Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj

Szanowni Użytkownicy i Odwiedzający witrynę Ostrowiecnr1.pl, czyli tak (na)zwane (przez Was) Forum Ostrowca,

Założyłem witrynę Ostrowiecnr1.pl dwadzieścia lat temu, w czerwcu 1997 roku. To sporo czasu, ponad pół mojego życia. Przez ten czas zrobiłem na prawdę dużo, aby ta witryna powstała i nieprzerwanie istniała. Setki tysięcy linii kodu programistycznego głównie mojego autorstwa, dzięki któremu powstała część nazywana przez mnie szkieletem. To co ważniejsze, czyli duszę witryny zapewniliście Wy – Użytkownicy i Odwiedzający. Witryna przyczyniła się do bardzo wielu pozytywnych chwil w życiu osób związanych z Ostrowcem. Mimo tego zdecydowałem, że nie będę już rozwijał i prowadził witryny Ostrowiecnr1.pl. Witryna będzie dostępna wkrótce w wersji tylko do odczytu. Decyzja nie była łatwa i rozważałem ją od około dwóch lat. 20-ta rocznica to dobry moment, aby podsumować ten internetowy sukces.

Forum Ostrowca dostarczało emocji, ale też i rzeczowości o niespotykanym i wyjątkowym wyrazie. Wielu ludzi, którzy rozmawiali ze mną na temat Forum Ostrowca, wielokrotnie stwierdzali: „to jedyne w pełni wolne i niezależne medium informacyjne Ostrowca”.

Dodaliście tysiące wyjątkowych zdjęć Ostrowca, które są świetnym zapisem zwłaszcza ostatnich 10 lat życia Ostrowca i nie tylko Ostrowca. Mnóstwo ogłoszeń firm i osób prywatnych, dzięki którym tysiące mieszkańców Ostrowca zrealizowało swoje mniejsze lub większe cele zakupowe czy biznesowe. Można by było pisać długo, może nawet w formie wielostronicowego wspomnienia, o wszystkich niewymienionych tutaj pozytywach istnienia witryny Ostrowiecnr1.pl.

W czasie, gdy decyduję o wygaszeniu Witryny Ostrowiecnr1.pl wciąż powraca do mnie ważne pytanie dotyczące Ostrowca: jak będzie wyglądać mój rodzinny Ostrowiec w bliższej i dalszej przyszłości? Pamiętam, że od dziecka marzyłem o Wielkim Ostrowcu, wertowałem przeróżne opracowania i książki o historii Ostrowca, słuchałem opowieści starszych o przeszłości Ostrowca i snułem wewnętrzne refleksje i plany o tymże Wielkim Ostrowcu. Ale co mamy dziś? Zastój w rozwoju gospodarczym, tragiczna demografia... Jako z wykształcenia urbanista mogę z bardzo dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że jeśli dosłownie dziś nie rozpocznie się nowy realny dynamiczny gospodarczy rozwój Ostrowca, który przyniósłby pierwsze zadowalające efekty za 5-10 lat, to wówczas miasto za 10, 20 czy 30 lat będzie jedynie mglistym wspomnieniem jego lat świetności, czyli lat z drugiej połowy XX wieku. I niech nikt nie twierdzi, że jest dobrze, dlatego że jest kolorowo i rozrywkowo. Wystarczy zapoznać się z prognozami demograficznymi Głównego Urzędu Statystycznego czy średnimi zarobkami w Ostrowcu upublicznianymi także przez ten Urząd – nie napawają optymizmem nawet skrajnie niepoprawnych optymistów, czyli – delikatnie mówiąc – ludzi roztargnionych.
Namawiam Was gorąco: Walczcie o Miasto! Żądajcie i oczekujcie od obecnych czy przyszłych zarządzających Miastem oraz od właścicieli i zarządzających największych spółek z terenu Ostrowca natychmiastowego rozpoczęcia nowego realnego dynamicznego rozwoju gospodarczego Ostrowca. Rozwój taki dałby pierwsze efekty może nawet już za 5 lat, ale chcąc być realistą należałoby przyjąć perspektywę 10-20-letnią. Może nie jest jeszcze za późno.

Wracając do witryny Ostrowiecnr1.pl. Obecnie witrynę odwiedza ponad 140 tysięcy unikalnych użytkowników w miesiącu (na podstawie statystyk Google Analytics), czyli ponad około 2 razy więcej osób niż liczy Ostrowiec. W czerwcu 2017 r. witryna Ostrowiecnr1.pl zacznie być dostępna wersji tylko do odczytu, czyli bez możliwości dodawania nowych treści.

Dziękuję bardzo Wam wszystkim za udział i wsparcie przy tworzeniu Ostrowiecnr1.pl,
Wojciech Krajewski
Wrocław, 28 maja 2017 r.

PS Gdyby ktoś chciał się ze mną skontaktować czy porozmawiać, wówczas chętnie odpiszę na wiadomości wysłane na mój e-mail wojckr@interia.pl lub porozmawiam z telefonicznie, mój nr telefonu to +48 796 11 40 11. Facebook: @wojciech.krajewski. Możemy się także spotkać i porozmawiać we Wrocławiu lub w Ostrowcu.

Reklama
Logowanie
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu powinny być oddziały wojska?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.
Ligerek - zadbaj o przyszłość swojego dziecka z Ligerkiem. Logopeda. Neurologopeda. Integracja sensoryczna
Reklama

Internet radiowy - Netia

Ilość postów: 26 | Odsłon: 2818 | Najnowszy post
 • Internet radiowy - Netia

  prosze o info jak dziala w Ostrowcu internet radiowy z netii

  Gość_xx
  Zgłoś
  Odpowiedz
  • Odp.: Internet radiowy - Netia

   chodzi ci o wi maxa?

   misiekkk1988@
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: Internet radiowy - Netia

    tak chyba wi max to sie nazywa

    jak to pracuje

    i jak to załatwic ewentualnie

    Gość_xx
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Internet radiowy - Netia

     Zależy gdzie mieszkasz..

     Maksymalnie 2 Mb są i nazywa się to WIMAX, a nie Wi max..

     Gość_zet
     Zgłoś
     Odpowiedz
   • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 5

    Odp.: internet radiowy-netia

    tak chyba wi max to sie nazywa

    jak to pracuje

    i jak to załatwic ewentualnie

    Gość_xx
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: internet radiowy-netia

     WIMAX ( razem, a nie osobno).

     To jest radiówka, więcej info o dostępie dowiesz się na infolinii Netii. Jeśli masz możliwość np. po kablu - to bierz po kablu.

     Gość_zet
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: internet radiowy-netia

      a ja powiem ci szczerze ze dziala to i bardzo dobrze.sam to mam wiec wiem cos o tym.mam to od samego poczatku odkad jest w ostrowcu.predkosc 1 mb sciaganie 128 kb/s.praktycznie zero problemow.a tak z ciekawosci to w jakim rejonie mieszkasz?

      misiekkk1988@
      Zgłoś
      Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 8

     Odp.: internet radiowy-netia

     Powiem Ci, że mam to łączę od już długiego czasu, prędkość 1mb. Bardzo dobrze się to wszystko spisuje, ale ta prędkość dla mnie zaczyna być niewystarczająca, a z tego co mi wiadomo 1mb to maksymalny transfer, przynajmniej tak było jakiś miesiąc temu, bo byłem i pytałem w punkcie Netii.

     Wcześniej gdy miałem możliwości techniczne miałem internet z Netii przez kabel a teraz ten WIMAX i mogę szczerze powiedzieć, że żadnych różnic nie zauważyłem, a jeśli jakieś to tylko na korzyść WIMAX. Chociażby bezproblemowe automatyczne łączenie z poziomu Windowsa, a nie jakiegoś programiku tak jak to jest w przypadku modemu.

     Pozdrawiam!

     Gość_Dawid
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: internet radiowy-netia

      witam czy cos sie zmienilo z tym internetem radiowym z netii? jakas poprawa predkosci? ma ktos netie w granicach 10km od ostrowca? ja wam dziala. interesowalby mnie rejon janika.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: internet radiowy-netia

       Znajomy ma za kolonią robotniczą z nadajnika z Kunowa ,w porównaniu z Orange jest zadowolony ,widziałem to na starym komputerze więc trudno mi oceniać ,szału nie było ale oni są zadowoleni.

       Czlowiek
       Zgłoś
       Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 11

       Odp.: internet radiowy-netia

       Co do prędkośći to nadal max 1Mb/s. Ja mam w Goździelinie i nie mogę złego słowa powiedzić

       davidh5
       Zgłoś
       Odpowiedz
       • Odp.: internet radiowy-netia

        a ile placicie? mi konsultant zaproponowal abonament za 59,90 i miby predkosc do 5mb ale w to nie wierze

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: internet radiowy-netia

         To coś dziwnego? Z tego co wiem Netia na razie nie przyjmuje nowych abonentów. Bo łącza mają tak przeciążone, że transfer spada miejscami do 300. Mam osobiście Wimaxa przy Bałtowskiej i chodzi to chimerycznie. Raz jest 1M raz 300k. Częściej jednak przebywa w okolicy 500k niż 1M. Z tego co udało mi się dowiedzieć, to Ostrowiec jest podzielony na sektory i zależnie od ilości abonentów transfer jest różny. Na Sudole np. transfer jest jeszcze gorszy. Jest to rozwiązanie raczej dla tych, którzy nie mają alternatywy na zwykłym kablu.

         Gość_wimax
         Zgłoś
         Odpowiedz
         • Odp.: internet radiowy-netia

          mas rację to co oferuje radiówka netii to siks jaki może być to nawet nie wart 10 zł więcej tu

          http://www.netia-wimax.pl/

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: internet radiowy-netia

           czy oprocz netii ma ktos inny internet radiowy?

           Gość
           Zgłoś
           Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 16

         Odp.: internet radiowy-netia

         5 M na Wimaxie?? max 2 i więcej nie pójdzie, więc konsultant niech głupot nie mówi, bo on ma prowizje od sprzedaży.

         Gość
         Zgłoś
         Odpowiedz
         • Odp.: internet radiowy-netia

          Obecnie jest przeciążenie na nadajniku Neti który nie znajduje się w Kunowie tylko w Ostrowcu. Obecnie na Wiosnę będą budowane dwa nadajniki w Kunowie a drugi prawdopodobnie w Ostrowcu. Wtedy na nowo będą podpisywane umowy na ten internet. Ale to jest najlepsza alternatywa dla ludzi mieszkających na wsiach bo inne mobilne internety nie dość że prędkość mają małą to ogrniczenia w ściąganiu... Jeśli ktoś by coś chciał wiedzieć jeszcze mogę doradzić:)

          alienor
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: internet radiowy-netia

           a jeśli dojdzie do skutku budowa nowego nadajnika w Ostrowcu to będzie się dało uzyskać jakąś wyższą prędkość od 1mb/s?

           davidh5
           Zgłoś
           Odpowiedz
1 post w tym wątku został wyłączony z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tym postem.