Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


Logowanie

Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Który z pomysłów na zagospodarowanie terenu po bazie MPK najlepiej Ci odpowiada
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.
            • Odp.: Koronawirus czy medialna epidemia?

             Profilaktyka

             Zalecenia profilaktyczne:

             Często myć ręce, ciepłą wodą i mydłem, szczególnie przed jedzeniem, po wydmuchaniu nosa, kaszlu lub kichaniu, przez co najmniej 30 sekund, i po wydmuchaniu nosa, kaszlu lub kichaniu szczególnie po kontakcie z osobami chorującymi lub ich otoczeniem. Kran zakręcić przez chusteczkę. Gdy mydło i woda nie są łatwo dostępne, należy dezynfekować ręce z co najmniej 60% objętościowym alkoholem.

             Unikać dotykania nosa, oczu, lub ust nieumytymi rękami.

             Unikać bliskiego kontaktu z chorymi wykazującymi choroby układu oddechowego.

             Wystarczająco długo gotować mięso, ryby i owoce morza.

             Zabezpieczać się w czasie kontaktu ze zwierzętami hodowlanymi oraz zwierzętami dzikimi.

             Zasłaniać nos i usta chusteczką higieniczną podczas kichania lub kasłania.

             W placówkach opieki zdrowotnej należy wzmocnić standardowe praktyki zapobiegania i kontroli zakażeń w szpitalach, zwłaszcza na oddziałach ratunkowych[142][143][144][145][146].

             Noszenie masek chirurgicznych przez osoby zdrowe jest skuteczne tylko wtedy, gdy są stosowane w połączeniu z częstym myciem dłoni płynami do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu lub mydłem i wodą[147]. Środkiem prewencyjnym pozostaje kwarantanna osób zakażonych wirusem, mająca na celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa[148].

             Policjanci na lotnisku Wuhan-Tianhe z założonymi maseczkami ochronnymi

             Pojawienie się wirusa zwróciło uwagę na wirusy odzwierzęce[149]. Przeniesieniu się wirusa sprzyjają takie obecne w Chinach czynniki, jak wzrost liczebności populacji, wylesianie, urbanizacja, zmiana klimatu, aspekty związane z produkcją żywności i trzymaniem zwierząt, a w końcu mutacja. Po poprzednich epidemiach zoonoz wirusowych rząd Chin podjął działania przeciwdziałające powtórzeniu się sytuacji[150]. Li i współpracownicy zwracają uwagę na ograniczony charakter dotychczas podjętych działań mających zapobiec przenoszeniu się chorób wirusowych z innych gatunków zwierząt na człowieka[149].

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Koronawirus czy medialna epidemia?

             Nawet nie będę czytał tych bzdur foliarzy.

             Takie pytanie do malczików - jak ten wirus to taka ściema, to dlaczego wasz Korwin-Mikke nie przyszedł dziś na posiedzenie Sejmu?

             Ciemniak13
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Koronawirus czy medialna epidemia?

             Ciemniak zakupy dostarczone?

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Koronawirus czy medialna epidemia?

             Drogi szerzenia infekcji

             20 stycznia 2020 r. Narodowa Komisja Zdrowia Chin ogłosiła, że możliwe jest przekazywanie wirusa z człowieka na człowieka[32][33], zwłaszcza gdy dwie osoby są ze sobą w bliskim kontakcie (odległość mniejsza niż 1,8 m[34] lub odległość mniejsza niż 1–2 m[35]). Uważa się, że rozprzestrzenia się on podobnie jak inne patogeny chorób układu oddechowego drogą kropelkową[14][34][35][36]. Do tej pory wirus został wykryty w wydzielinie z nosa i gardła, w plwocinie, stolcu, cieczy łzowej i krwi[37][38][39].

             Singapurscy naukowcy zalecają traktowanie kału jako zakaźnego w oparciu o wykrycie wirusa w kale oraz zakaźnego wirusa SARS-CoV w ściekach z dwóch chińskich szpitali podczas pandemii SARS 2002/2003. Aby wykluczyć możliwość infekcji fekalno-oralnej oprócz infekcji kropelkowej i inhalacyjnej, konieczne są dalsze badania zarówno dróg wydalania wirusa przez pacjenta, jak i potencjalnych zanieczyszczeń środowiskowych[40]. W badaniu na niewielkiej grupie osób wykazano, że wysokie miano wirusa na tekstyliach i powierzchniach przedmiotów można wykryć w sypialniach i łazienkach osób zakażonych koronawirusem nawet metodą PCR. Ograniczeniem badania był brak hodowli wirusów w celu wykazania ich żywotności, zatem zakaźność nie została ostatecznie udowodniona, ale autorzy badania zakładają na podstawie swoich wstępnych wyników, że prawdopodobne jest przeniesienie wirusa przez zakażone przedmioty[41].

             Na podstawie analiz ilościowych badań RT-PCR nosowej części gardła (nasopharynx) chińscy naukowcy wywnioskowali, że wirus, podobnie jak grypa, może być przenoszony również drogą wziewną (powietrzną)[42][43]. U 17 badanych pacjentów z objawami choroby miano wirusa w nosie było wyższe niż w gardle, a występowanie szczególnie w górnych drogach oddechowych odróżnia SARS-CoV-2 od wirusa wywołującego SARS[42]. Testy pacjentów z obszaru Monachium nie wykazały wirulencji z próbek kału pomimo wykrycia RNA wirusa. Miano wirusa w nosogardzieli było jednak 1000 razy wyższe niż w znanych wcześniej chorobach wywołanych koronawirusami, takimi jak SARS i MERS[44]. Dowodzi to, że wirus replikuje się już w górnych drogach oddechowych, chociaż w głębszych obszarach płuc może wchodzić w fuzję z komórkami gospodarza i namnażać się poprzez wiązanie z receptorem błonowym ACE-2 (konwertaza angiotensyny 2; kininaza II) dzięki domenie wiążącej receptor (ang. Receptor Binding Domain) zakodowanej w białku fuzyjnym S (ang. Spike) wirusa SARS-CoV-2. Prowadzi to do założenia, że sam wirus zawiera proteazę furynopodobną, która jest niezbędna na etapie cięcia enzymatycznego (ang. Cleaving) w celu wejścia do komórki gospodarza i następnie replikacji w niej[45][46].

             Nie jest jasne, czy transmisja wirusa odbywa się poprzez kontakt z zanieczyszczonymi powierzchniami i przedmiotami[34]. Analiza 22 badań dotyczących przeżywalności koronawirusów istotnych z medycznego punktu widzenia (takich jak SARS-CoV i MERS-CoV) na powierzchniach pokazuje, że wirusy te mogą utrzymywać się na powierzchniach materiałów wykonanych z metalu, szkła lub tworzywa sztucznego do dziewięciu dni w temperaturze pokojowej. Pozostają jednak zakaźne przez średnio cztery do pięciu dni. Jednocześnie mogą one zostać inaktywowane odpowiednimi środkami dezynfekującymi. Według naukowców zaangażowanych we wspomniane badania odkrycia te można zastosować do SARS-CoV-2[47][48].

             W badaniu z udziałem dziewięciu pacjentek, które były zakażone SARS-CoV2 w ostatnim trymestrze ciąży, każde z dziewięciorga dzieci okazało się wolne od infekcji wirusem po urodzeniu przez cesarskie cięcie. Na tej podstawie autorzy badania stwierdzili, że wirus nie przenosi się w łonie matki[49]. Do 6 lutego 2020 roku chińskie instytucje zdrowia publicznego zarejestrowały tylko dziewięcioro niemowląt, u których wykazano dowody na obecność wirusa. Autorzy badania za możliwą przyczynę tej niewielkiej liczby wskazują stosunkowo dużą liczbę przypadków skąpoobjawowych wśród dzieci, a także niedostateczny system raportowania przypadków[50].

             Ponieważ SARS-CoV-2 jest uznawany za wirus odzwierzęcy, przypuszcza się, że możliwa jest transmisja pomiędzy niektórymi zwierzętami i ludźmi[14][15][51]. Jednocześnie Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że nie ma wystarczających dowodów na to, że zwierzęta domowe, takie jak koty czy psy mogą zarazić się koronawirusem[52].Dyskusyjny jest pojedynczy przypadek z 28 lutego 2020 roku "lekko pozytywnego" wyniku testu na COVID-19 u psa w Hongkongu, przy czym w oświadczeniu wydanym przez Ministerstwo Rolnictwa, Rybołówstwa i Rezerwatów Przyrody Hongkongu (ang. Hong Kong Agriculture, Fisheries and Conservation Department) oświadczono o braku dowodów na możliwość infekcji COVID-19 u zwierząt domowych czy możliwości przeniesienia infekcji ze zwierzęcia domowego na człowieka[53].

             Mydło inaktywuje wirusa poprzez niszczenie jego otoczki lipidowej[54][55]. Badania potwierdziły również skuteczność środków dezynfekujących na bazie alkoholu w walce z SARS-CoV-2[56].

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 815

   Odp.: Koronawirus czy medialna epidemia?

   Poziom dezinformacji i manipulacji sięgnął zenitu. Nawet Goebbels by był zdziwiony.

   Admin@
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: Koronawirus czy medialna epidemia?

    Globaliści inscenizują „pandemię” koronawirusa, bo jest to ich pretekst do wdrażania własnych, od dawna zaplanowanych działań. Oczywiście w tej układance spiskowej jest wiele elementów, ale wszystkie one prowadzą do tego samego rezultatu – niezrównanego zablokowania planety Ziemia. Bo, czy jest jakiś inny, lepszy sposób na uwięzienie ludzkości tak szybko i skutecznie, jak ustanowienie medycznego stanu wojennego?

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Koronawirus czy medialna epidemia?

     Petycja-zgony

     Petycja skierowana do Ministra Zdrowia, Łukasza Szumowskiego.

     Link do podpisania petycji online:

     [https://www.petycjeonline.com/damy_danych_o_wszytkich_zgona…](https://www.petycjeonline.com/damy_danych_o_wszytkich_zgonach_w_polsce_nie_tylko_covid?fbclid=IwAR0sAc-I12WX3r17WhzpfJUJh7Ew_iqwoseMr9DZDeLwO3lhZmE30hPUv2I)

     W sytuacji kryzysowej spowodowanej koronawirusem, media mają pożywkę dla swojego biznesu i podsycają emocje, siejąc strach, panikę i niepewność. Rządy podejmuje coraz to ostrzejsze środki, które powodują chaos społeczny i gospodarczy.

     Polski rząd, podobnie jak inne, podają tylko zachorowania i zgony dotyczące Koronawirusa (COVID19), a nie podaje liczby pozostałych zgonów. To sprawia, że tak naprawdę nie wiemy, czy faktycznie więcej ludzi umiera, czy nie. [https://panbartek.pl/petycja-zgony/…](https://panbartek.pl/petycja-zgony/?fbclid=IwAR14WPKSCIOSbmo32qNCqk_BDA-Bb57pWF9bYoL-lT_Z0-uq3pRmk4Wlinw)

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
   • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 824

    Odp.: Koronawirus czy medialna epidemia?

    Admin co wg. ciebie jest tą dezinformacją i uzasadnij.

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Koronawirus czy medialna epidemia?

     Zobacz jak manipulują media! Podają we Włoszech zgony WSZYSTKIE, udary, zawały wszystko podciągają pod korona, mówie o tym od killu dni.

     https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2663208840473360&id=100003528099382

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: Malcziki uciekają przed "fikcyjnym" wirusem.

      Czy Korwin Mikke już pojawił się w Sejmie, czy uciekł przed "fikcyjnym" wirusem?

      Ciemniak13
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Malcziki uciekają przed "fikcyjnym" wirusem.

       jednego do sejmu mieli wpuścić? zastanow sie zanim palniesz kolejna glupote.

       Gość
       Zgłoś
       Odpowiedz
       • Odp.: Malcziki uciekają przed "fikcyjnym" wirusem.

        Malczik - nie wiem co brałeś, ale wyraźnie ci szkodzi.

        "Janusz.Korwin.Mikke

        @JkmMikke

        Wyraźnie napisałem (dla umiejących czytać), że naturalna selekcja polega na tym, że słabi, chorowici, głupi i nieprzezorni wylatują.

        Posiedzenie Sejmu było KONIECZNE; musiało być na nim 231 posłów, by legalnie uchwalić, że można robić obrady on-line. Do tego nie byłem potrzebny. "

        Ciemniak13
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Malcziki uciekają przed "fikcyjnym" wirusem.

         to był online, sam miał siedzieć w ławie?

         Gość
         Zgłoś
         Odpowiedz
         • Odp.: Malcziki uciekają przed "fikcyjnym" wirusem.

          Ile masz lat? 5?

          Ciemniak13
          Zgłoś
          Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 843

       Odp.: Malcziki uciekają przed "fikcyjnym" wirusem.

       Wypuścili Bosaka, bo bardziej medialny, a przecież nie zgadzając się na wczorajsze procedowanie internetowe, tylko o możliwość promowania się przy mównicy sejmowej (nawet na koronawirusie), tak Konfederacji, jak i PO -chodziło.

       Felice123
       Zgłoś
       Odpowiedz
       • Odp.: Malcziki uciekają przed "fikcyjnym" wirusem.

        Z dnia na dzień dzieli mnie z Konfederatami coraz większą przepaść - kiedy czytam ludzi, których mam jako znajomych na Facebooku, że oni nie widzą problemu z poświęceniem ludzi, byle tylko ich interesy kwitły, to niedobrze mi się robi.

        Jeszcze raz powtórzę : NSZ była przeciwna wybuchowi powstania warszawskiego i każdej nieprzygotowanej akcji, gdzie z kilofami kazano ludziom atakować stanowiska karabinów maszynowych (taki rozkaz wydał Chruściel żołnierzom AK), ponieważ twierdziła, że życiem Polaków nie wolno nikomu szafować.

        Natomiast chęć poświęcenia tysięcy Polaków dla ich biznesu przypomina mi bardziej słowa Stalina: "Śmierć jednostki to tragedia, milionów - to już tylko statystyka".

        Ciemniak13
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Malcziki uciekają przed "fikcyjnym" wirusem.

         Zawsze myślałam, że przy prowadzeniu działalności gospodarczej - to definicyjne ryzyko- dotyczy ryzykowania własnymi dobrami przedsiębiorcy (czy to materialnymi, czy też pozostałymi), a nie życiem i zdrowiem innych, którzy do wytwarzania dóbr się przyczyniają jako pracownicy, z których liberałowie - w czasie epidemii - chcieliby zrobić niewolników, których zdrowie i życie nie znaczy nic...liczy się tylko kasa, kasa, kasa. Pan Bosak wczoraj w sejmie, zdaje się, widział głównie problemy bogatych/przedsiębiorców.

         Felice123
         Zgłoś
         Odpowiedz
1234 ... 434446484950515253
Przejdź do strony nr
6 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

Losowa firma:
Consenso Sp.z o.o.
Branża: Kursy, szkolenia
Dodaj firmę