Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu Św. powinno się zlikwidować straż miejską?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Głodowe emerytury

Ilość postów: 89 | Odsłon: 5265 | Najnowszy post | Post rozpoczynający
            • Odp.: Głodowe emerytury

              ZUS cienko przędzie a dlaczego?

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Głodowe emerytury

                Odziedziczył po poprzedniej epoce socjalistycznego dobrobytu miliony emerytów tylko bez gotówki na wypłacanie tych emerytur.

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 15

            Odp.: Głodowe emerytury

            Kto doczeka emerytury?. Ludzie z braku pracy i marnych pensji nie mają na leki,a co dopiero na godne życie.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Głodowe emerytury

              nas będą okradali i okradają a my mamy odkładać na emerytury a ZUS chce kupić bank

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Głodowe emerytury

                Kto Wam takie dyrdymały opowiada- system pokoleniowy /ZUS/jest najpewniejszym zabezpieczeniem na starość.

                Balcerowicz, Petru. Buzek wyprowadzili z tego systemu 300 mld. zł do tz OFE i teraz płaczą że nie ma pieniędzy -co za hipokryzja.

                To oni wprowadzając system kapitałowy doprowadzili do drastycznych spadków wysokości emerytur , zbiegiem matematycznym-

                zwiększając mianownik o tz ilość miesięcy do przeżycia -dosyć dowolnie-

                "regulują " wysokość emerytury.

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: Głodowe emerytury

                  Chciałbyś uzbierać na 5 lat a pobierać 25 lat?

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 23

                  Odp.: Głodowe emerytury

                  Z zus-em trzeba się jeszcze "sądować" o własne pieniądze.

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: Głodowe emerytury

                    Trzeba się sądować jeżeli nie dbałeś o własne sprawy i nie masz papierów, że pracowałeś.

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                    • Odp.: Głodowe emerytury

                      Co Ty możesz wiedzieć gość 17:20. Papiery są, wiek jest, lata pracy są, warunki szkodliwe są. Szkoda słów. Ludzie zdrowie w pracy stracili, latami płacili składki a teraz takie problemy o głupi symbol (bo ktoś chyba tak bardzo kompetentny pomylił się i źle przypisał stanowisko pracy).

                      Gość
                      Zgłoś
                      Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 25

              Odp.: Głodowe emerytury

              Ciemny lud. Wazne ze biskup polowy ma 10 tysi emerytury, ze kolesie z watykanu sa zadowoleni. Wy nic nie znaczycie i nikogo nie obchodzicie. Teraz bedziecie placic na "uchodzcow", ktorzy wami gardza. Oni za nic nierobienie dostana wiecej niz zarabiacie miesiecznie. Taki mamy klimat.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Głodowe emerytury

                pytam goscia13.40 co moze przecietny polak w tym kraju tylko idz i ich wybieraj a oni za nasze podatki dadzą ci głodową emeryturę a przed wyborami to wszyscy będą uzdrawiali ten kraj i będą dawali ale z naszych kieszeni i sobie powodzenia.

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: Głodowe emerytury

                  Dzisiejsi staruszkowie są na emeryturze od ok. 30 lat, a pracowali 30 - 35- 40. Przecież nie uzbierali na to. Nikt kiedyś nie przewidział, że podniesie się wiek życia tak bardzo. No sory, że tak wrednie piszę.

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: Głodowe emerytury

                    Dzisiejsi staruszkowie budowali komune, my na nich robimy, na nas nie ma juz kto robic.

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                    • Odp.: Głodowe emerytury

                      A może odpowiesz sobie na pytanie czyja to wina

                      Gość
                      Zgłoś
                      Odpowiedz
                  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 32

                    Odp.: Głodowe emerytury

                    Nie uzbierali bo za radosnego socjalizmu zbierania na emeryturę nie było, istniały tylko sposoby naliczania bez pokrycia w pieniądzu.

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 35

                    Odp.: Głodowe emerytury

                    21.13 Średni wiek - mężczyzna -72 lata. czyli 5lat pobierania emerytury przy stażu około 45 lat pracy.- gdzie tu zatem 30lat na emeryturze!!!!

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                    • Odp.: Głodowe emerytury

                      Mam pytanko mam 65 lat a 21 lat pracy czy mogę się starać o emeryturę?

                      Gość
                      Zgłoś
                      Odpowiedz
                      • Odp.: Głodowe emerytury

                        Będąc dzieckiem miałem w rodzinie wujka jak na tamte czasy strasznego wywrotowca. Mówimy tu o latach 1960/90. Był niby marynarzem, ale w sumie zajmował się różnymi rzeczami z których miał pieniądze. Nigdy oficjalnie nigdzie nie pracował co było dla wszystkich w rodzinie wielkim szokiem w tamtych czasach. Odkładał systematycznie pieniądze na swoją emeryturę, bo jak mówił" państwo kiedyś wypnie się na wszystkich i nie będzie emerytur albo będą znikome". Jak dla mnie wizjoner. Obecnie z uskładanych pieniędzy dobrze żyje. Ma między innymi kilka nieruchomości z których czerpie zyski. Ja w dorosłe życie wchodziłem w 96 roku i poszedłem jego drogą co było również szokiem dla moich rodziców i teściów, którym w głowie się to nie mieściło. Oficjalnie pracuje żona, a ja od 21lat odkładam co miesiąc na konto pieniądze, które powinny trafić do ZUS. Przez te lata zawsze jakoś dogadywałem się z pracodawcami lub był czas, że żyłem na własny rachunek. Założenie jest takie, że na konto wpłacam sobie minimum to co musiałbym wpłacić do ZUS, a jak mam trochę więcej to odkładam.Przez 21 lat mam odłożone ok 250 tys PLN, a mam dopiero 41 lat. Nigdy ZUS nie wypłaciłby mi takich pieniędzy. Co najważniejsze w razie, gdy mnie braknie zostaną te pieniądze dla żony i dzieci.

                        Gość_Piotr
                        Zgłoś
                        Odpowiedz
4 posty w tym wątku zostały wyłączone z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
Rafal Ciba Remonty i wykonczenia
Branża: Budowlane usługi
Dodaj firmę