie, Puszcza Białowieska, wrocławska Hala Stulecia. Lista światowego dziedzictwa powstała, aby zapewnić właściwą ochronę najcenniejszym przykładom dziedzictwa ludzkości.
Co z tym szczęściem zrobią decydenci? Czy zwycięży mądrość czy polityko-biznes?
Sadząc po składzie uczestników debaty dziś w Radio Ostrowiec będzie chciało zwyciężyć to drugie.
Nie wiem czy dobrze słyszałem, ale były marszałek Jarubas, a nie obecny marszałek był zaproszony do rozmowy?
To chyba dobrze nie wróży. Pan Lichota mówi aby uchronić ten projekt przed wpływami niepożadanymi, a pani starosta poparła, ale jednocześnie stwierdziła, że nic w tej chwili nie można zrobić, a pieniądze już za chwile będą potrzebne.
Nie trzeba być szczególnie inteligentnym, żeby odczytać iż chodzi tu o PIS. Bez komentarza.
Głupawy uśmieszek musi okraśić i tę informację.
Czyli PIS (bo o to chodzi) ma się nie wchrzaniać w ten interes. Ma tylko pieniądze dawać ! Przyznam, nie znam takich praktyk. To trochę bezczelne.
Taka jest właśnie opozycja. Bezczelna na maksa.
Był jeszcze jeden genialny pomysł (!), aby zmienić nazwę Krzemionek opatowskich. Zasugerował to pan prezydent Ostrowca ale głośno o tym powiedział pan Lichota, np. na Krzemionki świętokrzyskie. Niech one będą ostrowieckie, bałtowskie, bodzechowskie itd.
To tak jakby Ojcowski Park Narodowy po wpisaniu na listę Unesco przemianować na Częstochowski.
Kto poza ludźmi ze świętokrzyskiego będzie wiedział, że to te same Krzemionki.
Weź się za robotę i "podeprzyj".
Twoje metody działania to ubeckie metody działania
Taki dom/ królestwo wewnetrznie skłócone, by się nie ostał/o ( szerzej w Ewangelii św. Marka, roz. 3, wersety od 24 do 25)....czytaj UBek nie mógłby "kłócić" się sam ze sobą, bo działałby na swoją szkodę. Ty występujesz przeciwko mnie, bo cię "uwieram" i tajemnicą Poliszynela jest - z jakiego powodu. Powód zawsze jest ten sam ( szerzej w Ew. wg. św. Jana, 15, 18-25)..
Też zostaniesz objęty projektem Felice123 OD NOWA
He he he Felice bawisz się jak kot z myszką.
To sukces starosty Z.Dudy senatora I.Rusieckiego i minister Gawin - wszyscy to PiS czyli ma być cisza ,żadnych sukcesów ,jest tragicznie
Tuż przed roztrzygnięciem nagle powołano nową p.o. obowiązki dyrektora Krzemionek, związaną z PO, w wyborach na burmistrza Kunowa popieraną przez PSL.
To przypadek czy fetowanie zwycięstwa miało odbyć się we własnym gronie ?