4 osoby, codziennie zakupy za ok.50zł czyli średnio 1500zł/mies.
a przeczytałeś dokładnie temat wątku? balsam do ciała to wg Ciebie ''jedzenie''? czytanie ze zrozumieniem się kłania, jakaś 4 klasa szkoły podstawowej...
Gość_gg bardzo dobrze napisał, nawet chodząc do biedronki codziennie zostawiam 50 zł w sklepie na 3 osobową rodzinę, powiem szczerze kupuje to co jest potrzebne bez szaleństw. Realnie podałes wydatki. Ważne tez jest czy chodzicie na obiadki co jakiś czas do mamusi, bo wtedy wiadomo oszczędności są, a osoby które podają 700-800 zł tak chyba robią.
Akurat produkty z biedronki są bardzo dobrej jakości, mają tylko zmienione metki. Też nie wydaję dużo na jedzenie, jak się chce to można zjeść tanio i dobrze. Czasami zmusza do tego też sytuacja bo takie czasy mamy. Niby wszystko jest w sklepach ale z pieniążkami już tak dobrze nie jest, mimo iż się ciężko pracuje.
Ja również potwierdzam, że jedzenie psa miesięcznie może wynosić 200 zł. Miałam labradora dla którego miesięcznie kupowaliśmy karmę za ok.120 zł ( worek 15 kg). Jeśli ktoś do tego kupuje psu puszki to rachunek jest dla mnie prosty :)
Mój pies był przyzwyczajony do karmy jednego producenta, dobrze się po niej czuł, miał piękną lśniącą sierść. Jak raz chciałam zaoszczędzić i kupiłam tańszą to miał biegunki i łupież.
Dbaliśmy o jego żywienie, bo jak wiadomo ta rasa jest podatna na problemy ze stawami i więcej bym później musiała wydać na weta.
jak można przeżyć za 600 - 700 zł (4 - osobowa rodzina), rano na same bułki i mleko wydaje się 20 zł , gdzie obiad ( u mnie zawsze 2 dania, zupy zawsze gotuje więcej żeby było na 2 dni, samo masło 20 dag to z 6zł, a to jest praktycznie na 2 dni.??????
15000 wydaje na jedzenie miesiecznie na 4 osoby
Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać od zapytania?
Ile bułek i mleka kupujesz na śniadanie, że wydajesz 20 zł?
1 bułka kosztuje ok. 50 groszy, 1 litr mleka to ok. 2,50 zł
A jakie masło 200 g kosztuje 6 zł? (chyba że duńskie)...
Gościu z 20:09 napisałam "około", bo wiem, że cena bułki waha się pomiędzy 0,19 (w promocji :)) do 1 zł zależy jaka ta bułka jest. Czy zwykła kajzerka czy z ziarnami np. :) Cena 1 litra mleka też jest różna od 2 zł do 4 zł :)
Zdziwiłam się tylko, że na same bułki i mleko na śniadanie można wydać 20 zł. To ile tych bułek i mleka ktoś jada?
Mirek to i tak dużo :-) Ja przy odchudzaniu wydawałam mniej :-p
6 bułek z ziarnem po ok. 1 zł., masło Lurpak ok. 6 zł., mleko ok. 3 zł., jakaś słodka bułka x2 ok. 3 zł. picie do szkoły ok. 2 zł. = 20 zł. ( sklepik osiedlowy)
Niestety wszystko jest teraz bardzo drogie nawet warzywa czy owoce sezonowe 100 zł. rozchodzi się nie wiadomo kiedy.
do tego śniadania i kolacje!!!! prawdziwy bonus, niespotykany.