Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj

Szanowni Użytkownicy i Odwiedzający witrynę Ostrowiecnr1.pl, czyli tak (na)zwane (przez Was) Forum Ostrowca,

Założyłem witrynę Ostrowiecnr1.pl dwadzieścia lat temu, w czerwcu 1997 roku. To sporo czasu, ponad pół mojego życia. Przez ten czas zrobiłem na prawdę dużo, aby ta witryna powstała i nieprzerwanie istniała. Setki tysięcy linii kodu programistycznego głównie mojego autorstwa, dzięki któremu powstała część nazywana przez mnie szkieletem. To co ważniejsze, czyli duszę witryny zapewniliście Wy – Użytkownicy i Odwiedzający. Witryna przyczyniła się do bardzo wielu pozytywnych chwil w życiu osób związanych z Ostrowcem. Mimo tego zdecydowałem, że nie będę już rozwijał i prowadził witryny Ostrowiecnr1.pl. Witryna będzie dostępna wkrótce w wersji tylko do odczytu. Decyzja nie była łatwa i rozważałem ją od około dwóch lat. 20-ta rocznica to dobry moment, aby podsumować ten internetowy sukces.

Forum Ostrowca dostarczało emocji, ale też i rzeczowości o niespotykanym i wyjątkowym wyrazie. Wielu ludzi, którzy rozmawiali ze mną na temat Forum Ostrowca, wielokrotnie stwierdzali: „to jedyne w pełni wolne i niezależne medium informacyjne Ostrowca”.

Dodaliście tysiące wyjątkowych zdjęć Ostrowca, które są świetnym zapisem zwłaszcza ostatnich 10 lat życia Ostrowca i nie tylko Ostrowca. Mnóstwo ogłoszeń firm i osób prywatnych, dzięki którym tysiące mieszkańców Ostrowca zrealizowało swoje mniejsze lub większe cele zakupowe czy biznesowe. Można by było pisać długo, może nawet w formie wielostronicowego wspomnienia, o wszystkich niewymienionych tutaj pozytywach istnienia witryny Ostrowiecnr1.pl.

W czasie, gdy decyduję o wygaszeniu Witryny Ostrowiecnr1.pl wciąż powraca do mnie ważne pytanie dotyczące Ostrowca: jak będzie wyglądać mój rodzinny Ostrowiec w bliższej i dalszej przyszłości? Pamiętam, że od dziecka marzyłem o Wielkim Ostrowcu, wertowałem przeróżne opracowania i książki o historii Ostrowca, słuchałem opowieści starszych o przeszłości Ostrowca i snułem wewnętrzne refleksje i plany o tymże Wielkim Ostrowcu. Ale co mamy dziś? Zastój w rozwoju gospodarczym, tragiczna demografia... Jako z wykształcenia urbanista mogę z bardzo dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że jeśli dosłownie dziś nie rozpocznie się nowy realny dynamiczny gospodarczy rozwój Ostrowca, który przyniósłby pierwsze zadowalające efekty za 5-10 lat, to wówczas miasto za 10, 20 czy 30 lat będzie jedynie mglistym wspomnieniem jego lat świetności, czyli lat z drugiej połowy XX wieku. I niech nikt nie twierdzi, że jest dobrze, dlatego że jest kolorowo i rozrywkowo. Wystarczy zapoznać się z prognozami demograficznymi Głównego Urzędu Statystycznego czy średnimi zarobkami w Ostrowcu upublicznianymi także przez ten Urząd – nie napawają optymizmem nawet skrajnie niepoprawnych optymistów, czyli – delikatnie mówiąc – ludzi roztargnionych.
Namawiam Was gorąco: Walczcie o Miasto! Żądajcie i oczekujcie od obecnych czy przyszłych zarządzających Miastem oraz od właścicieli i zarządzających największych spółek z terenu Ostrowca natychmiastowego rozpoczęcia nowego realnego dynamicznego rozwoju gospodarczego Ostrowca. Rozwój taki dałby pierwsze efekty może nawet już za 5 lat, ale chcąc być realistą należałoby przyjąć perspektywę 10-20-letnią. Może nie jest jeszcze za późno.

Wracając do witryny Ostrowiecnr1.pl. Obecnie witrynę odwiedza ponad 140 tysięcy unikalnych użytkowników w miesiącu (na podstawie statystyk Google Analytics), czyli ponad około 2 razy więcej osób niż liczy Ostrowiec. W czerwcu 2017 r. witryna Ostrowiecnr1.pl zacznie być dostępna wersji tylko do odczytu, czyli bez możliwości dodawania nowych treści.

Dziękuję bardzo Wam wszystkim za udział i wsparcie przy tworzeniu Ostrowiecnr1.pl,
Wojciech Krajewski
Wrocław, 28 maja 2017 r.

PS Gdyby ktoś chciał się ze mną skontaktować czy porozmawiać, wówczas chętnie odpiszę na wiadomości wysłane na mój e-mail wojckr@interia.pl lub porozmawiam z telefonicznie, mój nr telefonu to +48 796 11 40 11. Facebook: @wojciech.krajewski. Możemy się także spotkać i porozmawiać we Wrocławiu lub w Ostrowcu.

Reklama
Logowanie
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu powinny być oddziały wojska?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.
Ligerek - zadbaj o przyszłość swojego dziecka z Ligerkiem. Logopeda. Neurologopeda. Integracja sensoryczna
Reklama
            • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

             Masz rację nie ma co tracić czasu na rodzinę, która nie ma gdzie mieszkać, nie ma jak samozadowolenie i samozachwyt z "prężnych rządów", które wspierasz, gratuluję i współczuję!

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 745

             Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

             Też się pod tym podpisuję 13:43,a co kogo obchodzi jakaś tam rodzina?skoro Burmistrz ma to gdzieś,my możemy jedynie współczuć sytuacji i gronu ludzi takich j.w.07:13 właśnie od twojego postu bije nienawiść i jad.Składając życzenia świąteczne,zastanów się,czy to szczere.Bo ja na ten rok jeszcze i kolejne lata życzył bym sobie zdrowia,a ludziom w potrzebie,by spełniło się to o czym marzą,tej rodzinie życzę zdrowia,wytrwałości,by spełniło się marzenie o mieszkaniu,by nie było to tylko marzeniem.A wszystkim tym za i przeciw,życzę wszystkiego co dobre,byście nie musieli borykać się z takimi problemami,żadnymi.Nie ma nic gorszego jak brak własnego"M"-wiem co to znaczy.

             Gość_Marcin M.
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 726

             Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

             a gdzie widzisz ten rynsztok?

             a gdzie samoobrona?

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

             Rynsztoku w Kunowie nie ma,no nie przesadzajmy.11:19 podał dobry pomysł,napiszmy co spełniła z obietnic,a czego nie,lub co jest do poprawy.A tu raptem jedna osoba napisała to druga już ją zgnoiła.Ja wam podam czego nie ma,a co powinno być:Brak placów zabaw dla dzieci,brak boisk np w pobliżu ul.Prostej dla dzieci z okolic,brak

             Gość_Ola
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

             brak budynku takiego jakim był GOK, do robienia imprez dla młodzieży,nie porobione chodniki,nie wszędzie są oświetlenia ulic,brak właśnie mieszkań socjalnych,brak pracy,można by tu pisać i pisać.A co dobrego zrobiono?ja tego nie widzę.Co jest do poprawienia str.kunow.pl/upload/strat2011 to plany warto przeczytać całość ja zapraszam do tekstu str111

             Gość_Ola
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

             Przeczytałam nie tylko 111 str. Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Kunów na lata 2011 - 2020 i nie wiem czy się śmiać czy płakać? Mocne strony analizy SWOT:

             1. Pozytywne nastawienie władz samorządowych Gminy co do działań prorozwojowych podejmowanych przez mieszkańców.

             2. Dobry dostęp do edukacji dzięki Publicznym Szkołom Podstawowym, Gimnazjum oraz Zespołowi Szkół.

             3. Duża ilość zarejestrowanych stowarzyszeń.

             4. Działalność Biblioteki Publicznej - pełniącej również rolę Gminnego Centrum Kultury.

             Pierwszy punkt napisano chyba po to aby zajął tyle miejsca ile zajął, jaki wpływ mają mieszkańcy na to co rządzący ustalą? może stawka za śmieci? Szkoły zlikwidowano, a o dobrym dostępie do nauki napisano!!! szkoda, że kółek różańcowych nie wymieniono w punkcie dot. stowarzyszeń, no i na koniec genialna działalność biblioteki. Ludzie czego wy chcecie? Przecież to są porażające argumenty - mocne strony analizy SWOT cha cha cha cha. Przeczytajcie całość ale po świętach, szkoda nerwów sobie psuć przed.

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 729

             Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

             Nie o tym pisałem, jeśli chodzi o rynsztok, Kunów to pięknie położone miasteczko, pisałem m.in o wypowiedziach niektórych z pogranicza rynsztoka, którzy piszą takie posty jak np. matoł i wredna hiena z godz. 10:16

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

             Dla uzdrowicieli aspirujących na posadę w UG- .

             nie na darmo przysłowia są mądrością narodów a wy założyliście z góry że jesteście najjjjj, już raz się okazało że była wtopa :).więc pamiętajcie

             nie rób drugiemu....,bo kto mieczem wojuje.....I świąteczne życzenia:tego samego czego wy Pani Burmistrz, a newet 3x, a co taki miły ze mnie człowiek:)))

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 732

             Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

             Gość z 10:16 pewnie nie ma problemów,nic nie oczekuje od rządzących w Gminie,ogólnie wszystko mu się podoba,mnie też się podoba,ogólnie Kunów to ładne miasteczko.Ale to jak nasi na stołkach rządzą już bardzo mi się nie podoba.I nie podoba mi się to:że jak wchodzę do Gminy coś załatwić,to już w progu krzywo patrzą,jest im nie na rękę zawracanie głów,bo kawa i papieros jest ważniejszy.Od rana śmierdzi w toaletach dymem tytoniowym,a podobno jest zakaz palenia w miejscu publicznym,dym przenosi się na korytarze,gdzie często spotyka się dzieci i muszą to wdychać.Nie jestem totalnym przeciwnikiem relaksu w postaci papierosa,odstresować się trzeba...Balkon na powietrzu niech zrobią:)

             Gość_:)
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

             To krzywe spojrzenia oznaczają lęk niektórych bardzo niekompetentnych urzędników, o co zapyta petent, czy dam radę odpowiedzieć składnie, zgrabnie i na temat lub co mam odpowiedzieć, bo przecież koleżanka jest właśnie na kiermaszu z butami. Czy jest ktoś taki z forumowiczów, kto w urzędzie w Kunowie czuje się swobodnie, bez stresu, profesjonalnie i życzliwie obsłużony. Zawsze kiedy jestem w urzędzie, mierzona jestem wzrokiem i czuję mniej więcej tak, "o przylazła, ciekawe czego znów dziś chce, ja wstawiłam właśnie wodę na kawkę i jak tu k....wa pracować w takich warunkach"

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

             tego samego jestem zdania::::)))

             Gość_Jarek
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

             Widzę żę wspólnie z Irem to z was dobrana para:)))Gratuluję wyboru.

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

             To ja też dołączam do tego grona,bo jakoś dziwnie też mam wrażenie,że petent to nie osoba mile widziana przez naszych urzędasów!tylko jakiś ćwok zawracający im tyłki.O godz 8:45 pani kazała mi poczekać chwilę,zalewając sobie kawę,oznajmiając mi przy tym że właśnie ma przerwę.To od której oni pracują?

             Gość_Grzegorz
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

             pierwsze prawo urzędnika,

             :zalej wodę do czajnika:

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

             nie urzędnika tylko pracownika :).w 90% zakładów pracy nawet prywatnych tak jest,kilka już mam na kącie 3/4 prywatnych i wszędzie to samo-idę kawke wypić :)))

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 744

             Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

             Dobre,z humorem,aż miło się uśmiechnąć.

             Gość_kicu
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

             7:13 Nie sądzę by ta rodzina była jakoś specjalnie nastawiona negatywnie,znam ją,to dobrzy ludzie borykający się z różnymi problemami,zdrowotnymi i mieszkaniowymi.A skoro osoba,która poruszyła ten temat tu na forum,musi znać sprawę,i dobrze piszmy co nas boli,nie zamykajmy się w czterech ścianach.Dobrze że ktoś się tym zainteresował,tylko szkoda że to nie nasze władze,które mogą dużo,tylko nie chcą.Tacy jak Ty,pławiący się cudzym nie szczęściem,nie umiejący postawić się w czyjejś sytuacji-nie zrozumie drugiego człowieka.A szkoda.Po przeczytaniu Twojego posta zrozumiałam jedno,jak wywalają jednymi drzwiami to drugimi trzeba wchodzić!

             Gość_Marta
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

             09:45 Gmina tu nic nie zrobi,mają wyroki eksmisyjne,przeważnie osób patologicznych,gdzie ich życiowym mottem jest picie alkoholu,takim się mieszkania należą.Musiała by się ta pani z toczyć na dno,żeby jej zapewnili lokal socjalny.Bądźmy szczerzy,co gminę obchodzi ta rodzina?nie piją,dzieci zadbane,mąż pracuje,a że nie mają gdzie mieszkać?no cóż...brak mi słów.I choć co nie których szlag trafia w urzędzie gminy,komu przyznają lokale,to nic to nie zmieni,rada i burmistrz są nie ugięci,a że tej rodzinie kopią dołki,co nie którzy,to też ma wpływ,plotki w Kunowie trzymają co nie których przy życiu,Burmistrz też

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz
1234 ... 3637394142 ... 138139140141
Przejdź do strony nr
211 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.