Rady, rady, rady, a w Ostrowcu dalej za miske ryżu, za to w nadziei, że nowe rady coś temu zaradzą:)
Nadzieja i naiwność potrafią być urocze. Bawmy się, ale nie pozwalajmy bawić się nami.
Rady głupoty narodowej nam brakuje!
11:48, na dodatek za nasze-podatnika, ciężko wypracowane pieniądze.
Proponuję powołać rade skróconej kadencji:)
Rada geby na poodkowe w dół i rady dewotek
Gościu 09:53; co robią? dorabiają, nic nie robiąc do wysokiej emerytury.
„Komitet Gminny ds. Właściwego Korzystania z Bodźców Wizualnych.” xD
STATUT
Komitetu Gminnego ds. Właściwego Korzystania z Bodźców Wizualnych
im. Społecznej Odpowiedzialności Cyfrowej
§1. Postanowienia ogólne
1. Komitet jest samorządową jednostką opiniodawczo-doradczo-monitorującą o charakterze profilaktyczno-edukacyjno-reintegracyjno-strategicznym.
2. Siedzibą Komitetu jest pokój konferencyjny obok referatu promocji i aktywizacji.
3. Komitet działa w duchu zrównoważonego rozwoju, higieny cyfrowej oraz odpowiedzialnej konsumpcji bodźców audiowizualnych.
§2. Cele Komitetu
Do celów Komitetu należy:
1. Kształtowanie świadomego i odpowiedzialnego odbiorcy treści internetowych.
2. Ograniczanie nadmiernej indywidualnej ekscytacji wizualnej.
3. Wspieranie mieszkańców w zakresie bezpiecznego zarządzania impulsem ekranowym.
4. Propagowanie alternatywnych form spędzania czasu, w szczególności:
a) spacerów,
b) robienia przetworów,
c) warsztatów garncarskich,
d) analizy SWOT lokalnego rzemiosła.
5. Monitorowanie poziomu moralnej przepustowości szerokopasmowej na terenie gminy.
§3. Zadania Komitetu
Komitet realizuje swoje cele poprzez:
1. Organizowanie seminariów:
* „Od bodźca do obywatela”,
* „Pornografia a kapitał społeczny”,
* „Trzy słoiki i jedna przeglądarka”.
2. Opracowywanie Lokalnej Strategii Higieny Cyfrowej 2035+.
3. Certyfikowanie punktów usługowych jako:
* „Strefa Niskiej Pokusy”,
* „Przyjazne Rodzinie i Routerowi”.
4. Współpracę z bibliotekami, kołami gospodyń oraz operatorami internetu.
5. Sporządzanie corocznego raportu: „Stan Moralno-Wizualny Mieszkańca Powiatu”.
§4. Opłata repornograficzna
1. W celu przeciwdziałania wykluczeniu etycznemu ustanawia się fakultatywną opłatę repornograficzną.
2. Środki z opłaty przeznacza się na:
a) edukację medialną,
b) warsztaty z lepienia w glinie,
c) budowę lokalnych centrów refleksji i wyciszenia,
d) zakup folderów profilaktycznych.
3. Mieszkaniec może zostać zwolniony z opłaty po przedstawieniu zaświadczenia o uczestnictwie w minimum trzech webinarach „Świadomy klik”.
§5. Organy Komitetu
1. Organami Komitetu są:
a) Przewodniczący ds. Moralnej Transformacji Cyfrowej,
b) Zastępca ds. Profilaktyki Bodźcowej,
c) Rada Ekspertów Interdyscyplinarnych i Międzywydziałowych.
2. Posiedzenia Komitetu odbywają się nie rzadziej niż raz na kwartał lub po emisji szczególnie niepokojącego trendu internetowego.
§6. Postanowienia końcowe
1. Komitet może używać pieczęci z napisem: „Dla dobra mieszkańca i stabilności emocjonalnej wspólnoty”.
2. Oficjalnym napojem Komitetu jest kawa zbożowa.
3. Statut wchodzi w życie z dniem ogłoszenia w Biuletynie Informacji Moralnej.
Amen projektowe.