Dzisiaj w Kolegiacie św. Michała Archanioła podczas kazania głoszonego przez biskupa sandomierskiego w intencji pomordowanych 30 mieszkańców Ostrowca Św. wierni opuszczali kościół.
Powód?
Podczas tak ważnej uroczystości biskup zamiast modlitwy za pomordowanych rozpoczął wątek polityczny. Kiedy kler zajmie się modlitwą a nie polityką?
Dopóki autorytetem w Polsce będzie Rydzyk a nie nauki Jezusa Chrystusa.
Z tego co widziałam to wychodzili oburzeni członkowie rodzin pomordowanych.
Anna, bo coraz więcej osoób wychodzi z kościoła. Ja idę tam żeby sie modlić a nie słuchać propagandy politycznej.
Ale porównywać tragedię powieszonych 70 lat temu ostrowiaków do "zakładania pętli na szyję odbiorców telewizji Trwam" to szczyt ...........
popieram; na usta się cisnęo pytanie: czy to jest msza czy wiec polityczny?
Wczoraj odbywały się również spotkania w Ostrowcu młodzieży przygotowującej się do bierzmowania "z panem biskupem". To samo było - polityka - telewizja Trwam itp.
Co te fioletowe i czarne wypasiuchy sobie myślą i jak nas i nasze dzieci traktują?
Anna, masz rację. Gdy usłyszałam to porównanie o pętli, to trudno było mi uwierzyć! Jest mi bardzo przykro, bo Kościół Polski w czasach komunizmu był jedynym miejscem prawdy, teraz natomiast jest miejscem zakłamania, nienawiści i propagandy politycznej i coraz mnie j w nim miejsca dla Boga.
Jestem bardzo ciekawa co napiszą na ten temat ostrowieckie media, bo widziałam nawet dwie panie redaktor na mszy.
O takim porównaniu powinna sie dowiedzieć cała polska, a ten biskup powinien już pakować manatki i jechac do niemiec na ogórki.
Nic nie napiszą i żaden biskup nie poniesie odpowiedzialności. Chciałabym iść kiedyś do kościoła i posłuchać normalnej mszy, a nie słuchac kazania jak wieści z internetu. Smutne :(
A ja bardzo chętnie przeczytałbym treść kazania. Jest gdzieś dostępna takowa?
Byłem w kościele i widziałem zbulwersowane osoby. To żenada w wykonaniu tego biskupa.
też bym przeczytał..musiało zaboleć...
Mnie tez zatkało. szczególnie gdy powiedział, ze jedna partia zakazała aborcji a druga pozwoli na eutanazję.
Ja w kwestii porządkowej...
Nie odniosę się do treści, bo kazania nie słuchałem.
Zwróćmy jednak uwagę, że obecnie - nie należy mówić o mordzie popełnionym przez NIEMCÓW, ale jedynie - przez NAZISTÓW.
taka nasza mała poprawność
o nie kolego. To byly wojska niemieckie. Z tym ze nie zawsze mozna obwiniac obecne niemieckie spoleczensto o zbrodnie owczesnych zolnierzy niemieckich ktorzy wykonywali polecenia. Nikt nie wie co grozilo zolnierzowi niemieckiemu czy jego rodzinie za niewykonywanie rozkazow. Nie mozna oceniac kogos jesli nie bylo sie w takiej samej sytuacji. Mozna nienawidziec niemieckich zolnierzy za to ile krzywdy wyrzadzili obywatelom Polski ale to nie wina wspolczesnych Niemcow. Tzw nazisci wydawali polecenia ale przeciez dumny niemiecki zolnierz mogl odmowic wykonania rozkazu i poddac sie sadowi polowemu i dac sie rozstrzelac w ramach ratowania Polakow ..... kto z Was by tak zrobil ? Tak wiec nie nie ma roznicy Niemiec czy nazista .... bylo wojsko niemieckie. A kosciol po prostu sam na siebie bata kreci nikt nie bedzie musial z nim walczyc bo sam sie wykonczy
znaczy naziści kazali żydom zamordować i to żydzi zrobili, tak pisało w ostrowieckiej.. no a naziści to wiadomo że niemcy przecież oni mają to w genach, inaczej by tego kiedyś nie zrobili do gościa z 11:53