Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy Polska wyjdzie z UE.
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

KFC jak są skonstruowane umowy pracowników?

Ilość postów: 27 | Odsłon: 777 | Najnowszy post
 • KFC jak są skonstruowane umowy pracowników?

  Widzę ofertę pracy w Ostrowieckim KFC i napisane jest, że umowa o pracę dopiero po przepracowaniu 3 miesięcy. Na jakiej zasadzie jest tam oferowana umowa zlecenie i jak jest ona skonstruowana? Czy aby zatrudnienie nie wypełnia cech stosunku pracy?

  Zgodnie z art. 22 Kodeksu pracy przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez niego, a pracodawca - do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem.

  Zatrudnienie w warunkach określonych powyżej jest zatrudnieniem na podstawie stosunku pracy, bez względu na nazwę zawartej przez strony umowy.

  Dodatkowo nie jest dopuszczalne zastąpienie umowy o pracę umową cywilnoprawną przy zachowaniu warunków wykonywania pracy określonych powyżej.

  Zasady zawierania umów cywilnoprawnych, do których zaliczane są umowa zlecenia oraz umowa o dzieło, uregulowane są przepisami Kodeksu cywilnego. Decydujący wpływ na to, czy mamy do czynienia ze stosunkiem pracy, ma nie nazwa umowy zawartej między stronami, lecz warunki w jakich faktycznie jest świadczona praca.

  "Najważniejszą cechą odróżniającą umowy cywilnoprawne od umowy o pracę jest brak podporządkowania wykonawcy powierzającemu pracę. To oznacza, że osoba zatrudniona na podstawie umowy zlecenia nie może pracować w godzinach i miejscu ściśle wyznaczonych przez pracodawcę i podlegać przełożonym tak, jak pracownik.

  Pracodawca zawierający umowę cywilnoprawną w warunkach, w których powinna być zawarta umowa o pracę, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności z tytułu popełnienia wykroczenia przeciwko prawom pracownika. Jest to zagrożone karą grzywny od 1000 zł do 30 000 zł."

  Gość
  Zgłoś
  Odpowiedz
  • Odp.: KFC jak są skonstruowane umowy pracowników?

   Nie marudź. Sam pracuję na umowie zlecenie już 2 lata. Pracę mam jak na etacie, ale nie narzekam. Mam więcej plusów niż minusów.

   Gość
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: KFC jak są skonstruowane umowy pracowników?

    14:15 ciekawe czy więcej plusów będziesz miał na stare lata,bo z tej umowy emerytury nie będzie:)

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
   • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4

    Odp.: KFC jak są skonstruowane umowy pracowników?

    Te plusy gościu 14:15 to chyba pod stołem, bez oskładkowania.

    ad. 09:21 jesli nie jest to praca np. sprzątanie lub jakaś inna, której wykonanie możesz sobie regulować sam bez nadzoru to mozemy móić o zleceniu, natomiast każda inna nosi znamiona umowy o pracę. Na 3 miesiące można tez zawrzeć- zgodnie z przepisami - umowę o prace na czas próbny.

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
   • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 5

    Odp.: KFC jak są skonstruowane umowy pracowników?

    14:15 Ciekawy komentarz, obudzisz się w wieku emerytalnym jak będzie ci lat pracy brakować :). No chyba, że masz 20 lat i na razie cieszysz się z tego, że pieniądze jakieś zarabiasz. W tym poście nie chodzi o marudzenie, a o wyjaśnienie kwestii czy zgodnie z przepisami tam są oferowane inne umowy, niż umowa o pracę według przepisów obowiązujących w naszym systemie prawa pracy.

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: KFC jak są skonstruowane umowy pracowników?

     jeżeli ma składki płacone ( ja tak miałem) na zlecenie to wlicza się do emerytury

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: KFC jak są skonstruowane umowy pracowników?

      18:39 Głupoty ktoś ci nawciskal. Z umowy zlecenia wlicza się do stawki przy przeliczeniu emerytury(do jej wysokości), ale nie do lat przepracowanych, które musisz wyrobić, aby prawo do emerytury nabyc.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: KFC jak są skonstruowane umowy pracowników?

       18:41 Staż pracy jest istotny tylko jeśli twoja emerytura jest poniżej minimum. Także chyba Tobie ktoś coś nawciskał.

       Gość
       Zgłoś
       Odpowiedz
     • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 9

      Odp.: KFC jak są skonstruowane umowy pracowników?

      18:39 - Umowa zlecenie jest kontraktem cywilnoprawnym, więc nie jest regulowana przez przepisy Kodeksu pracy. Zapis o umowach tego typu znajdziesz w Kodeksie cywilnym. W związku z tym czas przepracowany w ramach umowy zlecenie nie wlicza się do stażu pracy, a zatem — do emerytury.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
   • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 6

    Odp.: KFC jak są skonstruowane umowy pracowników?

    14:15 - Jakie to plusy są z nie posiadania umowy o pracę, pracując na nic nie warte zlecenie, a robiąc to samo co pracownik na umowie o prace? Ani zasiłku po tych 2 latach nie masz. Nie masz płatnego chorobowego. Nie masz okresu wypowiedzenia. Nie masz lat do emerytury. Widzisz więcej plusów z umowy zlecenia to na prawdę młodziak musisz być. Pracujesz chociaż kiedy chcesz, ile chcesz bez przełożonego nad sobą?

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: KFC jak są skonstruowane umowy pracowników?

     Porażający brak wiedzy Ostrowczan na temat różnic między umowa o pracę, które daje wam ochronę podczas choroby, wypadku w pracy, zasiłek po przepracowanych 12 miesiącach(w okresie 18 miesięcy) za przynajmniej minimalną krajową, prawo do emerytury dzięki przepracowaniu odpowiedniej ilości lat pracy, jak i okresem wypowiedzenia, które daje wam czas na znalezienie pracy.

     A umowa zlecenie, która w obecnej konfrontacji z umową o pracę dla osób do 25 roku życia, które nie płacą podatku nie daje wam umowa zlecenie nic. Bo kiedyś to przynajmniej niski podatek młody, uczący się odprowadzał i miał lepsze pieniadze na zlecenie. Teoretycznie powinniście umowę zlecenie wykonywać w jakich dniach chcecie po ile godzin chcecie, a u tak praktycznie każde z was ma nad sobą przełożonego, który goni go na zleceniowce :).

     To już okres siedzenia na zasiłku dla bezrobotnych daje wam więcej korzyści, lata pracy do emerytury(nieskładkowe), a umowa zlecenie tak chętnie w Ostrowcu oferowana jest tylko dlatego, że nasi przedsiębiorcy z Bożej łaski nie płacą za was składek i mają was za pół darmo dzięki temu. Może dzięki temu wątkowi część z was przejrzy na oczy, że jesteście oszukiwani pracując na zlecenie jak na etacie. Bo co innego jezeli ktoś wykonuje zlecenie na zasadzie złoże huśtawkę ogrodowa i np. przyjedzie 2 dni po 2-3 godziny i ja złoży to jest zlecenie, albo zbuduje płot.

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 12

     Odp.: KFC jak są skonstruowane umowy pracowników?

     18:37

     Nic nie warte zlecenie? Ja tam na pieniądze nie narzekam.

     Zasiłek jest tak samo jak po uop. Z tym, że ja na zasiłek nie liczę, no chyba, że będę chciał sobie odpocząć od jakiejkolwiek pracy np. przez rok.

     Chorobowe możesz mieć jeśli dogadasz się z pracodawcą.

     Okres wypowiedzenia w moim wypadku to zaleta, bo to ja częściej zmieniam pracę niż mnie zwalniają.

     Lata emerytury do czego są istotne? tylko kiedy masz ze składek niższą niż minimum. To mi nie grozi.

     Nie jestem młodziak.

     I tak pracuje ile chcę i kiedy chce. Mam przełożonego, ale ten tylko zleca mi to co firmie potrzebne.

     Z plusów moich? Wolność i bycie panem swojego życia.

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: KFC jak są skonstruowane umowy pracowników?

      19:54 Jeszcze napisz, że sobie lubisz wypić w pracy, bo na taką osobę się kreujesz w swoim wpisie. A zakończenie, że jesteś "panem swojego życia" jest dobitnym przykładem człowieka odklejonego, bez ambicji i stabilnej sytuacji życiowej, żyjącego z dnia na dzień. Nie chcę cię urazić, ale przeczytaj swój wpis na chłodno, racjonalnie on nie wygląda, a ja oceniam to co czytam. Jak tak ci dobrze, to ciesz się życiem, tylko nie pisz bzdur, o wyższości umowy zlecenia nad umowa o pracę, bo większość ludzi woli stabilne życie i zabezpieczenie na różne sytuacje jak choroba(L4), wypadek(odszkodowanie u płatne L4 100%), urlop(płatne 20-26 dni w roku za wypoczywanie od ciężkiej z reguły pracy, aby się zregenerowac), zwolnienie z pracy(okres wypowiedzenia, zasiłek nawet na chwilę ale że nie zostajesz bez grosza).

      Napisz gdzie w Ostrowcu takie fajne warunki na zleceniu, może ktoś zweryfikuje.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: KFC jak są skonstruowane umowy pracowników?

       Tak mu powiedzial pracodawca a on tkwi w tym przekonaniu

       Gość
       Zgłoś
       Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 15

       Odp.: KFC jak są skonstruowane umowy pracowników?

       20:13 Napisz Ty, że lubisz jak ktoś mówi ci jak masz żyć, bo na taką osobę się kreujesz w swoim wpisie. Dla mnie to co wymieniasz to jest jakaś abstrakcja. Jakby groszowy zasiłek i 6msc okres wypowiedzenia to jakiś sukces zawodowy i bez tego człowiek nie będzie miał grosza.

       Jak widać żyjemy w dwóch różnych światach.

       I na twoje nieszczęście nic co piszesz nie jest prawdą. Wszystko co wymieniłeś można mieć na zleceniu. Wyobraź sobie, że na uop ma się 20-26 dni. Dla przykładu ja mam 12*7 dni wolnych w roku.

       Nie w Ostrowcu, a w Kielcach.

       Gość
       Zgłoś
       Odpowiedz
       • Odp.: KFC jak są skonstruowane umowy pracowników?

        22:18 Masz 12*7 dni wolnych w roku? Na umowie o pracę średnio 20 dni w miesiącu pracujesz, więc masz 12*10 + urlop :)

        Groszowy zasiłek? Przynajmniej masz ten zasiłek nawet przez rok w razie czego i jest jak rachunki zapłacić(o ile wiesz o czym mówię, chyba że z mamusia żyjesz nadal), a nie jak na zleceniu zostajesz z dnia na dzień bez dochodu. Okres wypowiedzenia w zależności od stażu pracy to od 2 tyg do 3 ms, słaba masz wiedzę. Chyba nigdy nie miałeś nic więcej niż to zlecenie dlatego myślisz, że to twój szczyt możliwości. Wszystko jest fajnie jak jesteś w stanie pracować, gdy dopadną cię dolegliwości związane z wiekiem 50-60 i ani chorobowego ani renty ani emerytury to wtedy będziesz płakać jak w noclegowni skończysz bez dochodu i możliwości zarobku ze względu na stan zdrowia. A na koniec jak zawsze będą zbiórki żeby pomóc choremu bez prawa do świadczeń, bo się myślało że jest się niezniszczalnym i wiecznie mlodym-zdrowym i nie zadbało się o to by mieć dochód i swiadczenia na taką ewentualność. Już niejeden taki cwany był i później rękę wyciągał bo jednak głupio zrobił, że o tym nie myślał.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: KFC jak są skonstruowane umowy pracowników?

         Tak tak bo nie ma zasiłku po zleceniu. Polecam najpierw zapoznać się z przepisami.

         Gość
         Zgłoś
         Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 19

         Odp.: KFC jak są skonstruowane umowy pracowników?

         09:28 Co ma renta ze względu na niemożliwość pracy do składek chorobowych? Geniusz wiedzy jesteś.

         Jak pracowałem na UOP miałem wypowiedzenia 6msc. Masz jeszcze jakieś swoje teorie?

         Gość
         Zgłoś
         Odpowiedz

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -