Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj

Szanowni Użytkownicy i Odwiedzający witrynę Ostrowiecnr1.pl, czyli tak (na)zwane (przez Was) Forum Ostrowca,

Założyłem witrynę Ostrowiecnr1.pl dwadzieścia lat temu, w czerwcu 1997 roku. To sporo czasu, ponad pół mojego życia. Przez ten czas zrobiłem na prawdę dużo, aby ta witryna powstała i nieprzerwanie istniała. Setki tysięcy linii kodu programistycznego głównie mojego autorstwa, dzięki któremu powstała część nazywana przez mnie szkieletem. To co ważniejsze, czyli duszę witryny zapewniliście Wy – Użytkownicy i Odwiedzający. Witryna przyczyniła się do bardzo wielu pozytywnych chwil w życiu osób związanych z Ostrowcem. Mimo tego zdecydowałem, że nie będę już rozwijał i prowadził witryny Ostrowiecnr1.pl. Witryna będzie dostępna wkrótce w wersji tylko do odczytu. Decyzja nie była łatwa i rozważałem ją od około dwóch lat. 20-ta rocznica to dobry moment, aby podsumować ten internetowy sukces.

Forum Ostrowca dostarczało emocji, ale też i rzeczowości o niespotykanym i wyjątkowym wyrazie. Wielu ludzi, którzy rozmawiali ze mną na temat Forum Ostrowca, wielokrotnie stwierdzali: „to jedyne w pełni wolne i niezależne medium informacyjne Ostrowca”.

Dodaliście tysiące wyjątkowych zdjęć Ostrowca, które są świetnym zapisem zwłaszcza ostatnich 10 lat życia Ostrowca i nie tylko Ostrowca. Mnóstwo ogłoszeń firm i osób prywatnych, dzięki którym tysiące mieszkańców Ostrowca zrealizowało swoje mniejsze lub większe cele zakupowe czy biznesowe. Można by było pisać długo, może nawet w formie wielostronicowego wspomnienia, o wszystkich niewymienionych tutaj pozytywach istnienia witryny Ostrowiecnr1.pl.

W czasie, gdy decyduję o wygaszeniu Witryny Ostrowiecnr1.pl wciąż powraca do mnie ważne pytanie dotyczące Ostrowca: jak będzie wyglądać mój rodzinny Ostrowiec w bliższej i dalszej przyszłości? Pamiętam, że od dziecka marzyłem o Wielkim Ostrowcu, wertowałem przeróżne opracowania i książki o historii Ostrowca, słuchałem opowieści starszych o przeszłości Ostrowca i snułem wewnętrzne refleksje i plany o tymże Wielkim Ostrowcu. Ale co mamy dziś? Zastój w rozwoju gospodarczym, tragiczna demografia... Jako z wykształcenia urbanista mogę z bardzo dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że jeśli dosłownie dziś nie rozpocznie się nowy realny dynamiczny gospodarczy rozwój Ostrowca, który przyniósłby pierwsze zadowalające efekty za 5-10 lat, to wówczas miasto za 10, 20 czy 30 lat będzie jedynie mglistym wspomnieniem jego lat świetności, czyli lat z drugiej połowy XX wieku. I niech nikt nie twierdzi, że jest dobrze, dlatego że jest kolorowo i rozrywkowo. Wystarczy zapoznać się z prognozami demograficznymi Głównego Urzędu Statystycznego czy średnimi zarobkami w Ostrowcu upublicznianymi także przez ten Urząd – nie napawają optymizmem nawet skrajnie niepoprawnych optymistów, czyli – delikatnie mówiąc – ludzi roztargnionych.
Namawiam Was gorąco: Walczcie o Miasto! Żądajcie i oczekujcie od obecnych czy przyszłych zarządzających Miastem oraz od właścicieli i zarządzających największych spółek z terenu Ostrowca natychmiastowego rozpoczęcia nowego realnego dynamicznego rozwoju gospodarczego Ostrowca. Rozwój taki dałby pierwsze efekty może nawet już za 5 lat, ale chcąc być realistą należałoby przyjąć perspektywę 10-20-letnią. Może nie jest jeszcze za późno.

Wracając do witryny Ostrowiecnr1.pl. Obecnie witrynę odwiedza ponad 140 tysięcy unikalnych użytkowników w miesiącu (na podstawie statystyk Google Analytics), czyli ponad około 2 razy więcej osób niż liczy Ostrowiec. W czerwcu 2017 r. witryna Ostrowiecnr1.pl zacznie być dostępna wersji tylko do odczytu, czyli bez możliwości dodawania nowych treści.

Dziękuję bardzo Wam wszystkim za udział i wsparcie przy tworzeniu Ostrowiecnr1.pl,
Wojciech Krajewski
Wrocław, 28 maja 2017 r.

PS Gdyby ktoś chciał się ze mną skontaktować czy porozmawiać, wówczas chętnie odpiszę na wiadomości wysłane na mój e-mail wojckr@interia.pl lub porozmawiam z telefonicznie, mój nr telefonu to +48 796 11 40 11. Facebook: @wojciech.krajewski. Możemy się także spotkać i porozmawiać we Wrocławiu lub w Ostrowcu.

Reklama
Logowanie
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu powinny być oddziały wojska?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.
Ligerek - zadbaj o przyszłość swojego dziecka z Ligerkiem. Logopeda. Neurologopeda. Integracja sensoryczna
Reklama

Gdzie w Ostrowcu można kupić używane palety?

Ilość postów: 10 | Odsłon: 1458 | Najnowszy post
 • Gdzie w Ostrowcu można kupić używane palety?

  Gdzie w Ostrowcu można kupić używane palety?

  Gość
  Zgłoś
  Odpowiedz
  • Odp.: Gdzie w Ostrowcu można kupić używane palety?

   W PSB na Ul.Kilińskiego dużo tego widziałem.Może chcą się tego pozbyć.

   Gość_lio
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: Gdzie w Ostrowcu można kupić używane palety?

    Ja wiem kto produkuje nowe,niedrogo.

    Gość_JA
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Gdzie w Ostrowcu można kupić używane palety?

     To gdzie można kupić nowe niedrogo?

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: Gdzie w Ostrowcu można kupić używane palety?

      nie wiecie kto moze miec do wypozyczenia ostatecznie tanio do sprzedania europalety?

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Gdzie w Ostrowcu można kupić używane palety?

       Ile sztuk?

       Gość
       Zgłoś
       Odpowiedz
       • Odp.: Gdzie w Ostrowcu można kupić używane palety?

        ile taka paleta kosztuje? chętnie kupiłabym ale interesują mnie tylko 2 sztuki...

        mlodaMAma@
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Gdzie w Ostrowcu można kupić używane palety?

         w szewnie na skladzie wegla tez sprzedaja po 10zl za szt

         Gość
         Zgłoś
         Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 10

         Odp.: Gdzie w Ostrowcu można kupić używane palety?

         Mam do sprzedania palety jednorazowe troszkę większe niż te popularne.Mam kilkadziesiąt sztuk,cena do uzgodnienia.Podaje maila do kontaktu

         lukash4@amorki.pl

         Gość_lukash4@amorki.pl
         Zgłoś
         Odpowiedz
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 11

   Odp.: Gdzie w Ostrowcu można kupić używane palety?

   Odezwij się do mnie na maila,lukash4@amorki.pl

   Gość_lukash4@amorki.pl
   Zgłoś
   Odpowiedz
1 post w tym wątku został wyłączony z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tym postem.
Losowe zdjęcie
Miniatura zdjęcia „Hala”Hala
Zdjęcie dodał/a: zibi
Losowa firma:
Klub Muzyczny Perspektywy
Branża: Bary, puby, kluby
Dodaj firmę