Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj

Szanowni Użytkownicy i Odwiedzający witrynę Ostrowiecnr1.pl, czyli tak (na)zwane (przez Was) Forum Ostrowca,

Założyłem witrynę Ostrowiecnr1.pl dwadzieścia lat temu, w czerwcu 1997 roku. To sporo czasu, ponad pół mojego życia. Przez ten czas zrobiłem na prawdę dużo, aby ta witryna powstała i nieprzerwanie istniała. Setki tysięcy linii kodu programistycznego głównie mojego autorstwa, dzięki któremu powstała część nazywana przez mnie szkieletem. To co ważniejsze, czyli duszę witryny zapewniliście Wy – Użytkownicy i Odwiedzający. Witryna przyczyniła się do bardzo wielu pozytywnych chwil w życiu osób związanych z Ostrowcem. Mimo tego zdecydowałem, że nie będę już rozwijał i prowadził witryny Ostrowiecnr1.pl. Witryna będzie dostępna wkrótce w wersji tylko do odczytu. Decyzja nie była łatwa i rozważałem ją od około dwóch lat. 20-ta rocznica to dobry moment, aby podsumować ten internetowy sukces.

Forum Ostrowca dostarczało emocji, ale też i rzeczowości o niespotykanym i wyjątkowym wyrazie. Wielu ludzi, którzy rozmawiali ze mną na temat Forum Ostrowca, wielokrotnie stwierdzali: „to jedyne w pełni wolne i niezależne medium informacyjne Ostrowca”.

Dodaliście tysiące wyjątkowych zdjęć Ostrowca, które są świetnym zapisem zwłaszcza ostatnich 10 lat życia Ostrowca i nie tylko Ostrowca. Mnóstwo ogłoszeń firm i osób prywatnych, dzięki którym tysiące mieszkańców Ostrowca zrealizowało swoje mniejsze lub większe cele zakupowe czy biznesowe. Można by było pisać długo, może nawet w formie wielostronicowego wspomnienia, o wszystkich niewymienionych tutaj pozytywach istnienia witryny Ostrowiecnr1.pl.

W czasie, gdy decyduję o wygaszeniu Witryny Ostrowiecnr1.pl wciąż powraca do mnie ważne pytanie dotyczące Ostrowca: jak będzie wyglądać mój rodzinny Ostrowiec w bliższej i dalszej przyszłości? Pamiętam, że od dziecka marzyłem o Wielkim Ostrowcu, wertowałem przeróżne opracowania i książki o historii Ostrowca, słuchałem opowieści starszych o przeszłości Ostrowca i snułem wewnętrzne refleksje i plany o tymże Wielkim Ostrowcu. Ale co mamy dziś? Zastój w rozwoju gospodarczym, tragiczna demografia... Jako z wykształcenia urbanista mogę z bardzo dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że jeśli dosłownie dziś nie rozpocznie się nowy realny dynamiczny gospodarczy rozwój Ostrowca, który przyniósłby pierwsze zadowalające efekty za 5-10 lat, to wówczas miasto za 10, 20 czy 30 lat będzie jedynie mglistym wspomnieniem jego lat świetności, czyli lat z drugiej połowy XX wieku. I niech nikt nie twierdzi, że jest dobrze, dlatego że jest kolorowo i rozrywkowo. Wystarczy zapoznać się z prognozami demograficznymi Głównego Urzędu Statystycznego czy średnimi zarobkami w Ostrowcu upublicznianymi także przez ten Urząd – nie napawają optymizmem nawet skrajnie niepoprawnych optymistów, czyli – delikatnie mówiąc – ludzi roztargnionych.
Namawiam Was gorąco: Walczcie o Miasto! Żądajcie i oczekujcie od obecnych czy przyszłych zarządzających Miastem oraz od właścicieli i zarządzających największych spółek z terenu Ostrowca natychmiastowego rozpoczęcia nowego realnego dynamicznego rozwoju gospodarczego Ostrowca. Rozwój taki dałby pierwsze efekty może nawet już za 5 lat, ale chcąc być realistą należałoby przyjąć perspektywę 10-20-letnią. Może nie jest jeszcze za późno.

Wracając do witryny Ostrowiecnr1.pl. Obecnie witrynę odwiedza ponad 140 tysięcy unikalnych użytkowników w miesiącu (na podstawie statystyk Google Analytics), czyli ponad około 2 razy więcej osób niż liczy Ostrowiec. W czerwcu 2017 r. witryna Ostrowiecnr1.pl zacznie być dostępna wersji tylko do odczytu, czyli bez możliwości dodawania nowych treści.

Dziękuję bardzo Wam wszystkim za udział i wsparcie przy tworzeniu Ostrowiecnr1.pl,
Wojciech Krajewski
Wrocław, 28 maja 2017 r.

PS Gdyby ktoś chciał się ze mną skontaktować czy porozmawiać, wówczas chętnie odpiszę na wiadomości wysłane na mój e-mail wojckr@interia.pl lub porozmawiam z telefonicznie, mój nr telefonu to +48 796 11 40 11. Facebook: @wojciech.krajewski. Możemy się także spotkać i porozmawiać we Wrocławiu lub w Ostrowcu.

Reklama
Logowanie
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu powinny być oddziały wojska?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.
Ligerek - zadbaj o przyszłość swojego dziecka z Ligerkiem. Logopeda. Neurologopeda. Integracja sensoryczna
Reklama

Kebab 24H

Ilość postów: 60 | Odsłon: 8671 | Najnowszy post
 • Kebab 24H

  Jadł juz ktos tam dodam ze znajduje sie na wylocie na opatow ! Jak opinie? apropo ciekawe czy długo bedzie przez 24H czy tak jak mc donalds miał byc dłuzej a w miare czasu skrocono czas pracy....

  PanGadulaKrytyk
  Zgłoś
  Odpowiedz
  • Odp.: Kebab 24H

   Wszystko zależy od przepustowości trasy ,cen i wyboru jedzenia ,za Kielcami jest taka buda z jedzeniem i jest czynna 24 H ,ceny w miarę normalne i jedzenie też i co ważne ma duży parking wiec ludzie są cały czas o każdej porze .Spotkasz tam tirówke ,kierowce i całe rodziny .

   Czlowiek
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: Kebab 24H

    kebab jest w miarę tani i dobry, dużo dodatków ładują do niego, mnie osobiście smakuje bardziej, niż te z góry miasta.a ruch tam jest ciągły, przynajmniej na razie, bo ma dobrą lokalizację

    Gość_idol
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Kebab 24H

     Kebab stamtąd jest bardzo dobry, najwięcej jak na razie miałem mięsa niż w innych, nie ma jak indziej. Zawsze teraz tam będę brać.

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: Kebab 24H

      jakie ceny? maja jakas strone internetowa?

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Kebab 24H

       nie wiem, czy stronę mają, ale ceny wahają się od 8 do 22 złotych- w zależności od rozmiaru i od dodatków

       Gość_idol
       Zgłoś
       Odpowiedz
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 7

   Odp.: Kebab 24H

   kebab pyszny. mnóstwo dodatków, dobre sosy, ceny normalne. tylko tam podają tak dużo mięsa. do wyboru baranina i kurczak. pyszny ostry sos. polecam

   TerazJa@
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: Kebab 24H

    Dla mnie też super

    Dużo mięsa pyszne surówki

    Pozdrawiam kebaby w mieście co dodają kapuste pekińską w sałatce bebebebe !!!

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Kebab 24H

     Bylam tam 1 i ostatni raz, male kawalki miesa, ochydna surowka i sama cebula. kwestia czasu i padna. ja wole labirynt, kebab z sienkiewicza.

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: Kebab 24H

      Najlepszy w całym mieście.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Kebab 24H

       najlepszy w mieście a gość 23:06 to chyba z labiryntu ;p

       Gość_smakosz
       Zgłoś
       Odpowiedz
       • Odp.: Kebab 24H

        Gosciu nie jestem z labiryntu, calkowicie inna branza, na sandomierskiej jest syf, w porownaniu z kebabem z sienkiewicza czy rulonem w labiryncie. krotko na temat

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 13

       Odp.: Kebab 24H

       Super,narazie najlepszy w Osyrowcu.

       Gość_Beata
       Zgłoś
       Odpowiedz
     • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 12

      Odp.: Kebab 24H

      Nooo w labiryncie "pyszny" - przesolony, dużo skór, i kawałki zwykłego białego ściętego mięsa bez przypraw, czyli powiem tak: jak bede miał ochote na pierś z kurczaka to se wyjme z rosołu, bo w labiryncie to co serwują trudno kebabem nazwać. Mało tego płaci sie tam za zielenine i sosy, bo mięsa tam z lupą szukać

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 14

   Odp.: Kebab 24H

   nie chce mi się wierzyć że jest lepszy niż w Habibi czy u Turka na Sienkiewicza, ale trzeba będzie sprawdzić :)

   Gość_de gusto
   Zgłoś
   Odpowiedz
5 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.
Losowe zdjęcie
Miniatura zdjęcia „Wyprostowany”Wyprostowany
Zdjęcie dodał/a: Gość_NN