Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy jesteś za przeprowadzeniem w Ostrowcu Świętokrzyskim referendum odwołującego prezydenta miasta
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Jakiej rady nam jeszcze brakuje w gminie?

Ilość postów: 28 | Odsłon: 1130 | Najnowszy post
  • Jakiej rady nam jeszcze brakuje w gminie?

    Jakieś propozycje?

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Jakiej rady nam jeszcze brakuje w gminie?

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Jakiej rady nam jeszcze brakuje w gminie?

        „Ballada o ostatnim ciastku budżetowym”

        -

        W sali narad, gdzie echo uchwał drży,

        Gdzie pieczęć ciężka spada niczym głaz,

        Na stole stało – jak wyrzut sumienia –

        Ostatnie ciastko. I nastał czas.

        -

        Nie byle jakie, nie kruche z domu,

        Lecz z fakturą, co pieczęć miała trzy,

        Z paragrafami, co w rubrykach spały,

        I z podpisami – poważnymi aż do łzy.

        -

        Bo przecież było „na spotkanie robocze”,

        „Dla gości”, „w ramach reprezentacji”,

        I choć herbata już dawno wystygła,

        Ciastko trwało w administracji.

        -

        Patrzyli na nie radni zmęczeni,

        Sekretarz westchnął, skarbnik zbladł,

        „Czy wolno jeszcze?” – ktoś cicho zapytał,

        A protokolant coś w notatkach skradł.

        -

        Bo czasy przyszły – surowe, czujne,

        Gdzie każdy grosz ogląda się wstecz,

        I nawet lukier może być dowodem,

        Że ktoś chciał więcej, niż trzeba – mieć.

        -

        A ono leżało, niewinne w swej formie,

        Z kremem jak chmura, z cukrem jak śnieg,

        Nie znało ustaw, nie znało kontroli,

        Nie wiedziało, czym jest budżetu bieg.

        -

        „To ostatnie” – rzekł ktoś niemal uroczyście,

        Jakby ogłaszał zamknięcie lat,

        „Od dziś koniec słodkich wydatków –

        Niech powiat będzie jak suchy świat.”

        -

        I cisza zapadła między krzesłami,

        Gdzie skrzypiał tylko historii ton,

        w końcu jeden – nie patrząc nikomu –

        Sięgnął po ciastko. I zjadł je. Sam.

        -

        Nie było oklasków. Nie było nagany.

        Tylko protokół dopisał gdzieś:

        „Zamknięto sprawę słodkich zakupów –

        Na zawsze… albo do następnych łez.”

        -

        I krąży legenda po korytarzach,

        Wśród szaf pancernych i starych teczek,

        O tym, jak skończyła się pewna epoka –

        Na jednym, ostatnim, publicznym ciasteczku.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4

        Odp.: Jakiej rady nam jeszcze brakuje w gminie?

        Rady Ocalenia PiS

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Jakiej rady nam jeszcze brakuje w gminie?

          Rady Przerostu Formy Nad Treścią

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 7

          Odp.: Jakiej rady nam jeszcze brakuje w gminie?

          Od tego jest to forum. Usuwa wątki niezgodne z myślą partii.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 6

        Odp.: Jakiej rady nam jeszcze brakuje w gminie?

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Jakiej rady nam jeszcze brakuje w gminie?

          Rady ocalenia Złotego.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Jakiej rady nam jeszcze brakuje w gminie?

            Po jakie licho te rady.Podatki zwiekszone , a pieniądze wyrzucane na jakieś nikomu nie potrzebne twory.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Jakiej rady nam jeszcze brakuje w gminie?

              Inaczej ludzie zapomnieliby o nie wyjściowych gebach, które kiedyś ludziom niszczyły życie. Trzeba im jeszcze kieszenie dopełniać, bo im mało, ciągle mało.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Jakiej rady nam jeszcze brakuje w gminie?

                Brawo gościu 08:24:)))

                Do gościa 09:06; teraz będzie jeszcze rada seniorów. Do tej rady będa mogły też zgłaszać swoich kandydatów organizacje pozarządowe. I tak się kisi towarzystwo we wlasnym sosie wzajemnej adoracji. To wszystko z naszych podatków. Nad tymi wszystkimi radami roztacza opiekuńcze skrzydła magistrat, wszak pańskie oko konia tuczy.

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
              • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 25

                Odp.: Jakiej rady nam jeszcze brakuje w gminie?

                Co robią emeryci w radach nadzorczych spółek miejskich? Józef G., Zdzisław K., ...

                Gość_Ostrowiak
                Zgłoś
                Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 17

              Odp.: Jakiej rady nam jeszcze brakuje w gminie?

              https://www.pap.pl/aktualnosci/prezydent-nawrocki-powolal-rade-biznesu

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 15

            Odp.: Jakiej rady nam jeszcze brakuje w gminie?

            Rada ds. Likwidacji Bezrobocia, Biedy i Głodu.

            Najsensowniej to niech bezrobotni zjedzą biednych.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Jakiej rady nam jeszcze brakuje w gminie?

              Rady Złotej Monety. Elitarna będzie.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 11

      Odp.: Jakiej rady nam jeszcze brakuje w gminie?

      Rady do spraw powolywania rad

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 13

      Odp.: Jakiej rady nam jeszcze brakuje w gminie?

      Rada Szerokiego Uśmiechu

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Jakiej rady nam jeszcze brakuje w gminie?

        Tyle się mówi o PUP to może rada bezrobotnych?

        Radę czworonogów ktoś wrzucił pod wywiadem z inicjatorem, ale widzę że media kasują komentarze nieprzychylne.

        Jeszcze skoro bezrobotni to i rada ludzi pracy.

        Rada przedsiębiorców, to to w co idzie wiele zachodnich miast.

        Rada specjalistów, bo brzmi dumnie

        Rada rady. Czyli liderzy z każdej rady radzą dalej.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
3 posty w tym wątku zostały wyłączone z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:Dodaj firmę