Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj

Szanowni Użytkownicy i Odwiedzający witrynę Ostrowiecnr1.pl, czyli tak (na)zwane (przez Was) Forum Ostrowca,

Założyłem witrynę Ostrowiecnr1.pl dwadzieścia lat temu, w czerwcu 1997 roku. To sporo czasu, ponad pół mojego życia. Przez ten czas zrobiłem na prawdę dużo, aby ta witryna powstała i nieprzerwanie istniała. Setki tysięcy linii kodu programistycznego głównie mojego autorstwa, dzięki któremu powstała część nazywana przez mnie szkieletem. To co ważniejsze, czyli duszę witryny zapewniliście Wy – Użytkownicy i Odwiedzający. Witryna przyczyniła się do bardzo wielu pozytywnych chwil w życiu osób związanych z Ostrowcem. Mimo tego zdecydowałem, że nie będę już rozwijał i prowadził witryny Ostrowiecnr1.pl. Witryna będzie dostępna wkrótce w wersji tylko do odczytu. Decyzja nie była łatwa i rozważałem ją od około dwóch lat. 20-ta rocznica to dobry moment, aby podsumować ten internetowy sukces.

Forum Ostrowca dostarczało emocji, ale też i rzeczowości o niespotykanym i wyjątkowym wyrazie. Wielu ludzi, którzy rozmawiali ze mną na temat Forum Ostrowca, wielokrotnie stwierdzali: „to jedyne w pełni wolne i niezależne medium informacyjne Ostrowca”.

Dodaliście tysiące wyjątkowych zdjęć Ostrowca, które są świetnym zapisem zwłaszcza ostatnich 10 lat życia Ostrowca i nie tylko Ostrowca. Mnóstwo ogłoszeń firm i osób prywatnych, dzięki którym tysiące mieszkańców Ostrowca zrealizowało swoje mniejsze lub większe cele zakupowe czy biznesowe. Można by było pisać długo, może nawet w formie wielostronicowego wspomnienia, o wszystkich niewymienionych tutaj pozytywach istnienia witryny Ostrowiecnr1.pl.

W czasie, gdy decyduję o wygaszeniu Witryny Ostrowiecnr1.pl wciąż powraca do mnie ważne pytanie dotyczące Ostrowca: jak będzie wyglądać mój rodzinny Ostrowiec w bliższej i dalszej przyszłości? Pamiętam, że od dziecka marzyłem o Wielkim Ostrowcu, wertowałem przeróżne opracowania i książki o historii Ostrowca, słuchałem opowieści starszych o przeszłości Ostrowca i snułem wewnętrzne refleksje i plany o tymże Wielkim Ostrowcu. Ale co mamy dziś? Zastój w rozwoju gospodarczym, tragiczna demografia... Jako z wykształcenia urbanista mogę z bardzo dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że jeśli dosłownie dziś nie rozpocznie się nowy realny dynamiczny gospodarczy rozwój Ostrowca, który przyniósłby pierwsze zadowalające efekty za 5-10 lat, to wówczas miasto za 10, 20 czy 30 lat będzie jedynie mglistym wspomnieniem jego lat świetności, czyli lat z drugiej połowy XX wieku. I niech nikt nie twierdzi, że jest dobrze, dlatego że jest kolorowo i rozrywkowo. Wystarczy zapoznać się z prognozami demograficznymi Głównego Urzędu Statystycznego czy średnimi zarobkami w Ostrowcu upublicznianymi także przez ten Urząd – nie napawają optymizmem nawet skrajnie niepoprawnych optymistów, czyli – delikatnie mówiąc – ludzi roztargnionych.
Namawiam Was gorąco: Walczcie o Miasto! Żądajcie i oczekujcie od obecnych czy przyszłych zarządzających Miastem oraz od właścicieli i zarządzających największych spółek z terenu Ostrowca natychmiastowego rozpoczęcia nowego realnego dynamicznego rozwoju gospodarczego Ostrowca. Rozwój taki dałby pierwsze efekty może nawet już za 5 lat, ale chcąc być realistą należałoby przyjąć perspektywę 10-20-letnią. Może nie jest jeszcze za późno.

Wracając do witryny Ostrowiecnr1.pl. Obecnie witrynę odwiedza ponad 140 tysięcy unikalnych użytkowników w miesiącu (na podstawie statystyk Google Analytics), czyli ponad około 2 razy więcej osób niż liczy Ostrowiec. W czerwcu 2017 r. witryna Ostrowiecnr1.pl zacznie być dostępna wersji tylko do odczytu, czyli bez możliwości dodawania nowych treści.

Dziękuję bardzo Wam wszystkim za udział i wsparcie przy tworzeniu Ostrowiecnr1.pl,
Wojciech Krajewski
Wrocław, 28 maja 2017 r.

PS Gdyby ktoś chciał się ze mną skontaktować czy porozmawiać, wówczas chętnie odpiszę na wiadomości wysłane na mój e-mail wojckr@interia.pl lub porozmawiam z telefonicznie, mój nr telefonu to +48 796 11 40 11. Facebook: @wojciech.krajewski. Możemy się także spotkać i porozmawiać we Wrocławiu lub w Ostrowcu.

Reklama
Logowanie
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu powinny być oddziały wojska?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.
Ligerek - zadbaj o przyszłość swojego dziecka z Ligerkiem. Logopeda. Neurologopeda. Integracja sensoryczna
Reklama

Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

Ilość postów: 2525 | Odsłon: 159567 | Najnowszy post
 • Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

  Nie da się ocenić bo nie robi nic co mogło by przykuć naszą uwagę,ma negatywną opinie w moich oczach,zwykli ludzie tacy jak ja nie proszą jej o nic bo ci nie pomoże,pracy nie ma, mieszkań też nie,kasy na rozwinięcie i rozwiązanie jakiś problemów też nie ma.Nie ma nic do zaoferowania,noooo,przed wyborami było inaczej,a teraz siedzi na ekstra posadzie kasa płynie i tyle.

  Gość_Kaja
  Zgłoś
  Odpowiedz
  • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

   niestety potwierdzam. Dla pani burmistrz gmina kończy się na granicach miasta Kunowa. Na swojej stronie z dumą się eksponuje i zaprasza do zadawania pytań. Niestety odpowiada tylko na nieliczne (czyżby niewygodne pytania ją męczyły?). Zaprzecza sama sobie - w G.O. już od roku bębni się jak to będzie budowana Biedronka w Kunowie a pani burmistrz twierdzi że nic o tym nie wie (czyżby nie czytała swojej tuby propagandowej?). W ramach oszczędności (brak funduszy)zniszczyła 3 szkoły po czym na tej samej radzie miejskiej podwyższyła uposażenia radnych.

   Gość_mieszkaniec gminy
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

    Mówcie sobie co chcecie że taka owaka a i tak znów ją wybierzecie.

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

     oby nie

     Gość_mg
     Zgłoś
     Odpowiedz
   • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 1211

    Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

    zgadzam sie ! definitywnie Ja proponuje zebrac nawet 20 osob i stanac przed gmina od tak dla checy na predkosci przyjedzie gazeta .

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4

   Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

   No też się zgadzam z Wami. Najgorsza kadencja dotąd. Nic się nie dzieje. Babiniec w Urzędzie i wzajemne usciski i adoracje. Kobieta nie daje sobie rady, a pozatym pozwoliła na wiele swoim pracownikom (ale może lubi być adorowana na korytarzu i poklepywana po ramieniu). Następnym razem wybierzmy kogoś obcego nie związanego z Urzędem. Wprowadzmy nową krew.

   Gość_MAR
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

    Ja też popieram negatyw,cisza jak makiem zasiał,nawet czytając gazetę Ostrowiecką lub wiadomości Św.to nie ma nic,co mogła by powiedzieć ciekawego na swoje dokonania w Gminie,może jej się wydaje że robi dużo ale efektów nie widać,przez chwilę było głośno jak opisali jakąś kobitkę co mieszkania nie ma,łza sama się w oku kręciła czytając to,i odpowiedziała:mieszkań nie ma takich ludzi mamy sporo,będę sprawę monitorować,ciekawe czy monitoruje?i pracy też nie ma,winę zwala na PUP.Nie ma co na nią liczyć musimy czekać do kolejnych wyborów i mądrze wybrać,ona już nie ma szans.

    Gość_Aneta
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

     nie monitoruje i nawet nie wie czy wogóle ona żyje,nikt się nimi nie interesuje ani P,Burmistrz ani Mops nikt dosłownie,jest skazana na samą siebie:(

     Gość_jack
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

      Ale była dzisiaj w "Panoramie"- w wiadomościach telew.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

       Bardzo fajna babka.

       Gość
       Zgłoś
       Odpowiedz
       • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

        Pani Burmistrz zapowiadała się dobrze ale na dzień dzisiejszy to poparcie jej zmalało, pytacie o urząd i jego pracowników, a co powiecie o Domu Kultury i jego pracownicach?

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

         A wydawało się że jest operatywna i coś więcej zrobi dla tej mieściny.

         Gość
         Zgłoś
         Odpowiedz
         • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

          Każdy mądry - jak anonimowy - czemu nie pójdziecie do gminy i powiedzie Pani burmistrz swoje żale

          Gość_inny
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

           Ja byłam i o pomoc ją prosiłam,nie pomogła twierdząc jak zawsze że nie ma możliwości,rozumie niby moje problemy,ale najlepiej żebym sobie sama pomogła nie obarczając jej swoimi kłopotami,byłam wszędzie ona była moją ostatnią deską ratunku i nic.Głosowałam na nią z nadzieją,że ona mi pomorze że nie zostawi mnie na lodzie jak jej poprzednicy,okazało się że nadzieja jest matką głupich i naiwnych tak jak ja.

           Gość_monika
           Zgłoś
           Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 74

         Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

         Z tego, co mi wiadomo, to w Kunowie nie ma Domu Kultury, tylko dobrze pracująca Biblioteka Gminna. Wszystkie panie z Panią dyrektor na czele są bardzo profesjonalne i na swoim miejscu. Wg mnie robią więcej niż powinny. Dla domyślnych: nie jestem z Kunowa, nie pracuję w tej gminie, jedynie mieszkam, a więc moja wypowiedź jest jak najbardziej obiektywna i szczera!

         Gość_US
         Zgłoś
         Odpowiedz
         • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

          Co do pracy biblioteki, jak jestem w GCI to nawet drzwi do tych czytelni się nie otwierają, tam może jest jeden czytelnik na dzień w roku szkolnym, a teraz w wakacje to same chyba czytają zeby frekwencję podnieśc:) I to jest ten profesjonalizm i ta robota nad plan:)

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

           A po co ta biblioteka. Kto tam chodzi wypożyczać te zbiory sprzed 40lat. Tam chodzi tylko o utrzymanie posad.

           Gość
           Zgłoś
           Odpowiedz
           • Odp.: Gmina Kunów - jak oceniacie pracę P. Burmistrz?

            Widać, że z biblioteki nie korzystasz i z czytaniem książek chyba tez jakoś na bakier. Co do zasobów bibliotecznych bardzo się mylisz. Mają tam dużo nowości, funkcjonuje klub dyskusyjny i wiele innych bardzo pozytywnych akcji.

            Gość_jb
            Zgłoś
            Odpowiedz
134 ... 138139140141
Przejdź do strony nr
211 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.
Losowe zdjęcie
Losowa firma:
Poczta Polska - Urząd Pocztowy
Branża: Pocztowe usługi
Dodaj firmę