Dla wielu piszących ortografia jest czarną magią.Aż boli ,kiedy się czyta.
hahaha, pogi jaka skucha!
Popieram! Niektórzy piszą tak, jakby słownika na oczy nie widzieli, nie mówiąc o jakiejś książce przynajmniej raz w życiu przeczytanej albo jakby do podstawówki nigdy nie chodzili:)
Jeżeli chcesz zakończyć zdanie emotikoną to poprzedź ją najpierw kropką na znak, że kończysz zdanie anonimie z 21:37. Czasami poza słownikiem warto zajrzeć np. do poradni językowej PWN, tak jest dużo ciekawostek językowych, które warto znać.
Panie "polonista", w zdaniu:" czasami poza słownikiem warto... " należy zwrot "poza słownikiem" oddzielić przecinkami. Najłatwiej pouczać kogoś kiedy sami stosujemy zasady. Pozdrawiam.
hi hi (piszę bezpiecznie , bo cha cha chyba jest wersją poprawną, a nie jestem pewien) :) nieźle się uśmiałem, w jaki sposób się pouczacie. Dobrze, że chociaż temat jest 'górnolotny'.
Wcale nie trzeba nic oddzielać przecinkiem gościu 22:35. Jeśli już to powinien on wystąpić po słowie "Czasami". Pozdrawiam.
Nawet nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem, nie kompromituj się.
Jak ja lubię takich znawców, co w danym temacie podpisują się... np. w/w temat o ortografii > ktoś się wciela w polonistę, temat o oszczerstwach transformacja do prawnika itd.
dla mnie temat bardzo fajny. Nie musi wypowiadać się polonista żeby mówić o błędach innych. Fakt, że coraz więcej jest błędów nie podlega dyskusji ... wychodzi era ebook'ów gdzie już nawet do gazet się nie zagląda. pozdrawiam.
pewnie! ktoś kto nie jest specjalista w danym temacie, może zwrócić uwagę, tu chodzi raczej o to, żeby nie robić z siebie kogoś kim się nie jest, tylko po to by post okrasić bardziej w siłę kompetencji.
aha, tu nie chodzi o treść, tylko o to, kto i jak się podpisuję w nicku... no chyba, że ktoś w treści też będzie pisał, że jest polonistą, a nie radzi sobie ze zdaniami wielokrotnie złożonymi
Niedawno czytałem w regulaminie forum (chyba?), że zasadą jest nie wytykanie innym błędów pisarskich. Coś mi się zdaje, że jest tak napisane. Stosuję się do tej zasady. Czasem jest wesoło poczytać coś z "bykami". Poza tym, to w necie przyjęły się pewne skróty, nie zawsze poprawne językowo. Przecież nie [bd] się męczył rozpisując się, wystarczy np.: [fu!] i wiadomo o co chodzi, albo nie bd pisał [będę], tylko [bd] i każdy się domyśli, czy [cha! cha!]. Wolę krótsze [haha!]
SCZ zasadą jest również -,,pisz poprawnie, a więc przede wszystkim przestrzegaj zasad ortografii, interpunkcji i gramatyki. Ta zasada nie dotyczy osób z dysleksją; I wierz mi- nigdy nie było mi wesoło , gdy czytałam coś z bykami. Zapamietaj sobie: większośc ludzi to wzrokowcy. Jesli widzą wyraz z ,,bykiem'' , to na 100% będą go powielać.Wyobraz sobie pismo urzędowe do sądu. Widzisz, niedawno ubolewałam z tego powodu, bo np.gżejnik czy cętralne wydawało mi się strasznie nie na miejscu.Przecież ktoś to czyta.Ja nie mówię o literówkach, bo te przy szybkim pisaniu są na pewno , ale bład ortograficzny niekoniecznie.I rozumiem tez ,ze gdzies tam ktos, nie postawił przecinka.Skróty typu ,,bd'' dla mnie są głupotą.Jesli mam coś pisać , to piszę normalnie.Cały wyraz.
a mnie razi w oczy, jak ktoś piszę: spacja-przecinek-spacja [wesolo , gdy] albo spacja-przecinek-słowo [tez ,ze] lub słowo-kropka-słowo (bez spacji przed nim) [normalnie.Cały].